Venda32 Venda32 komentáře u knih

Specialista: Ve znamení trojzubce Specialista: Ve znamení trojzubce Robert O'Neill

Knížka mě bavila stejně jako třeba Rudý kruh nebo Poslední mstitel. O výcviku SEALů jsem sice už četl i v jiných knihách, přesto jsem kapitoly o výcviku hltal, jako bych to viděl poprvé. Kapitoly z jednotlivých misí byly popsána a napsány taky velmi poutavě. Souhlasím s tím, že závěr (po Usámovi) už byl takový nijaký. To ale nemůže nic změnit na tom, že se (alespoň za mě) jedná o pětihvězdičkovou knihu.

05.10.2022 5 z 5

Kočkopes Kvído Kočkopes Kvído Miloš Kratochvíl

Spousta krásných ilustrací. Neotřelý příběh, který je vtipný nejen pro děti, ale i dospělé.
Za mě osobně kapitola o zásahu policie naprostý top.

27.09.2022 5 z 5

Mlsné medvědí příběhy Mlsné medvědí příběhy Milada Těšitelová

Úžasné ilustrace v knize plné mňamózních příběhů dvou roztomilých medvědů. Krátké příběhy s kapkou poučení, které pobaví nejen děti, ale i dospělé.

18.09.2022 5 z 5

Šéf - biografie Zdeňka Pohlreicha Šéf - biografie Zdeňka Pohlreicha Zdeněk Pohlreich

Zajímavá kniha o zajímavém člověku a jeho zajímavém životě:-). Jak je napsáno v knize, Zdeňka Pohlreicha buď máte rádi nebo ne. Pokud patříte mezi jeho fanoušky, tak více než nabídne tato kniha stejně nikdy nedostanete.
Hezky napsané, tak jak to Šéf chtěl říct a řekl by vám to při osobním rozhovoru. Doplněno o pohled vybraných lidí, kteří jej blízce i profesně velmi dobře znají. Text doplňují fotografie, které z toho všeho dělají velmi příjemné počtení.

18.09.2022 5 z 5

Babiččiny pohádky Babiččiny pohádky kolektiv autorů

Sice silná kniha, ale velmi rychle přečtená. Bavila nejen dceru, ale i mě s manželkou. Pohádky zkrácené, někdy trošku lehce upravený obsah oproti tradičnímu pojetí.

04.09.2022 4 z 5

Anče a Kuba mají Kubíčka Anče a Kuba mají Kubíčka Božena Šimková

Chtě nechtě vás ovlivní fakt, že televizní Krkonošské pohádky nějak skončily. A teď se to minimálně ze začátku zdá jako takové zbytečné roubování dalších kapitol. Postupem času se nám kapitoly líbily více a více. Poslední kapitola byla taková zvláštní. Kubíček jako lidový samozvaný mstitel a poučený Trautenberk. Rozpačitý pocit z úvodu knihy se na konci vrátil.

30.08.2022 4 z 5

Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff) Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff) Vladimír Zemánek

Výborná a čtivá kniha. I kdyby nebyla tak útlá přečetl bych ji na jeden zátah. Členění na kratší kapitoly naprosto ideální. Moc se mi líbily myšlenky a rady pana Pospíchala v průběhu celé knihy. Člověk s obrovským charisma.

24.08.2022 5 z 5

Řekni mi, KONĚ! Řekni mi, KONĚ! Emilie Gillet

Napsáno jasně a srozumitelně nejen pro nejmenší čtenáře. Rozdělení na kapitoly dává smysl, stejně jako informace v nich.

20.08.2022 5 z 5

První čtení o zvířátkách První čtení o zvířátkách Bohunka Trelová

Spousta zajímavostí pro malé i velké čtenáře. Zajímavý výběr živočichů. Jednoduše napsáno k pochopení a přelouskání textu i pro malé čtenáře.

12.08.2022 5 z 5

Bican –⁠ pět tisíc gólů Bican –⁠ pět tisíc gólů Josef Pondělík

Pépi Bicana jsem míval za trošku velkohubého člověka. Každý rozhovor, který jsem s ním zaregistroval mi připadal jako óda na Pepi Bicana. Jenže ono je složité nevyprávět o sobě (i nevědomě) v superlativech, když zažijete takovou kariéru. Hluboce smekám před Bicanem jako fotbalistou, ještě více se však skláním před Bicanem jako člověkem.
Trošku by mě zajímalo, jak by některé pasáže z dob komunistických vypadaly dnes, kdyby nepodléhaly cenzuře. Někdy je trošku patrné, že o tehdejší době se autor i Bican vyjadřují v souladu s dobou.
Výborné je propojování dobových historických událostí s vyprávěním. Vytváří to tak celistvější dílo. Styl knihy mi připomíná knihu o Františku Pláničkovi od Karla Štorkána.

11.08.2022 5 z 5

Káťa Líbezná: tančící princezna Káťa Líbezná: tančící princezna Marci Peschke

Milá knížka nejen pro malé baletky. Někdy možná zbytečně některé kapitoly natahované.

05.08.2022 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Pro malého čtenáře super kniha. Kapitoly krátké, příběh i děj děti zaujme.

30.07.2022 5 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Pro někoho může být autorova druhá kniha složitější při čtení. Není primárně napsaná jako Za oponou války, takže to není jen sled zajímavých informací a zážitků. Je proložená fakty a historickými souvislostmi. To už v některých pasážích vyžaduje větší čtenářovu pozornost. Autor se snaží být maximálně objektivní v otázce izraelsko-palestinských nepokojů, nestraní nikomu. Pro zájemce o otázku Izraele, Palestiny či Blízkého východu obecně, vynikající kniha.

26.07.2022 5 z 5

Mia a já: Největší přání Mia a já: Největší přání Isabella Mohn

Pokračování příběhů o školačce Mír, která se mění v elfku a pomáhá v Centopii. Existuje také seriál.

23.07.2022 4 z 5

Čtivá kniha napsaná opravdu brilantně. Autor není žádný suchar, takže text má správný říz. Lehce se mi četly i kapitoly, které jsem si myslel, že mě až tak zajímat nebudou. Kniha je zároveň studnicí užitečných informací historických i zeměpisných.

21.07.2022 5 z 5

Velká medvědí kuchařka Velká medvědí kuchařka kolektiv autorů

Super kniha jednoduchých a leckdy lákavých receptů. Na některé bych si troufl i já. Když je zvládnou i děti:-)

16.07.2022 5 z 5

Kamarádka pro Sunny Kamarádka pro Sunny Emily Palmer (p)

Milý příběh pro malou milovnicí koní, poníků, jednorožců a Pegase:-)
Příběh doplněn o jednoduché, ale krásně vyvedené ilustrace.

16.07.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Čekal jsem, že kniha bude prošpikovaná povětšinou známými turistickými českými cíli. Opak je pravdou. Navštívíte místa o kterých jste zřejmě neslyšeli, stejně jako místo o kterých jste zřejmě slyšeli. V takovém případě vás však autor obohatí zajímavostmi, které neznáte.

11.07.2022 5 z 5

Co se děje pod vodou Co se děje pod vodou Kate Davies

Pro malého zvědavého badatele perfektní vhled do problematiky oceánů a podmořského světa.

11.07.2022 4 z 5

Vzhůru na slet čarodějnic! Vzhůru na slet čarodějnic! Carola Von Kessel

Zajímavá kniha, dceři se líbila. Doplněno o možnost použít kouzelnou červenou hvězdu k odtajnění odpovědí.

07.07.2022 4 z 5