VendulaB VendulaB komentáře u knih

Císař 2: Smrt králů Císař 2: Smrt králů Conn Iggulden

Druhý díl úžasné série. Nemusíte být milovník ani znalec starověkého Říma, abyste byli fascinováni příběhem a dobou, která je zde tak živě popisována. Čtenářský zážitek.

11.04.2023 5 z 5

Špína Špína Irvine Welsh

Výborná kniha, prostředí a chování hlavního hrdiny působí neskutečně živě a přirozeně, chvílemi máte pocit, že cítíte puch kalhot a svědění vyrážky - vykreslení hlavní postavy je naprosto geniální. Na konci vám pak dojde, jak smutný příběh to ve skutečnosti je.

31.03.2023 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Jednoznačně zatím nejlepší díl série, velmi silný úvod. Stále to není tak dobré, jako čínská série, ale tentokrát jsem si četbu vážně užila.

30.03.2023 5 z 5

Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Marie Kristýna, nejmilejší dcera Marie Terezie Jiří Hanibal

V knize mi zpočátku vadilo neustálé střídání vypravěčů spojené se skákáním do minulosti, postupně se mi však kniha četla lépe a nakonec ve mně zanechala příjemný dojem. Kniha patří k tomu lepšímu, co autor napsal.

30.03.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal, drží nastavenu laťku a jeho detektivky jsou sázkou na jistotu. Jen doufám, že si Erika trochu uspořádá svůj osobní život a v příštím díle nebude pořád jen upracovaná, nevyspalá a hladová. Snad se v soukromém životě pohne dál, stejně jako její kolegové.

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Kniha je stejně výborná jako předchozí díly série. Po pravdě mě mrzí, že Jindřich VIII. neměl více žen a že tak jedna skvělá série končí. Celé je to neuvěřitelně čtivé, všechny postavy působí živě a moderně - bezvadný způsob jak poznat nějaké historické období.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi dobrá prvotina nové české detektivkářky, série má velký potenciál. Příběh je uvěřitelný, dostatečně napínavý, policejní vyšetřování působí velmi přirozeně. Lehký problém mám jen s komisařkou Laurou, která mi moc nesedí, ale oceňuji, že byla natolik dobře napsaná, aby ve mně vzbuzovala emoce. Jednoznačně doporučuji.

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

Velmi zajímavá kniha, na které je sice patrné, že ji nepsala zkušená autorka a i překlad a následná práce s textem nepatří mezi nejlepší, o to přirozeněji a živěji však kniha působí. Popisuje pro čtenáře velmi atraktivní prostředí britské aristokracie, kdy člověk okamžitě pochopí, že pokud se v tomto specifickém prostředí přímo nenarodíte, nikdy do něj nezapadnete. Absolutně jiný a šílený svět.

12.03.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Obecně považuji všechny Vondruškovy epopeje za skvělá díla, která čtenářsky velmi přijatelným způsobem zprostředkovávají základní pohled do našich dějin. Tentokrát jsem však v knize postrádala lepší vykreslení jednotlivých postav. Působily na mně ploše a nepříliš živě, nedokázala jsem si k nim vytvořit vztah a jejich osudy mi tak byly vlastně jedno.

10.03.2023 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Hodně dobrý detektivní příběh/thriller z atraktivního prostředí jižního Španělska. Detektiv Mackenzie je velmi zajímavá postava, která by si zasloužila samostatnou sérii příběhů. Osud Any knihu zajímavě ozvláštňuje. Čte se jedním dechem.

10.03.2023 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Naprosto mistrovská detektivka /thriller. Napínavá od první stránky, jednotlivé postavy a minipříběhy se krásně proplétají, několikrát si už myslíte, že víte, jak to bylo a ono je to nakonec zase trochu jinak. Skvělé.

03.03.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Zatím jednoznačně nejlepší kniha autorky (3. příběh série), tentokrát je kniha napínavá, čtivá, uvěřitelná. Možná mi chybělo trochu více policejního vyšetřování, kniha byla ve velké míře "pouze" románovým obrazem života na jedné vesnici. Přesto se četla moc dobře a užila jsem si ji.

25.02.2023

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Výborná česká detektivka, která působí neuvěřitelně živě, přirozeně, uvěřitelně. Atraktivní zápletka, napínavé, vtipné. Jen bych si přála, aby odhalení pachatele bylo výsledkem policejní práce a ne jen náhody. Jinak skvělé.

25.02.2023 5 z 5

Císař 1: Brány Říma Císař 1: Brány Říma Conn Iggulden

Další skvělý román od zajímavého autora, tentokrát z prostředí starověkého Říma. Opět neuvěřitelně čtivé dílo. Možná zde došlo k určitému zjednodušení historických událostí, ale právě díky tomu je kniha neuvěřitelně čtivá a mně osobně nalákala nejen na pokračování této série, ale i na přečtení jiných knih z této doby.

Zapomenuté děti Habsburků Zapomenuté děti Habsburků Thea Leitner

Výborná, čtivá a velmi zajímavá kniha o životních osudech těch příslušníků habsburského rodu, o nichž jste zřejmě nikdy ani neslyšeli. Každý životní osud by mohl vydat na samostatný román. Hezký čtenářský zážitek.

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Neuvěřitelně silná kniha, která zpracovává extrémně těžké téma. Příběh se vyvíjí téměř plíživě, nečekaně a nakonec neúprosně. Popis vnitřní úzkosti, strachu a samoty je podán naprosto úžasně. Při čtení mi nebylo lehko, ale kniha je to skvělá.

19.02.2023 5 z 5

Pokus který nevyšel. Oceňuji, že autor zkusil něco trochu jiného, ale celý příběh byl zkrátka nudný. Samotná série je pak zkrátka už na sílu natahovaná a nic nového nepřináší. A ne, opravdu to není vtipné.

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Skvělá, ukázková, pravá americká detektivka, další výborný díl s H. Boshem. Příběh obsahuje všechno, co si čtenář od takového druhu literatury může přát.

19.02.2023 5 z 5

Vilémova žena Vilémova žena Jean Plaidy (p)

V porovnání s dalšími díly autorky se jedná o dost slabou knihu. Příběh královny Marie není příliš zajímavý a samotná hlavní hrdinky je vylíčena jako naprosto neschopná osoba, která nejenže není vůbec vzdělaná, ale ani obecně se v životě absolutně neorientuje. Sympatie jsem nepocítila k žádné postavě z knihy. Škoda.

19.02.2023 3 z 5

15 let v Rusku: Zápisník zpravodaje 15 let v Rusku: Zápisník zpravodaje Jiří Just

Knížka mě zklamala. Nedávno jsem dočetla Etzlerovo Novinářem v Číně a čekala jsem něco podobného, ale tato kniha je bohužel o dvě třídy níž. Kniha mě zkrátka nedokázala zaujmout a nemám pocit že bych se z knihy něco o Rusku a o životě v něm dozvěděla.