vendysantos vendysantos komentáře u knih

Cizinec Cizinec Albert Camus

Kniha není obsahově náročná, i když nevím, zda jsem ji úplně pochopila. Hlavní hrdina působí až příliš chladně a cize, což bylo asi záměrem vzhledem k názvu knihy. Jen konec na mě působí trochu otevřeně a neurčitě.

03.10.2017 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Není co dodat. Velice silný příběh. Zatím nejdelší kniha, co jsem kdy četla. Asi po polovině knihy už se to sice jaksi táhlo, měla jsem pocit, že ji snad nikdy nedočtu. Jsem však ráda, že jsem vydržela číst až do konce, dost mne zasáhla.

30.09.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha mě hodně bavila. Je plná zajímavých úvah a myšlenek. V něčem mi připomíná Malého prince, také je to taková pohádka, kterou však děti nepochopí. :)

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."

17.08.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Kniha o přátelství a lásce, silný a dojemný příběh, hlavně ke konci, kdy i slza ukápla. Remarque opět nezklamal, toto je jedna z jeho nejlepších knih.

16.08.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný a dojemný příběh se smutným koncem. Taková holt byla doba. Doba temna.

08.08.2017 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Taková oddechová, nenáročná četba na léto.

07.08.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Naprosto fenomenální kniha, bavila mě od začátku do konce. Nejedna postava si u mě získala sympatie, hlavně Náčelník! Určitě stojí za přečtení, vřele doporučuji.
Jen nechápu český překlad názvu knihy, "Přelet nad kukaččím hnízdem" je stejně všem známější.

06.08.2017 5 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Zajímavá kniha, avšak děj nebyl příliš rozsáhlý, dialogy se velmi často opakovaly a v postavách jsem ztrácela. Autor se s tím nepáral.

03.08.2017 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Velmi dojemný příběh. Klobouk dolů před Márquezem. :)

"Vyšetřením zjistil, že pacient nemá horečku ani bolesti a že nepociťuje žádné určité obtíže, kromě výrazné potřeby umřít. Stačilo, aby nejprve chlapci a poté i jeho matce položil pár záludných otázek, a znovu si potvrdil, že láska i cholera se projevují stejně."

29.07.2017 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Velmi zajímavá kniha. Lolita mě od začátku bavila. Jen ke konci se děj příliš táhl a bylo naznačováno, jak to celé skončí. Nicméně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Děj byl originální a poutavý. Vyhovoval mi autorův styl psaní i mírně ironické pojetí.

15.07.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto geniální kniha.
Pro někoho (jako já), kdo dopředu nevěděl, o čem kniha je a v jakém časovém prostoru se děj odehrává, to může být ze začátku poněkud obtížné na pochopení, ale časem, když i znáte všechny pojmy, se to dobře čte. Silné, drsné - zejména třetí část knihy.
Nedokážu si představit, že by se něco podobného odehrávalo v realitě.

05.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasná kniha, velmi silný a strhující příběh. Doporučuji všem, co mají rádi válečné romány.

19.06.2017 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ze začátku jsem měla problém s nářečím a zastaralými výrazy, ale brzy jsem si zvykla. Maryši mi bylo líto, a tak jsem se jejímu činu ani nedivila, bylo to pro ni asi nejlepší a nejjednodušší řešení, jak zachránit svého milovaného Francka, a zároveň i sebe před Vávrou. Kdyby utekla, udělala by lépe.

08.06.2017 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nevím, co si mám o knize myslet. Děj byl jednoduchý, moc se toho neodehrálo, žádná gradace. Stařec a moře je důkazem toho, že když má kniha málo stran, neznamená to, že ji máte rychleji přečtenou.

20.05.2017

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Knihu jsem musela přečíst, jelikož jsem si ji vybrala jako referát na literaturu. Jediné, co jsem o knize věděla, byl název a jméno autora. Jsem ráda, že mi o tomto díle nikdo nic neříkal dopředu. Byla jsem na ni velmi zvědavá. Tento psychologický román jsem nakonec přečetla jedním dechem, ke konci knihy ukápla i slza. Postava Emmy Bovaryová je tak naivní, nešťastná, stále hledá velkou lásku, přitom jediného člověka, který ji upřímně miluje a udělal by pro ni všechno, má doma. Zdá se, že už nedokázala žít v realitě, jen ve svých iluzích. Ovšem že není jediná. Kolik žen i v dnešní době postihl bovarysmus? Někdy zkrátka žijeme ve svých představách a toužíme po něčem vzdáleném, co nás svým způsobem láká.

05.05.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin mě velmi bavil. Opravdu sluha k pohledání. Od první strany neskutečně vtipné a promyšlené. Charaktery všech postav, jejich jednání. Takhle zábavnou knihu už jsem dlouho nečetla. Nevěděla jsem dopředu, o čem kniha je, a tak mne opravdu mile překvapila. Jsem ráda, že jsem si knihu stihla přečíst dříve, než jsem příběh zhlédla v divadle. Samozřejmě, že s knihou se to nedá vůbec srovnat. Saturnina s klidem mohu zařadit mezi své nejoblíbenější knihy.

17.03.2017 5 z 5