vendy6619 vendy6619 komentáře u knih

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Skvěle čtivá kniha od které nebudete chtít odejít.
Ava už od začátku mi byla moc sympatická a i přesto čím si prošla dokázala udržet hlavu nahoře. A mě se Ava 2.0 hrozně líbila.
A pak je tu Knox! A ten je prostě… skvělý! Co víc říct. On je ten koho bych si klidně vzala domu. Nebo ke tribuně!
Stejně jako všechny ostatní postavy mi něčím sedly a něčím zase ne. Opět po dlouhý době výborně vykreslené postavy.
Piper svým sarkastickým humorem, Wyatt svoji srdečností, Dane svými démony.
A už jen tim, že autorka nás hodila do temné a děsivé situace… si zaslouží všechno!
Na konci si myslím, že nezůstane jedno oko suchý, protože to je úžasný! Ten konec je totiž totální třešinka na dortu.
Říkám to pořad, ale asi budu ještě nějakou dobu.
Za mě se kniha Drahá Avo řadí mezi nejlepší v tomto i příštích letech.

Tahle knížka je pro všechny co chtějí něco říct, ale boji se. Nebojte se! Hlavu vzhůru.

11.01.2023 5 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Musím říct, že mě knížka už od začátku neskutečně dostala! Moc mě zaujal Adélky styl psaní, který byl úžasně barvitý a bylo vidět, že si s jazykem umí pohrát.
V první řadě jsem se trochu obávala delších kapitol, ale jakmile se člověk začte… nemůže přestat!
Od první chvíle kdy nás seznamovala s Mattem a jeho rodinou stejně tak s Ericem mi bylo jasný, že mě ta knížka dostane. A měla jsem naprostou pravdu!
Ten průběh toho co tam Adélka popisuje je neskutečně citlivý, pokorný a zkratka takový jaký by měl být. Nebudu lhát, že jsem si nepobrečela. Protože jo. Ten konec jsem vůbec nezvládla.
Tohle je neskutečná knížka o jednom klukovi, který změnil celou školu a všechny v něm jen tím, že do ni nastoupil. A změnil ji znovu, když…
… to se musíte dozvědět sami.
Dejte tomu šanci. Nebudete litovat!
Láska je nádherná.
Dekuju Adél, že jsi nám ukázala novou stránku toho jak moc!

Knížka se ke mě dostala v rámci spolupráce díky Humbook blogerům na instagramu. Za což jim moc dekuju!

„Lidé byli hodní. Jen to dokázali docela dobře potlačovat.”

27.11.2022 5 z 5

Candy Candy Baja Dolce

V první řadě jsem byla hodně zmatená ze začátku! Dva roky Bajuš, dva roky!
Ale jak se příběh začal rozjíždět a nabírat spád jsem se do Candyho a všech postav zase zamilovala.
A upřímně nevím jestli to byl záměr, ale viděla jsem rozdíly mezi Candym a Habibi.
Knížka se četla neskutečně dobře. A rychle. A přitom by se měla šetřit.
Tahle darkromance vás odpálí do vesmíru… zvlášť pokud mate rádi tajemno a holdujete si v hříchu a máte mysli otevřenou!
Navíc i Candy je jako kdybych četla knihu od nějaké zahraniční autorky. Baja se může řadit mezi ně. Je to úžasný! Miluju to! A nemůžu se dočkat závěru!

Ach svätý Candybože! Jsi sladký jak balíček čokolády!

16.11.2022 5 z 5

Kladivo na Čaroděje Kladivo na Čaroděje Alex Vigaš

Tahle kniha je plná zmatku, myšlenek o tom kým jsme, kdo jsme a kým chceme byt.
Alex se povedlo napsat a popsat pocity v hlavě zmatené puberťačky, která má v hlavě vážně bordel.
Já bych vám hrozně ráda předala pocity, které jsem u čtení měla. Jenže to se těžko popisuje.
Na začátku jsem neměla úplně moc očekávání, ale postupem času, když poznávate Niky a její hlavu… si ji oblíbíte. Svým způsobem se v ni vidíte. Já si tedy aspoň myslím, že bychom mohli byt kamarádky!
Jenže tahle knížka je daleko víc než jen o kamarádství, poznávání lásky. Je v ni daleko víc myšlenek. A hlavně… všeho!
A komu bych ji doporučila? Všem. Naprosto všem.
Tolik silných emocí jsem prožívala naposledy u Backmana. A to už něco znamená!

Kladivo na Čaroděje je něco co česká scéna potřebovala! A hrozně dlouho něco takového tady chybělo.

