Venda32 Venda32 komentáře u knih

Lekce z lidskosti v životě a díle Jana Amose Komenského Lekce z lidskosti v životě a díle Jana Amose Komenského Jan Hábl

Je vidět, že autor má Komenského v malíčku. Jen si myslím, že by mohla být napsána více srozumitelněji.

02.01.2020 3 z 5

Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Karel Felt

První z několika Řepkových biografií. Nemám srovnání s ostatními, myslím, že psát biografii po jednom roce, dvou letech od sebe je divný a spíš jde o snahu vydělat, co nejvíc. Zpátky k Rebelovi. Fotbalový fanoušek si v kapitolách z Řepkovy sportovní kariéry vždy něco najde.

02.01.2020 3 z 5

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

Kniha mě zaujala svým názvem a přebalem. Takže trochu opak některých komentujících:-). A o to více mě zklamala. Některé pasáže jsou až (z mého pohledu) rozepsané zbytečně.

02.01.2020 1 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Myslím, že kniha (téměř) sjednotí všechny zde komentující. Je zajímavá, ale leckdy se člověk trochu ztratí, aby se o několik dalších stran vynořil :-)

02.01.2020 4 z 5

Jan Masaryk - Pravdivý příběh Jan Masaryk - Pravdivý příběh Pavel Kosatík

Spousta zajímavých informací nejen o Masarykovi. Jen někdy zbytečně roztažené.

19.02.2018 5 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Vynikající životopis, velmi čtivě napsáno.

11.02.2018 5 z 5

Fotbalový anděl Vladimír Šmicer Fotbalový anděl Vladimír Šmicer Petr Čermák

Souhlasím s dalšími komentáři, že se jedná o super knížku. Jen mi trochu vadilo počáteční až zamilované vychvalování Šmícy autorem.

03.02.2018 5 z 5

Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím Miroslav Donutil

Výborné na pobavení pro toho, kdo má Donutila rád. Naživo samozřejmě lepší:-)

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Vynikající knížka. Motivující, inspirační. Někdo namítne, že je usvědčený z dopingu. No a? Kdo v té době nebyl, musel být nejlepší mezi "špinavými". Navíc, to nejpodstatnější - kniha není oslavou Armstrongových vítězství...

03.02.2018 5 z 5

Galérie géniů - 200 osobností českých dějin Galérie géniů - 200 osobností českých dějin Ondřej Müller

Stručně, ale výstižně napsané životopisy. Výběr osobností je vkusem autora, takže každému by tam určitě někdo chyběl.

27.01.2018 5 z 5

Steve Jobs: Zrození vizionáře Steve Jobs: Zrození vizionáře Brent Schlender

Vynikající životopis. Ještě lepší než kniha od Isaacsona. Přečteno v podstatě na jeden zátah.

27.01.2018 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Ačkoliv mám od Fulghuma téměř všechny knihy, poprvé jsem četl román. Knížka mě nezklamala. Jen mi vadilo, jak to hrozně rychle skončilo mezi Georgem a Verou. Ale slovy hlavního hrdiny: "Tak se má stát."

27.01.2018 3 z 5

Špinavá hra - Skandály ve FIFA Špinavá hra - Skandály ve FIFA Andrew Jennings

Kdo se chce dozvědět, jak jde poměrně jednodušše "znásilnit" nejsledovanější sport na světě - má šanci v této knize.
Klobouk dolů, před tím, jak dlouho pánové kolem Blattera dokázali dojit organizaci FIFA a zároveň dokázali být pro policii atd. neviditelní.

27.01.2018 4 z 5

Sparta – Slavia: Rivalové navěky Sparta – Slavia: Rivalové navěky Milan Macho

Zajímavé a čtivé. Souhlasím s komentářem, že naprosto zbytečně je v knize minipříběh o zkušeném novináři a jeho žákyni.

27.01.2018 3 z 5