VendulaB VendulaB komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

První kniha skvělé série. V ní autor ještě klade velký důraz na poutnický aspekt cesty, v dalších dílech už tento tak silný není. Přesto je však tato kniha svěží, vtipná a rozhodně stojí za přečtení.

21.07.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Výborný, vtipný, chytrý, odlehčený cestopis. Prostředí sice (pro mě) méně atraktivní, než v případě "Pěšky mezi budhisty a komunisty", stále skvělý styl vyprávění. Stala jsem se autorovou fanynkou a sobecky doufám, že bude cestovat ještě hodně dlouho.

21.07.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborná kniha - na malém prostoru zde jsou dokonale vylíčeny osudy mnoha členů jedné rodiny. Stačí pár řádků a čtenář má pocit, že každou postavu dobře zná. Osudy jsou zajímavé a přitom uvěřitelné. Kniha se čte krásně. Doporučuji.

18.07.2020 4 z 5

Obrovské zklamání - kniha, na kterou jsem se už dlouho chystala, s chutí ji otevřela a ... nuda, strašná nuda. Příběh rozvláčný, povrchní, do čtení jsem se musela hodně nutit. Nemůžu doporučit ani jako oddechovku.

18.07.2020 2 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Krásná kniha, zajímavá, vtipná a především hluboce lidská. Reálie ze života v SSSR jsou zajímavé, prostředí špičkového hotelu atraktivní a osud hlavního hrdiny je krásným, inspirativním příběhem o tom, jak se nepoddat. Skvělé.

30.06.2020 5 z 5

Další výborný díl skvělé série. Měla jsem trochu strach, že to bude nudné a uměle natahované, ale k obavám nebyl důvod. Až při čtení knihy jsem si uvědomila, že osud 4. Jindřichovy ženy byl stejně fascinující a dramatický, jako u jeho dalších žen. Jen mi lehce vadila vymyšlená love story, která se táhla celým dílem. Každopádně doporučuji a jdu vyhlížet další díl.

27.06.2020 4 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Čtenářsky velmi atraktivní kniha, která nás seznámí s (pro nás většinou) neznámou historií japonsko-korejských vztahů ve 20. století. Kniha se čte snadno, reálie z života Korejců jsou více než zajímavé, jedinou slabinou je skutečnost, že příběh nejde dost do hloubky a především v druhé části knihy spíše jen klouže po povrchu.

27.06.2020 4 z 5

Kateřina Veliká Kateřina Veliká Carolly Erickson

Neuvěřitelně skvěle napsaný životopis/historický román o Kateřině Veliké. Kniha je velmi poučná, podrobná, přitom však poutavá, čtivá a velmi zajímavá. Příběh je dostatečně přehledný i pro čtenáře, kteří toho o Kateřině příliš nevědí. Doporučuji všem.

27.06.2020 5 z 5

Na porážku Na porážku Tony Parsons

Výborná detektivka, která má prostě všechno. Vtáhne do děje, atraktivní zápletka, uvěřitelný příběh, logické vyústění, lidské příběhy policistů, sympatický hlavní detektiv. Doporučuji všem a už teď chci další díl.

27.06.2020 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Není nic lepšího, než když se autorovi podaří držet nastavenou laťku po celou sérii až do konce. Díky bohu se to tady povedlo. Opět skvělé, zábavné, chytré, vtipné... Doporučuji všem. Nemusíte být milovník fantasy a stejně se budete královsky bavit.

28.05.2020 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Pokud bych jednou za měsíc narazila v časopise na fejeton autorky, ráda bych si ho přečetla. Ale nemůžu se tvářit, že je jedná o plnohodnoutnou knihu. Příběhy dojáží bavit jen chvilku, později se stávají nudnými. Teď tak časté sebrání článků z blogu nebo z časopisů a vydání v podobě knihy podle mě není cesta.

28.05.2020 2 z 5

Kateřina Veliká - Láska k moci Kateřina Veliká - Láska k moci Silvia Miguens

Velmi nepovedený historický román o životě Kateřiny Veliké. Knížka se čte špatně, přímá řeč je nesmyslná a nesouvisející s dějem, skáče od jednoho k druhému. Nedoporučuji absolutně nikomu. Zdejší vysoké hodnocení nechápu.

21.05.2020 2 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Michael Connelly

Další skvělý díl detektivní série s Harrym Boshem. Autor si stále drží vysokou úroveň. Knížka je čtivá, napínavá... - rozhodně doporučuji.

21.05.2020 4 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Moderní antická tragédie. Příběh Ahmeda a Azíze se Vás nemůže nedotknout. Příběh dvou chlapců je natolik silný, že závěr s divadelní hrou byl pro mě už zbytečný a patetický.

24.04.2020 4 z 5

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Výborná detektivka - skvělý začátek série. Postavy jsou detailně vykreslené, uvěřitelný děj i zápletka, přitažlivé britské prostředí. Čte se jedním dechem. Těším se na další.

24.04.2020

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Výborná, čtivě psaná kniha popisující život Miloše Havla - detailní popis filmového prostředí první republiky, protektorátu, mrazivé období 45 - 50, kdy se vyvalila všechna lidská špína i odvrácená strana života v emigraci. Nejen pro milovníky filmů pro pamětníky - doporučuji všem.

24.04.2020 5 z 5

Případ Kukockij Případ Kukockij Ljudmila Ulická (p)

Zajímavá kniha, která velmi nenásilným způsobem ukazuje život jedné sovětské rodiny v průběhu 40. - 60. let., přičemž na pozadí nám nenápadně běží "velké" dějiny. Začátek rychle vtáhne do děje, druhá třetina mi přišla slabší (příběh se jakoby ztrácel), závěr však vše vynahradil. Rozhodně stojí za přečtení.

15.04.2020 4 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Výborný, bohatý historický román. Dva příběhy mající společné téma - mít královskou krev není vždy výhra, může to být i spíše prokletí. Příběh je skvěle vyprávěný, čtivý, napínavý. Rozhodně všem doporučuji.

14.04.2020 5 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Při čtení knih miluju pocit, kdy se těším, až budu v četbě rozečtené knihy opět moci pokračovat. Bohužel při četbě této knihy jsem nic podobného necítila a do četby jsem se musela nutit. Skutečnost, že v knize nebyla užita přímá řeč a že se jedná spíše jen o proud vnitřních monologů více postav k čtivosti knihy příliš nepřispívá. Za sebe knihu doporučit nemůžu.

14.04.2020 3 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Knížka se mi hodnotí celkem těžce. V první části jsem byla hodně zklamaná - nedařilo se mi příliš začíst a neuvěřitelně zbytečná přemíra sexu mě odrazovala. V druhé části se příběh vyjasnil a knížku jsem dočetla vlastně s chutí. Nakonec bych řekla, že jde o docela příjemnou oddechovku, ale autorka to umí i líp.

14.04.2020 3 z 5