vera5841 vera5841 komentáře u knih

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

(SPOILER) Velmi akční díl, ve kterým je celým středobodem velká bitva o B.... tedy chci říci o Manhattan. Podaří se udržet Olymp před Kronem? A je Percy opravdu tím hrdinou z proroctví?
K mému překvapení byl tento díl temnější a během bitvy přijdeme nečekaně o mnoho hrdinů. "Naštěstí" vesměs o nepříliš známé, takže jsme si k nim nestihli vytvořit vztah a tak srdéčko tolik nebolí.
S rozehrátým milostným trojúhelníkem si autor poradil vyloženě šalamounsky, ale vlastně velmi mile a tak i přes všechny ty bitevní hrůzy mohu knihu zavřít s úsměvem na rtech.

16.12.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Na začátku se zdá, že případ vraždy je jednoduchou záležitostí a jedinou otázkou je, co vše může manželství vydržet. Opak je ale pravdou. Místo toho, aby se příběh s ubývajícími stranami vyjasňoval, stává se víc a víc zamotaný. Konec je potom jedno velké překvapení.

16.12.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Příběh citlivého chlapce, který se narodil do velmi zvláštní rodiny a aby toho nebylo málo, na prahu puberty přišel o milovanou matku. Dle všeho se mu v rodině velmi svázané pravidly nedostalo pomoci, kterou potřeboval a očividně se to s ním táhne dodnes.
Harryho příběh začíná právě smrtí princezny Diany a to rozhodně nebylo lehké čtení.
Dále pokračuje Harryho studiem a prací v armádě. Musím říct, že armádní část mě trochu nudila, ale na druhou stranu bylo také zajímavé dozvědět se, jak to v britské armádě chodí.
Poslední část je věnována především Megan a "praní rodinného prádla". Nechám na každém, ať si udělá obrázek o tom, zda je Megan opravdu jeho spása a nebo naopak zkáza.
Na knize se mi líbili popisy královských sídel a zahrad, stejně tak vidět některé události ze zákulisí.
Pravdou ale je, že si Harry v knize několikrát protiřečil, vše je napsáno velmi subjektivně a mnoho až účelně. Každá rodina je nějaká a snad všude jsou nějaké problémy.. ale jen Harry řeší své mindráky celosvětově přes média, kterými tolik opovrhuje. Když několikrát ve svém královském životopise zmíní "nečtěte královské životopisy, je to zlo a samé lži" Tak je to spíše úsměvné.
Kéž by ten malý zlomený chlapec v něm našel svůj vnitřní klid.

16.12.2023 3 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Tohle se mi moc líbilo. Takové příjemné, spíše oddechové čtení pro ženy. Hodně oceňuji, že povídky nebyly jen romantické, ale dotkly se i jiných částí ženského života.
U povídkového formátu je běžné, že některá je lepší a jiná méně povedená. U této knihy mě ovšem překvapilo spíše to, že ačkoli jsou všechny z pera stejné autorky, tak se mnohdy výrazně lišší svým rozsahem.

28.11.2023 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Tento díl se mi velmi líbil. Rozhodně nechyběla akce a i přesto, že je jazykem určena spíše mladším čtenářům, tak měla spád. V této knize je i hodně méně známých mytologických postav, což i mě občas přimělo trošku googlit a jsem za to moc ráda.
Do toho se Percymu pomalu začínají zapalovat lýtka, což nám dává příslib zajímavého pokračování.

28.11.2023 5 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Margot je dívka z dobré rodiny, má skvělou práci a zrovna se má vdát za italského krasavce. Prostě dokonalá pohádka! Nebo ne?
Po odložené svatbě se náhodou seznámí s Davidem a stanou se z nic dobří přátelé, kteří si radí, jak získat zpět svou lásku. Může jejich přátelství zvládnout společnou dovolenou v Řecku nebo to není dobrý nápad?