12.09.2022 5 z 5

Vysoká Vysoká Katarína Brányiková

Kniha se čte opravdu dobře. Útlá knížečka o nějakých 130 stranách a kratších kapitol je tak na jeden dva večery.
Dostáváme se na univerzitu a studium španělštiny což je za mě hodně fajn. Líbí se mi prostředí univerzity, krásná Praha, kterou já mám osobně moc ráda. A celkově vztah mezi hlavni hrdinkou a spolužáky.
Sem tam jsem se i zasmála, protože mi to připomnělo vlastní studentská léta! Profesoři španělštiny mi připomněli učitele španělštiny kam jsem chodila.
Jenže pak přichází na řadu občasné myšlenky hlavní hrdinky a zase mě to víceméně nudilo. Kapitola o létě mě už vyloženě naštvala. A měla jsem co dělat abych ji nepřeskočila rovnou celou. Takže kdyby to bylo na mě tak bych tuhle jedinou stránku klidně rovnou vytrhla z knížky a spálila!
Co musím ocenit je konec. A loučení se spolužáky. A také samotný závěr a kapitola Čas, která člověka přiměje se zamyslet.
Trochu jsem se musela zamyslet nad hodnocením. Protože to bylo opravdu náročné zhodnotit knihu jako takový celek.
A čtivost, vtipné myšlenky a prostředí si zaslouží hvězdičky navíc. A krásně růžová obálka samozřejmě! Která je za mě hodně povedená. A okamžitě vás osloví.
Naopak chování a myšlenky hrdinky to naopak sráží.

17.08.2022 3 z 5

Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery Adventní kalendář povídek na dlouhé zimní večery * antologie

Tahle hrozně útlá knížečka se ke mně dostala ve štafetě od nakladatelství BRK a jsem za to velmi ráda, protože dokázala skvěle navodit vánoční atmosféru už v říjnu!
Máme zde 24 úžasných povídek, které vás donutí se zamyslet, vykouzlí úsměv nebo prostě jenom vrátí do dětských let. Jsou tu talentovaní autoři a autorky, kteří píšou poutavě a svižně.
Je pravda, že i tady jsem si našla své favority. A líbilo se mi, že s holkami jsme se většinou i shodly. Ale jak se říká, že je každý individuální tak jsme se i tady občas v názorech rozcházeli. Ale záleželo na povídce. Co se mi líbilo a zdálo, že občas autoři vycházeli z komfortních zón nás všech a napsali povídku, kterou by napsal sám život, ale ostatní si takovou nejsou schopní představit, že by ji zažili.
Nikoho konkrétního zde jmenovat nebudu, ale do sborníku jsem nakladatelství napsala, jaké povídky se mi líbily nejvíc. Všichni totiž jste naprosto skvělí, kdo jste napsal jakoukoliv povídku!
Už se moc těším na druhou knihu, která bude určitě tak skvělá!
A už se sakra těším na Vánoce!

02.10.2021 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tentokrat i ta 1* bude. Víc ne. Pořad stejný. Par dobrých scén jinak nic nového.

30.05.2021 1 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Jedno velký ne!

03.05.2021 odpad!

Bez zábran Bez zábran Tereza Komorousová

Kniha Bez zábran mě zaujala na první pohled. A to nejen anotací a nádhernou obálkou, ale vlastně úplně vším.
Co tedy musím říct na začátek je úžasný styl jakým autorka dokáže knihu popsat. Jakým lehkým, čtivým stylem píše. Upřímně… já bych s Gábinou asi kamarádka nebyla, ale to nic nemění na situaci, že se mi kniha líbila a asi bych ji potají obdivovala, jak svobodně a volně žije a jak sebevědomě se chová. Dokonce i to, jak se kolem ní ti muži motají a jak si dokáže namotat ona je!
Seznamujeme se i s dalšími postavami v knize. S bohatým Romanem. Správcem Adamem. A Zdeňkem. Ale otázkou zůstává, který z nich dokáže v Gábině znovu rozvířit jiskry, aby z nich vznikl plamen? A který z nich si ji dokáže udržet?
O knize vám nebudu prozrazovat víc, protože stojí rozhodně za přečtení!

28.04.2021 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Musím teda uznat, že jsem byla hodně mile překvapena. Mám radši kratší kapitoly, takže tohle je za mě obrovské plus, protože kniha ubíhá lehce, svižně, máte tendenci otáčet dál a dozvídat se víc a víc.
Další plus je čtivost! Nenudíte se u žádné z kapitol. Vždy se dozvíte něco nového, co vám tam chybělo jako další dílek skládačky, aby vám došel význam toho všeho!
Celou dobu vás to nutí se zamyslet nad tím kdo to vše udělal… a když máte odpověď… zase tam je něco jiného… jiný střípek, který vám poskládá jinou skládačku.
Konec byl hezké zakončení! Opravdu jsem byla mile překvapena.

10.02.2021 4 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Je to naprosto nádherná, čtivá, lehce napsaná knížka, která plyne úžasně. Děj ubíhá plynule a dozvídáte se emoce, pocity obou postav!
Musím říct, že jsem se nemohla odtrhnout. Nemohla jsem přestat číst!
Delší recenzi mám na svém ig.

06.02.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Co se mi tedy líbilo velice byla slova, která Dorka nebo Astrid pronášeli na ochranu například.
Na konci jsem už pomalu ani nedýchala, jak jsem byla napnutá! Každopádně ten otevřený konec teda…! To by nemělo být! Ale je hezký, že si člověk může sám udělat představivost, jak to skončilo. To je na tom hodně super. Mohlo to vlastně skončit jakkoliv. Dobře? Špatně? Jinak, než si myslíme? Parádní! Nemám k tomu víc co dodat.

