VeraPaci

HanaHanaAlena Mornštajnová

Silný příběh, silná kniha.

21.12.2019

Panský dům a jeho dceryPanský dům a jeho dceryAnne Jacobs

Tak u prvního dílu jsem do komentářů psala, že jsem jej přečetla na mě extrémně rychle, což byl týden. Druhý díl mi trval tři dny. Už to není tak "lehké čtení" z toho důvodu, že je tento díl prostoupen 1. světovou válkou, ale je to napsáno tak realisticky a přitom soucitně, že jsem se prostě nemohla odtrhnout.
Tak moc se těším na třetí díl, že si knihu půjdu zítra koupit, protože v naší knihovně jsou 3 výtisky, ale budou k dispozici až za měsíc...

Z deníku kocoura ModroočkaZ deníku kocoura ModroočkaJosef Kolář

Kniha je kouzelná, nadčasová, jazyk občas už archaicky, o to víc jsou kočičí příběhy autentické.

Panský důmPanský důmAnne Jacobs

Na tuto knihu jsem v naší knihovně dlouho čekala (mají 4 výtisky a byly vypůjčené 3 měsíce v kuse a to jsme 30 tis. městečko). A když jsem ji začala číst, pochopila jsem ten zájem. Příběh mě upoutal, zpracování několika linek mě nadchlo a od cca poloviny knihy jsem se od ní neodtrhla. S prací, malým dítětem a Covidem jsem ji zvládla za týden, což je fakt rychlost. Doporučuji jako příjemné čtení.

Chraň nás Pánbůh před FinemChraň nás Pánbůh před FinemArto Paasilinna

Neměla jsem očekávání a tak jsem byla velmi potěšena. Vtipné pojetí, zajímavý dej, často i napínavé, nenudila jsem se ani jednu stránku. Jdu na další díla tohoto autora.

09.12.2020

Jedna + 1Jedna + 1Monika Peetz

Na knihu jsme se těšila, všechny předchozí tituly (Úterní ženy, Úterní ženy mezi bylinami a řepou, 7 dní bez) jsem četla s chutí a s velkým zájmem, "jedním dechem". Není to špatná kniha, ale předchozí nadšení se nedostavilo. Kniha je příjemná, odpočinková, zajímavé je číst vyprávění z pohledu muže.

21.12.2019

Dlouhé stínyDlouhé stínyLeila Meacham

Nečekaně, poutavě, silné.

Hadí ženaHadí ženaHernán Huarache Mamani

Nemohla jsem se odpoutat.

Třetí přáníTřetí přáníRobert Fulghum

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla. Pro mě osobně autorovo vrcholné dílo. A hudba na CD nosiči k tomu proste magická.

08.06.2020

Zkrátka se zamilujteZkrátka se zamilujteAli Berg

Příběh byl romanticky, nic nečekaného, pěkná oddychovka s klasickým happyendem. Ale toho není nikdy dost ????. Autorky se v knize odkazují na spousty jiných titulů, to mě potěšilo, hned mám zase inspiraci na další knihy.

08.06.2020

Pod španělským sluncemPod španělským sluncemJenny Oliver

Pěkná oddychovka plna sluníčka.

08.06.2020

Cesta pravého mužeCesta pravého mužeDavid Deida

Velmi inspirativní.

O lásceO lásce Osho

Pochopila jsem spoustu věci.

Mizerná karmaMizerná karmaDavid Safier

Na knihu jsem se hodně těšila a dlouho na ni v naši knihovně čekala. A vyplatilo se. Moc hezky napsaný roman. Pekne a vtipné uchopene téma “života po životě”. A happyend na závěr mi proste udělal dobre.

19.06.2020

MartinkaMartinkaGilbert Delahaye

Naprosto kouzelné, poutave příběhy s nádhernými ilustracemi Marcela Marliera.
Krásné na čtení holčičce na dobrou noc pohladilo i mou dospělou duši.
Úchvatný překlad - moc se mi líbil jazyk.

09.12.2020