Moc se mi líbilo prostředí Španělska a první polovina docela zajímavě utíkala.
Bohužel jsem si nevšimla, že kniha má i štítek "erotika" a tak mě dosti překvapilo množství erotických a někdy dost detailních scén. Za sebe musím říct, že bych více ocenila, kdyby kniha měla méně stran a některé víceméně opakující se scény vypustila.
Konec mě dost zmátl. Přišel mi po celé knize velmi rychlý, uspěchaný, jakoby se tam toho autorka najednou snažila nacpat co nejvíc. Úplný závěr jsem díky prologu pochopila, co měla autorka namysli, ale bohužel nějaká ta pachuť přece jen zůstala.

28.11.2023 3 z 5

Kluk napravo Kluk napravo Kate Stewart

Theo má fakt špatný den, takže když na párty potká tajemnou dívku, neváhá a upřímně si řeknou vše, co je trápí a co by si přáli - no co, vždyť už se nikdy nepotkají! Nebo ne? Hned druhý den Theo dívku v obchodě pozná. Může z toho vzniknout opravdové přátelství? A najdou svou pravou lásku?
První polovina mě docela bavila, taková originální YA oddechovka. Ve druhé polovině se to změnilo spíše v erotický román a to mi k předchozí odlehčené části příliš nesedělo.

20.11.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Ve zkratce - příběh o dívce, která zůstala sama.
Vyprávění mi přišlo hlavně ze začátku velmi smutné až depresivní. Avšak příběh skrývá především plno naděje. To jak se malá Kya naučila žít s tím, co jí osud nadělil, nenechala se zlomit a zvládla se o sebe postarat téměř sama v souladu s přírodou.
Konec je lehce šokující, přesto svým způsobem pochopitelný.
Za mě jedna velká pohádka pro dospělé. V reálném světě by Kya jistojistě dopadla podstatně hůř.

20.11.2023 4 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Tato kniha je pro mě velkým překvapením. Původně mě název příliš nezaujal (pardon, jsem v týmu psů..), ale po velmi kladných ohlasech a po zjištění, že je to kniha spíše filozoficky laděná jsem ji také zkusila. A nelituji!
Je to taková jednohubka na večer či dva. Plná otázek, na které vlastně není třeba odpovědět a přesto nás přiměje aspoň trošku se zamyslet nad životem. Co je opravdu důležité? Co můžeme postrádat a co ne?
Navíc mě hrozně bavily lehce sarkastické dialogy s Alohou

14.11.2023 4 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Tato kniha povídek byl velmi příjemný návrat do mé oblíbené série. Povídky jsou z doby "před sérií" , "během sérii" i "po sérii" . Jaké byly začátky našich známých smrtek? Co se dělo pak?
Bylo to velmi příjemné a nenásilné vložení bonusových příběhů. Zřejmě by se nic nestalo, kdyby povídky nebyly vydané - přestože do hlavního příběhu skvěle pasují, nemají na něj žádný vliv.
Samozřejmě jako každý soubor povídek, i zde jsou některé zdařilejší, než jiné. Ale kniha jako celek mě velmi potěšila a jsem ráda za tento návrat do světa Smrtek a Nimba.

14.11.2023 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Třetím dílem se příběh rozjíždí. Od začátku do konce akce, objevují se nové postavy a některé scény z předchozích knih začínají dávat smysl. A jelikož se vše točí kolem mýtů, tak nic není nemožné.
Vlastně jsem ráda, že tento díl nebyl ještě zfilmován a mohla jsem si jej přečíst nezaujatě.

24.10.2023 5 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

YA příběh o vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka. Vše plyne pomalu a něžně. Čte se velmi příjemně a myslím, že každý z nás má někoho, za jehož telefonát by dal půl království. Ovšem bohužel jsem čekala jiný konec - čekala jsem velké finále, které zodpoví všechny moje otázky.
Julie se prostě jen vyrovnává se ztrátou po svém. A jo, možná i to je hezké pointa - ukázat, že truchlit se dá různě.

24.10.2023 4 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

První polovina knihy mě moc nebavila. Přísahám, jsem už šílela z toho, jak Elloren neustále řeší své dráhy a metá oheň po chlapcích.
Ale druhá polovina - páni, to byla jízda!!! Spousta nečekaných zvratů, opravdu smutných a zoufalých okamžiků a odhalených tajemství. Byla jsem s Ren naštvaná, zoufalá, smutná, zamilovaná... Opravdu stálo za to vydržet. Jak jen tohle dopadne?

