Johana z Rožmitálu: Na rukou jed, v srdci láska

Johana z Rožmitálu: Na rukou jed, v srdci láska https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163682/bmid_johana-z-rozmitalu-na-rukou-jed-v-s-yW1-163682.jpg 4 32 8

Krásná, chytrá a vzdělaná Johana se sňatku s Jiřím z Poděbrad dlouho nebrání. Rychle pochopí, že jako manželka nejmocnějšího muže v zemi získá postavení a vliv. Dřív než usedne na trůn, čelí krutému nařčení z vraždy mladého krále Ladislava. Prožité těžké chvíle, plné lží a intrik, Johanu posílí a ona se po manželově boku stává moudrou a silnou královnou.... celý text

Janča1532
12.02.2023 5 z 5

Velmi čtivý a poučný příběh.Johana,která věrně stála po boku svého muže v dobrém i zlém.Ve všem měl její podporu.

sweeney
22.09.2022 5 z 5

Zajímavě a hlavně čtivě napsaný příběh o Johane a její bezbrehe lásce k Jiřímu z Poděbrad. Od jejich seznámení, narození dětí až po korunovaci Jiřího králem a následných peripetiích. Doporučuji :)

Kerberos
12.01.2021 4 z 5

Druhá kniha na stejné téma,kterou jsem poslední dobou četla.Chtěla jsem srovnání s Hanibalem.Tato kniha byla čtivější,možná proto,že už jsem některá data měla zjištěná.

VendulaB
21.02.2020 4 z 5

Velmi příjemná a čtivá kniha o životě a manželství Jiřího z Poděbrad a Johany z Rožmitálu. Postavy jsou popsány velmi plasticky, celé příběh je "jako živý". Doporučuji - nenáročné, hezké, příjemné.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Historie,drama ,láska-moc povedené ideální čtení....

catherinee94
20.08.2017 5 z 5

Další žena, kterou obdivuji za její sílu, inteligenci a činy. Zasloužila by si, aby se dostala více do podvědomí Čechů.

Val
30.05.2016 5 z 5

Vždycky jsem si myslela, že naše dějiny znám poměrně dobře, ale nebýt této knihy, tak vůbec nevím, kdo byla manželka Jiřího z Poděbrad . Kniha je napsaná velmi čtivou formou. Sice jsem občas měla pocit, že si autorka některé postavy mírně idealizuje ( samotná Johana , její bratr...), nicméně kniha je román a nikoli literatura faktu, takže vše je povoleno . Doporučuji .

alnahu
15.07.2015 4 z 5

Zajímavý dobře napsaný příběh Johany ,která se stala druhou manželkou Jiřího z Poděbrad a matkou šesti dětí, které měl z prvního manželství s Kunhutou. Johana ,byla jedinou českou královnou pocházející ze stavu domácí šlechty. Byla velmi laskavá s dobrým srdcem a byla velkou oporou králi Jiřímu .Knihu doporučuji přečíst dozvíme se v ní mnoho z historie české země.