VendulaB VendulaB komentáře u knih

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Kniha mě příliš neoslovila. S první třetinou jsem bojovala, druhá mě příjemně překvapila - příběh se rozjel a vše se nejednou vyjevilo v jiném světle. V poslední části ovšem příběh opět ustoupil a dál prostor rozvláčným úvahám - pro mě nepříliš čtivým. Vyrozuměla jsem, že jde o autorův styl - já však zdá se nejsem jeho cílová skupina.

27.03.2020 3 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Další nadprůměrná kniha skvělé vypravěčky tentokrát popisující život Alžběty od jejího nástupu na trůn. I když je kniha velmi čtivá, v porovnání s předchozím dílem je bezesporu slabší. Zaměřuje se výhradně na vztah Alžběty a Roberta, resp. na Alžbětiny sňatkové hry a vyvolává tak dojem, že Alžběta vůbec nevládla, resp. nic jiného se za jejího panování nedělo - a to je škoda. Přesto kniha stojí za přečtení.

25.03.2020 4 z 5

Císařský kurýr Marie Terezie Císařský kurýr Marie Terezie Zdeněk Grmolec

Kniha se čte velmi dobře, autor je dobrý vypravěč - ALE splétá se v nich několik samostatných příběhu, které spolu příliš nesouvisí, jejich spojení je někdy dost na sílu. Příběh o židovské rodině je úplně mimo, "vztah" mezi císařovnou a kurýrem je za vlasy přitažený. Na knihu tohoto rozsahu to chtělo košatý příběh velmi osekat a naopak jít více do hloubky.

16.03.2020 3 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Velmi zajímavá kniha jednom vztahu, jednom kraji a o jedné rodinné historii. Knížka se čte velmi dobře, lehce. Autorka je skvělou vypravěčkou - rychle vtáhne do děje, postavy jsou "jako živé", nechybí napětí. Doporučuji všem.

10.03.2020 4 z 5

Naprosto skvělý cestopis, při jehož čtení jsem se neuvěřitelně bavila a občas i nahlas smála. Knížka je to vtipná, chytrá, osvěžující, velmi čtivá. Po jejím přečtení mám pocit jako bych Nepál i Čínu skutečně znala. Všem vřele doporučuji.

05.03.2020 5 z 5

Tajný život císařovny Josefíny Tajný život císařovny Josefíny Carolly Erickson

Výborně napsaná, čtivá kniha. Autorka sama upozorňuje na to, že v knize míchá fakta s fantazií. Pokud na tuto podmínku čtenář přistoupí, čekají ho příjemné chvíle s dobře napsanou knihou.

03.03.2020 4 z 5

Žena filmového kritika Žena filmového kritika neznámý - neuveden

Knížka mě absolutně neoslovila. Přesto že bych zřejmě měla být její cílovou skupinou, úplně mne minula. Nepřišla mi vtipná, ani zajímavá - od půlky jsem už zoufale vyhlížela konec. Jako blog to možná fungovalo, jako knížka je to však omyl.

01.03.2020 2 z 5

Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic Jiří Hanibal

Příjemná kniha popisující život ve své době významné české šlechtičny. U autora jde jednoznačně o jednu z jeho povedenějších knih - tentokrát dokázal popsat charaktery postav natolik, aby si k nim čtenář mohl vytvořit vztah. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

01.03.2020 4 z 5

Poslední kojot Poslední kojot Michael Connelly

Další výborná detektivka amerického autora, mající rychlý spád i napětí. I když mi tentokrát hlavní zápletka přišla slabší (především v porovnání s předešlým dílem, který byl neskutečný), pořád jde o nadprůměrnou detektivku, kterou vřele doporučuji.

27.02.2020 4 z 5

Johana z Rožmitálu: Na rukou jed, v srdci láska Johana z Rožmitálu: Na rukou jed, v srdci láska Jaroslava Černá

Velmi příjemná a čtivá kniha o životě a manželství Jiřího z Poděbrad a Johany z Rožmitálu. Postavy jsou popsány velmi plasticky, celé příběh je "jako živý". Doporučuji - nenáročné, hezké, příjemné.