21.10.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Colleen opět nezklamala. Tuto knihu řadím hodně vysoko mezi jejími knihami.
Celou dobu jsem si moc přála fandit Kenně, ale zároveň i Scottovým rodičům a opravdu jsem nezáviděla Ledgerovi, že se dostal "doprostřed"
Co dělat, když obě strany mají svoji pravdu, svoje práva a své oprávněné pocity a hranice mezi nimi je velice tenká? A jaký směr je nejlepší pro malou holčičku?
A nebyla by to Colleen, kdyby na konci nevyždímala všechny emoce a nenechala téct slzy.
Tahle kniha stojí za to.

21.10.2023 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Tohle se mi hodně těžko hodnotí. Příběh byl předvídatelný, nudný, kýčovitý. Hlavní hrdinové mi k srdci také příliš nepřirostli a jejich láska přišla doslova z ničeho nic...
ALE! Prostředí je nádherné. Je vidět, že autorka Korfu dobře zná a má k němu vztah. Knihu jsem si vzala přímo na Korfu a musím říct, že to dalo knize úplně jiný rozměr.
Nevím jestli by mě kniha bavila, kdybych ji četla doma pod dekou. Ale jako oddech na pláži to bylo víc, než fajn :)

21.10.2023 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Původně jsem si řekla, že s touto sérií seknu, ale... Pokud chcete něco opravdu nenáročného, místy až hloupého a prostě u toho vypnout hlavu a jen se nechat unášet, tak je to vlastně celkem fajn.
Klasická zápletka - on je hrozně mladý a přitom nechutně bohatý, až se sám diví jak je to možné, ona je obyčejná holka, co si chce plnit sny a náhodou na sebe narazí, slovo dá slovo... vždyť to znáte! (obzvláště pokud jste již od autorky něco četli)
Tajemná zápletka se sestrou byla celkem nezajímavá, skoro až zbytečná. Úplně by mi stačilo sbližování a chemie hlavních postav.

10.10.2023 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl staví na stejných pevných základech jako díl první - řecká mytologie prostě nikdy nezklame. Poznáme nové postavy, což je fajn osvěžení. Přesto mi tento díl přišel trošku slabší, než první díl a více jsem z něj cítila, že je napsaný spíše pro mladší čtenáře.

10.10.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Byla jsem opravdu hodně zvědavá, jak autorka toto téma pojala. Za mě musím říct spíše zklamání. Je znát, že autorka chtěla šokovat, vyvolat pocity znechucení a možná i trochu vyzkoušet, co čtenář vydrží. Potud se jí to povedlo dokonale a zcela chápu, proč to není kniha pro každého.
Co mi ale hodně chybělo byla psychologie postav, nějaký hlubší děj nebo aspoň řešení nějakých morálních dilemat.
Zjednodušeně to byla taková exkurze na jatka, která nic navíc nenabídla.

30.09.2023 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Především je mi už jasné, že začínat touto knihou sérii nebylo nejlepší rozhodnutí :)
Na druhou stranu sérii již trochu znám z televize a proto nebylo těžké poznat kdo je kdo i když jsem místy trochu tápala.
Gerald jde z dobrodružství do dobrodružství a všechna se vlastně dořeší až na konci. Nebo ne?
Příjemně napsaná fantasy a jistě budu pokračovat dál

30.09.2023 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Ona je spisovatelka... On slavný herec.. Trošku klišé, že? Jenomže Olive a Jason se znají už od dětství - Jason je Oliviina první velká láska a první muž, který ji zlomil srdce. Je snad jejich znovushledání osud?
"Dětská" Olive mi docela lezla na nervy, ale jakmile se přehoupla přes dvacítku, nabral příběh pohodové a příjemné tempo.
Ovšem POZOR - poslední třetina je velmi HOT a pokud nejste příznivci erotických románů, nebude ani tahle nic pro vás. Pokud vám ovšem peprné scény nevadí, tak zde si jich užijete dosyta!
Moc se mi líbil vztah Olive a Lucy, ta chemie mezi kamarádkami.

10.09.2023 5 z 5