Císař 2: Smrt králů

Císař 2: Smrt králů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4556/cisar-smrt-kralu-4556.jpg 5 34 6

Císař série

Ve druhém dílu historické ságy se setkáváme s ani ne dvacetiletým Gaiem Juliem Caesarem na palubě vojenské galéry Accipiter, po Sullově převratu byl donucen opustit Řím. Zde zažívá úspěchy v boji, i zajetí na pirátské lodi. Po propuštění za výkupné kdesi v severoafrické pustině začíná Juliova odysea zpět do Říma. Sulla mezitím umírá.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Baronet

Emperor - the death of kings

VendulaB
11.04.2023 5 z 5

Druhý díl úžasné série. Nemusíte být milovník ani znalec starověkého Říma, abyste byli fascinováni příběhem a dobou, která je zde tak živě popisována. Čtenářský zážitek.

Hade
06.02.2020 5 z 5

Dávám plný počet i když jsem se dvakrát zasmál, když legionáři jedli kukuřičnou kaši.
Kukuřice má původ ve Střední Americe, kde sloužila jako hlavní pokrm indiánů. Do Evropy byla poprvé dovezena v 16. století.

Martin1974
02.08.2018 5 z 5

Román plný dobrodružstva a intríg, jedna zaujímavá scéna strieda druhú - tu by som vypichol stretnutie Spartaca s Caesarom na skale noc pred bitkou. Ani vám to tak nepríde, že kniha je hrubá..

SteveG
01.11.2016 5 z 5

Souhlasím s myelkou,tento druhý díl je rozhodně akčnější,ale co nepochopím,tak je konec knihy.Je tam uplně vynechaná poslední bitva se Spartakem,to mě docela zamrzelo.

myelka
12.08.2016 5 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha velmi čtivá, vtáhne do děje, akčnější než 1.díl.

lajcma
22.03.2012 5 z 5

Pokračování ságy je snad ještě lepší, než 1. díl - velmi pěkná, napínavá a čtivá kniha

starověký Řím Gaius Julius Caesar historické romány

Conn Iggulden