Vendiii1 Vendiii1 komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Příliš brzy jsem přišla na hlavního padoucha. Ale to nic nemění na tom, že kniha je opravdu dobře napsaná. Drží v napětí do poslední strany. Už dlouho mě kniha tak moc nevtáhla, že jsem na ni myslela pořád, i když jsem zrovna nečetla. Doufám, že další díly budou alespoň stejně dobré, nebo lepší.

17.07.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Jak mám tuto knihu ohodnotit? Nejraději bych ji rozervala na kousíčky a ty hodila do horoucích pekel, ale zároveň ji chci chránit jako poklad.. kterým tato kniha, tento příběh knihovnice z Osvětimi, jistě je. Výjimečná kniha.

08.07.2014 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Moje první Vieweghova kniha. Bohužel myslím, že asi poslední, přestože Báječná léta se mi opravdu líbila. Jenom si myslím, že další knihy tak povedené nejsou. Třeba se mýlím..
Druhá polovina knihy byla určitě nesrovnatelně lepší než ta první. Nevím proč, ale nečekala jsem, že to bude tak vtipné. Ale jo, zasmála jsem se.

30.06.2014 4 z 5

Popravdě.. nevím, jak tuhle knihu ohodnotit. O knize s takovýmto tématem se mi až příčí říci, že byla nudná.. ale bohužel. Přesto ale.. tolik takovýchto nudných a stereotypních dnů museli vězni v gulagu prožit? Nespočet.
Přesto jsem od knihy očekávala něco jiného. Možná proto mě zklamala.

27.06.2014

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Lepší, než autorčina další kniha Jestli zůstanu.
První část se mi docela táhla a příliš mě nebavila. Nejvíc se mi líbila část, která se jistě dala nazvat road tripem:)

27.06.2014 4 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Karin Slaughter prostě umí psát a dokáže čtenáře udržet v napětí. První případ Willa Trenta se mi tedy líbil o něco víc, ale to nesnižuje kvalitu tohoto druhého dílu.

23.02.2014 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Po shlédnutí seriálu "Sherlock" od BBC jsem se stala Sherlockem Holmesem jaksi.. "posedlá" (:D), takže tahle knížka pro mě byla jakási povinnost. Další Sherlockovy knihy budou určitě následovat:)

10.09.2013 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

ZATÍM určitě nejlepší díl série.. :)

03.09.2013 5 z 5

Pacient nula Pacient nula Jonathan Maberry

Hh. Tak tohle byla jízda!
Předně.. Joe byl naprosto parádní hrdina!! Fakt.
Kniha, která je naprosto, absolutně a až po okraj nabitá akcí. Poslední čtvrtinu jsem ani nemohla dýchat, nestíhala jsem otáček strany, protože se tam stalo tolik věcí, že jsem z toho ještě teď.. skoro týden po přečtení úplně mimo.
Zombíky můžu:)

03.05.2013 4 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Vůbec nevím, co to této knize říct.. souvislou recenzi, nebo alespoň nějaký objektivní názor bych na ni asi nenapsala ani za sto let.
Je to strašně zajímavá kniha. Nick byl moc zajímavý hrdina.. Nápad taky určitě nebyl špatný. Ale bylo občas docela těžké se zorientovat v tom, co je minulost, co je sen, nebo přítomnost. Nemůžu říct, že bych od první strany věděla, jak to celé dopadne, ale žádný překvapivý zvrat na konci taky nebyl.. No. Průměr:)

03.05.2013 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Také bych se chtěla cítit nekonečně.

04.01.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

PECKA! :) Ale kdybych neznala seriál, užila bych si čtení víc! :) Těším se na druhý díl.

18.12.2012 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tak vážně nevím, co si o tomhle myslet. DOST mě to zklamalo a čekala jsem mnohem víc. Na téma "zvrácené reality show" již má King na kontě Running Mana - Běh o život. Což je kniha, která mě bavila mnohem víc. Nemůžu knize upřít její čtivost, charaktery, kterými se King může chvástat.. Ale celkově to na mě neudělalo žádný větší dojem..
A čekala jsem velký konec.

30.11.2012 3 z 5

Herkulova hrobka Herkulova hrobka Andy McDermott

Napínavé. Úžasné. Famózní. Impozantní. DOKONALÉ.

06.06.2012 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Nesuďte mně, nenadávejte mi .. nedostala jsem se ani do poloviny.. nuda,nuda,nuda.

06.06.2012 1 z 5

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Dokonalé! :) Přesně TOHLE! jsem teď potřebovala. Oddechovou knihu, nad kterou nemusím přemýšlet, kterou si užiji, u které budu prskat smíchy na stěnu.. bezvadné! :) doporučuji! :)

06.06.2012 5 z 5

Rouhání? Rouhání? Asia Bibi

Nehodnotím styl psaní, nehodnotím literární úroveň ani nic podobného. Mé hvězdičky připadají Asii.. i když jsou tady naprosto bezvýznamné.

02.06.2012 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

nemůžu říct nic jiného než .. the best book EVER

13.05.2012 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Když jsem knihu před několika měsíci četla v angličtině, byla jsem nadšená. Vztah mezi Annou a Étiennem se mi strašně zamlouval .. přeci jenom, je to "holčičí románek" ale přitom se v "Polibku pro Annu" ukrývá mnohem více než je láska :))

02.05.2012 5 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Nejlepší na tom byla Riley..
Ever je úplně natrvdlá..
Ani Damen není žádný zázrak..
Občas jsem ani neměla přehled o tom, co se děje, celé mi to přišlo příliš chaotické a děj také opravdu nic moc.

26.04.2012 2 z 5