21.02.2020 4 z 5

Alexandra Alexandra Carolly Erickson

Vynikající kniha popisující život poslední ruské carevny. Autorka je skvělá vypravěčka, kniha je neuvěřitelně podrobná, při tom však velmi čtivá. Postavy jsou dokonale vykresleny a čtenář jen trne v očekávání hrůzného finále.

21.02.2020 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Skvělá "pohádka" pro dospělé. Neuvěřitelně vtipná, inteligentní. Rychle vtáhne do děje, který pádí bez zastavení. Skvěle jsem se bavila, těším se na pokračování.

21.02.2020 5 z 5

Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Valdštejn: Zkamenělé srdce v moci ďábla Jaroslava Černá

Autorka píše velmi lehce a čtivě, pro první seznámení s osudy vojevůdce bych knihu doporučila. Na druhé straně jsem měla pocit, že je dílo trochu odbyté (snad stokrát se opakuje Valdštejnův "dravčí pohled") a rozhodně nejde o knihu, ke které by se čtenář opakovaně vracel. Nenadchne, neurazí.

15.02.2020 3 z 5

Třetí královna Třetí královna Carolly Erickson

Tradičně velmi dobře psaná kniha od zkušené autorky vypráví známý příběh Jany Seymourové. Autorka sice skutečný příběh mísí s vlastní fantazií - příběh se ji ale daří držet v uvěřitelné rovině. Čtivé, poutavé, lehké, příjemné. Doporučuji.

13.02.2020 4 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Pokud je čtenářovi hlavní hrdina nesympatický, je to vždycky problém. Bohužel způsob, jakým autor vylíčil povahu a osobnost Bedřicha Smetany, ve mně vůči hudebníkovi vzbudil pocity pouze negativní. Kniha je čtivá, ale hlavní hrdina působí natolik nesympaticky, že jsem ji četla jen s nechutí.

13.02.2020 3 z 5

Čtyři královny Čtyři královny Nancy Bazelon Goldstone

Velmi zajímavá kniha o životních osudech čtyř dcer obyčejného hraběte, která mi zprostředkovala pohled do (pro mě) nepříliš známé části evropské historie. Knížka je zajímavá, i když pro čtenáře trochu náročná. Rozhodně to není beletrie, i když je příběh psán poutavě a čtivě.

06.02.2020 4 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Zajímavý pohled do soukromí Alžběty II. a prince Philipa. Kniha je čtivá a zasvěcená, detaily ze soukromí královské rodiny jsou čtenářsky vděčné. Na knize mi vadila jen přílišná adorace královského páru, byli popisováni jako dokonalé bytosti, což knize trochu ubírá na věrohodnosti.

30.01.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemná, lehká, dovolenková kniha, oddechovka. Vytkla bych jen dvě věci - příliš sexu (ano, vím, že se kniha jmenuje erotikon, ale čeho je moc, toho je příliš - další a další sexuální scény mi přišly trochu na sílu) a postavy mi přišly příliš ploché, nedokázala jsem si k nim vytvořit nějaké pouto a jejich osudy pak opravdu prožívat.

29.01.2020 4 z 5

Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Veronika Moreira

Moje oblíbené téma zpracované zatím nejhorším způsobem, s jakým jsem se kdy setkala. Nápad prokládat text autentickými dopisy Jindřicha VIII. je zajímavý, v praxi bohužel nefunguje. Kniha se čte špatně, působí zmateně a nepřehledně. Dalších případným čtenářům bych ji nedoporučila - tématu se věnují spousty jiných autorů a dle mých čtenářských zkušeností tak činí mnohem lépe.

20.01.2020 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Dle mého názoru slabší díl série. Hlavním problémem je přílišná překombinovanost příběhu i samotné zápletky. Kdyby kniha neměla přes 700 stran, ale třeba jen 450, byla by naprosto skvělá. Takhle jde "jen" o další dobrou detektivku. Čte se dobře, ale svou předimenzovaností čtenáře trochu dusí. Nicméně těším se na další díl.

20.01.2020 4 z 5