Venda32 Venda32 komentáře u knih

Čtivá kniha napsaná opravdu brilantně. Autor není žádný suchar, takže text má správný říz. Lehce se mi četly i kapitoly, které jsem si myslel, že mě až tak zajímat nebudou. Kniha je zároveň studnicí užitečných informací historických i zeměpisných.

21.07.2022 5 z 5

Velká medvědí kuchařka Velká medvědí kuchařka kolektiv autorů

Super kniha jednoduchých a leckdy lákavých receptů. Na některé bych si troufl i já. Když je zvládnou i děti:-)

16.07.2022 5 z 5

Kamarádka pro Sunny Kamarádka pro Sunny Emily Palmer (p)

Milý příběh pro malou milovnicí koní, poníků, jednorožců a Pegase:-)
Příběh doplněn o jednoduché, ale krásně vyvedené ilustrace.

16.07.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Čekal jsem, že kniha bude prošpikovaná povětšinou známými turistickými českými cíli. Opak je pravdou. Navštívíte místa o kterých jste zřejmě neslyšeli, stejně jako místo o kterých jste zřejmě slyšeli. V takovém případě vás však autor obohatí zajímavostmi, které neznáte.

11.07.2022 5 z 5

Co se děje pod vodou Co se děje pod vodou Kate Davies

Pro malého zvědavého badatele perfektní vhled do problematiky oceánů a podmořského světa.

11.07.2022 4 z 5

Vzhůru na slet čarodějnic! Vzhůru na slet čarodějnic! Carola Von Kessel

Zajímavá kniha, dceři se líbila. Doplněno o možnost použít kouzelnou červenou hvězdu k odtajnění odpovědí.

07.07.2022 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Napsáno poutavě, velmi živě. Jako by jste byli součástí běžecké skupiny. V knize bylo pár odboček, které souvisejí s během. Kapitoly o bosém běhání a podobně knihu podle mě ještě vylepšily.
Ať už jste běžec ultra nebo hobby, nebo neběžec, v knize si každý najde něco pro sebe. Je protkána spoustou inspirace nejen pro běh, ale také pro život.

05.07.2022 5 z 5

Snídal drak bramborák - Pohádkové básničky pro kluky i holčičky Snídal drak bramborák - Pohádkové básničky pro kluky i holčičky Alena Šotolová

Krásné pohádkové básničky. Kniha je plná krásných ilustrací.

28.06.2022 5 z 5

V digitálním světě V digitálním světě kolektiv autorů

Pro výuku informatiky na 1. stupni perfektní. Myslím, že se neztratí ani v nižších ročnících na stupni druhém.

26.06.2022 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Pro seznámení se základy slušného chování super. Myslím, že některé informace uslyší poprvé i dospělý čtenář :-).
Souhlasím s názory v komentářích, že kniha chvíli působí až příliš studeně ve vztahu dědeček a vnučka.

26.06.2022 4 z 5

Zapomenuté jehňátko Zapomenuté jehňátko Kate Davies

Krásný a jednoduchý příběh. Hezké ilustrace. Na konci knihy i drobné poučení o tom, jak se postarat o domácí mazlíčky při povodni a zajímavosti o ovcích.

23.06.2022 5 z 5

Jednorožci Jednorožci Erin Peabody

Četl jsem sedmileté dceři. Knihu jsme nedočetli. Divně napsáno, složité pro malé děti. Pro větší už téma asi ani není.

14.06.2022 odpad!

Drak Natlučnos Drak Natlučnos Lenka Rožnovská

Krátké, jednoduché a krásné příběhy. Jak bylo zmíněno níže, pobaví se i dospělý. Hezké ilustrace. Pro trénink prvního čtení ideální.

14.06.2022 5 z 5

Poník Pája Poník Pája Lily Small

Jednoduchá, milá kniha s roztomilou ilustrací pro nejmenší čtenáře.

12.06.2022 5 z 5

Zlatá kniha pohádek skřítka Medovníčka Zlatá kniha pohádek skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Nádherná knížka plná krásných, milých a často i poučných příběhů. Doplněno o krásné ilustrace.

09.06.2022 5 z 5

Kus Ameriky Kus Ameriky Josef Klíma

Zajímavé postřehy a zážitky z cest po USA od obou autorů. V paralelách se střídaly kapitoly, kdy se nedalo odtrhnout a kapitoly, kdy jsem zjistil, že očima jen přejíždím. Ale díky přidané hodnotě v podobě dalších doplňujících zajímavostí hodnotím více než jako průměr.

05.06.2022 4 z 5

Dobrý večer, dobrou noc Dobrý večer, dobrou noc kolektiv autorů

Rozsah příběhů ideální na čtení před spaním. Výběr pohádek v pořádku. Škoda jen, že některé se objevily vícekrát, lepší by bylo zařadit více příběhů.

04.06.2022 5 z 5

Nej... koně v pohybu Nej... koně v pohybu Vít Malinovský

Pro malého čtenáře o posluchače perfektní a ideální seznámení se světem koní.

28.05.2022 5 z 5

Krásné hříbě Krásné hříbě Dagmar Hoßfeld

Neurazí, nenadchne. Děj zbytečně roztáhlý, v podstatě o ničem. Milovníci koní si na něco o koních počkají a příliš toho nebude ani tak.

21.05.2022 3 z 5

Zoubkové zlodějky Zoubkové zlodějky Sam Hay

Rychlé, svižné a milé čtení o zoubkové zlodějce, která se nakonec polepší:-)

19.05.2022 5 z 5