01.02.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Popravdě se to nečetlo úplně špatně. Kniha je psaná lehce, čtivě. Ale je to psané porno. Což jsem slyšela od hodně lidí a je to pravda. Není tam nic jiného pomalu. Jediná chvíle kdy jsem byla překvapena byla poslední kapitola. To byl velký šok.
Nepopírám, že se četla kniha špatně. Nečetla. Ale hodně jsem si musela držet hlavu a říkala jsem si Panebože co to tady čtu. Proč to čtu? Co jsem to rozečetla?
Musím říct, že jednou a dost u Rudé galerie. Myslím, že si druhý díl neprečtu pokud nedostanu vyloženě chuť a nepřemůže mě zvědavost jak to dopadne.
Ale jinak... trochu další fanfikce na Odstíny.
Jiné hodnocení dát nemůžu. Vlastně jedna hvězdička je za poutavou reklamu a druhá za čtivost.

31.01.2021 2 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Velice zábavná kniha z advokátního prostředí protkaná erotikou a sexem. Bavila jsem se! Takže do toho pokud máte odpoledne volné.

22.01.2021 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Je to ten druh knihy, kterou nechcete číst, protože si jí chcete užít po dávkách, ale zároveň musíte, protože chcete vědět, jak to skončí!
Začala jsem číst s jakousi představou, že zhruba vím, do čeho jdu. Jenže to je chyba! U Habibi nevíte, do čeho jdete a s každou další stránkou se do toho noříte víc a víc. Chcete víc stránek, víc písmenek… víc Habibiho! Jakožto někdo, kdo Stephena naprosto miluje… si to dokážu představit co s Cassie ten chlap dělal!
Co se mi tedy moc, ale moc líbilo, že autorka nezměnila hlavní postavu! Prostě Harry byl takový, jaký je, a to se nezměnilo. Stále si držel to, jaký byl po celou dobu, a to bylo skvělý!
No dobře… dost o tomhle! Protože dokud si to nepřečtete tak prostě to nezažijete. A při stránkách máte pocit, že jste Cassie. Harryho kapitoly se mi také moc líbili! Baja dokázala, že chce člověk o něm vědět ještě víc. Že tu tajemnou strukturu chce odloupnout ještě o kousek víc!
Je to surové, je to odvážný, je to vulgární, je to dokonalý! Je to zvrhlý a vy to milujete! Já to miluju.
Závěr mě tedy moc potěšil! Už jsem si říkala, že to není možné! Ale díky Bajo. Tvůj styl psaní, tvoje popisy, všechno mě přesvědčil, že se znovu nemůžu dočkat tvých dalších knih!
A teď je to na vás. Jestli máte odvahu otevřít dveře a vejít do klubu LocalX! Ale pozor! Tohle není klub pro někoho kdo se bojí…

03.12.2020 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Tahle knížka nelze schovat na Vánoce, protože je perfektní. Jako převážná část povídek z něj. Vlastně svým způsobem se mi líbili všechny. Některé byli tajemné, smutné, veselé, romantické. A já vím, že během Vánoc si je přečtu znovu - alespoň převážnou většinu! - , protože dokážou perfektně naladit na tu atmosféru! 5*/5*! Jinak nemůžu ani hodnotit!

07.11.2020 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Krásná kniha! Čtivá! Rozhodně stojí za to si jí přečíst!

06.11.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Nádherná knížka. Citlivá. Skvěle postavy. Nemám co vytknout. Tu knížku naprosto miluju!

26.08.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Vždycky mám tak nějak pocit, že zdravotnická temátika se mě dotýká o něco víc. Je to obrovsky citlivě napsaná kniha, která stojí za přečtení. Čte se lehce, svižně a odsýpá to.
Líbí se mi, že má člověk možnost nakouknout do dalšího onemocnění jako je cystická fibróza.
Rozhodně bych i tuhle knihu doporučila pro přečtení. A nejde ani tak o tu romantickou linku, která je skvěle napsaná, ale hlavně, aby se dostalo do podvědomí jaké pocity má člověk s vážným onemocněním. Aby se nikdo nedivil proč má druhý kyslíkové brýle a lahev na zádech. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla.

06.07.2020 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Věřím, že existuje nějaká část knihy, kdy si řeknete… to je ono! Proto tu knihu miluju… ta moje přišla sice až někdy u posledních zhruba 150 stránek, ale co na tom záleží! Přišla… a já vím, že série Nikdynoc je moje srdcovka! Na kterou nedám dopustit už od první knihy!
Rozhodně doporučuji, pokud jste Nikdynoc slupli jak malinu! A hlavně odvahu!
Mé hodnocení?! 5*/5*! Nebo milion! Klidně ať si je Jay vezme… všechny ty hvězdičky… když dodá poslední díl trilogie!

27.04.2020 5 z 5