Snídal drak bramborák - Pohádkové básničky pro kluky i holčičky

Snídal drak bramborák - Pohádkové básničky pro kluky i holčičky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363948/bmid_snidal-drak-bramborak-pohadkove-bas-ogl-363948.jpg 4 13 4

Nejznámější a nejoblíbenější pohádky vypráví autorka ve verších, které svým laděním připomenou klasika české poezie pro děti – Františka Hrubína. V hravých a snadno zapamatovatelných rýmech se děti seznámí například s Karkulkou a zlým vlkem, Otesánkem, skromnou Popelkou, líným Honzou, ale také drakem, kterému zachutnaly nejrůznější dobroty natolik, že pak místo princezen jedl raději škubánky, koláče a bramboráky. Nechybí ani ježibaba z perníkové chaloupky, neposlušný Smolíček či babka s dědkem a velikou řepou. Veršované pohádky jsou vhodné k předčítání i pro první samostatné čtení.... celý text

Venda32
28.06.2022 5 z 5

Krásné pohádkové básničky. Kniha je plná krásných ilustrací.

Litocha
13.01.2022 4 z 5

Básničky jsou opravdu trošku hrubínovské, i když ten byl přece jen poetičtější. Tyhle verše jsou sice možná popisnější, ale jsou psány pěknou, kultivovanou češtinou, hezky, bez zadrhávání plynou a dovedně zpracovávají známé pohádky (na rozdíl od Hrubína je tady vyznění tradičnější, takže mi přijdou jako ideální doplněk právě k Hrubínovi - přečíst si s dítětem zveršovaný příběh - třeba Otesánka - tak, jak ho známe z vyprávění, a pak si užít Hrubínovu předělávku). Navíc jsou tady i další pohádkové básničky, takže je knížka docela povedenou směsicí známých a nových příběhů a básní.
Syn hlásí, že nejvíce se mu líbí ty o drakovi, který jedl bramboráky (sám je má rád taky) a o padacím mostu, který už nechce nikoho pustit do hradu.

bibi.r
07.03.2018 3 z 5

Pěkné veršované pohádky, trochu v Hrubínově stylu.

jasmína
09.02.2018 5 z 5

Líbilo se moc mně i mé tříleté dcerce !!

pro děti od 4 let poezie pro děti

2017  89%Snídal drak bramborák - Pohádkové básničky pro kluky i holčičky