VeraPaci VeraPaci komentáře u knih

Tajná přání Tajná přání Marie Lacrosse

Četla jsem všechny tři díly jedním dechem. Miluji historii, monarchii, psychologii a tady se mi všeho dostalo plnými doušky. Fascinuje mě, jak se spisovatelka snaží držet skutečných historických faktů ve všech třech dílech. Fascinují mě témata politická, sociální, ekonomická, kterých se skrz své hrdiny dotýká poměrně hluboce. Díky knize jsem procitla ze zromantizované představy Císařovny Sisi... A velmi mě baví konec třetí knihy.
Už u Vinařství jsem byla nadšená, z Kavárny jsem opravdu unešená.

12.03.2024 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Tak u prvního dílu jsem do komentářů psala, že jsem jej přečetla na mě extrémně rychle, což byl týden. Druhý díl mi trval tři dny. Už to není tak "lehké čtení" z toho důvodu, že je tento díl prostoupen 1. světovou válkou, ale je to napsáno tak realisticky a přitom soucitně, že jsem se prostě nemohla odtrhnout.
Tak moc se těším na třetí díl, že si knihu půjdu zítra koupit, protože v naší knihovně jsou 3 výtisky, ale budou k dispozici až za měsíc...

03.03.2021 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Na tuto knihu jsem v naší knihovně dlouho čekala (mají 4 výtisky a byly vypůjčené 3 měsíce v kuse a to jsme 30 tis. městečko). A když jsem ji začala číst, pochopila jsem ten zájem. Příběh mě upoutal, zpracování několika linek mě nadchlo a od cca poloviny knihy jsem se od ní neodtrhla. S prací, malým dítětem a Covidem jsem ji zvládla za týden, což je fakt rychlost. Doporučuji jako příjemné čtení.

03.03.2021 5 z 5

Martinka Martinka Gilbert Delahaye

Naprosto kouzelné, poutave příběhy s nádhernými ilustracemi Marcela Marliera.
Krásné na čtení holčičce na dobrou noc pohladilo i mou dospělou duši.
Úchvatný překlad - moc se mi líbil jazyk.

09.12.2020 5 z 5

Chraň nás Pánbůh před Finem Chraň nás Pánbůh před Finem Arto Paasilinna

Neměla jsem očekávání a tak jsem byla velmi potěšena. Vtipné pojetí, zajímavý dej, často i napínavé, nenudila jsem se ani jednu stránku. Jdu na další díla tohoto autora.

09.12.2020 5 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Na knihu jsem se hodně těšila a dlouho na ni v naši knihovně čekala. A vyplatilo se. Moc hezky napsaný roman. Pekne a vtipné uchopene téma “života po životě”. A happyend na závěr mi proste udělal dobre.

19.06.2020 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Kniha je kouzelná, nadčasová, jazyk občas už archaicky, o to víc jsou kočičí příběhy autentické.

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem četla. Pro mě osobně autorovo vrcholné dílo. A hudba na CD nosiči k tomu proste magická.

O lásce O lásce Osho

Pochopila jsem spoustu věci.

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Velmi inspirativní.

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Nemohla jsem se odpoutat.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Nečekaně, poutavě, silné.

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Pěkná oddychovka plna sluníčka.

08.06.2020 3 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Příběh byl romanticky, nic nečekaného, pěkná oddychovka s klasickým happyendem. Ale toho není nikdy dost ????. Autorky se v knize odkazují na spousty jiných titulů, to mě potěšilo, hned mám zase inspiraci na další knihy.

08.06.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, silná kniha.

21.12.2019 5 z 5

Jedna + 1 Jedna + 1 Monika Peetz

Na knihu jsme se těšila, všechny předchozí tituly (Úterní ženy, Úterní ženy mezi bylinami a řepou, 7 dní bez) jsem četla s chutí a s velkým zájmem, "jedním dechem". Není to špatná kniha, ale předchozí nadšení se nedostavilo. Kniha je příjemná, odpočinková, zajímavé je číst vyprávění z pohledu muže.

21.12.2019 3 z 5