Venda32 Venda32 komentáře u knih

Prázdniny s dinosaury Prázdniny s dinosaury Zuzana Suchá

Hezké, jednoduché příběhy. Doplněno o plnění různých úkolů. Takže pro děti taková interaktivní knížka :-).
Při prvním čtení byla dcera mladší, nyní druhé čtení (5,5 let) si plnění úkolů užila určitě více.

25.01.2020 5 z 5

Ladislav Smoljak Ladislav Smoljak Michaela Pačová

Hodně nepovedená knížka. Jak se objevilo v komentářích přede mnou - laciná (možná) středoškolská slátanina. To si snad Ladislav Smoljak ani nezaslouží.

25.01.2020 odpad!

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Krásné, pro děti jednodušše pochopitelné a krátké pohádky, ideální před spaním. Navíc doplněno o texty písniček. Takže si po skoro každém příběhu musíme i zazpívat :-)

25.01.2020 5 z 5

Špion: Třicet let jako tajný agent FBI Špion: Třicet let jako tajný agent FBI Ralph Pezzullo

Svižně napsané vzpomínky na největší případy legendy mezi agenty FBI. Obdivovat musíte nejen samotného hlavního hrdinu, ale ocenit je třeba i jeho manželku, že trpělivost a podporu jeho zaměstnání.
Dvě vady na kráse. Spousta překlepů. A rušivě působí spousta zkratek v textu. Po chvíli jsem se ztrácel, kdo je kdo.

24.01.2020 5 z 5

Uvolněte se, podruhé... Uvolněte se, podruhé... Jan Kraus

Stejně dobré jako televizní vysílání.

21.01.2020 5 z 5

Uvolněte se, prosím... Uvolněte se, prosím... Jan Kraus

Stejně dobré jako televizní vysílání.

21.01.2020 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

Krásná kniha s příběhem, který má smysl. Škoda, že takové knihy (a večerníčky podle nich) v dnešní době vznikají jen poskrovnu. Kromě hlavních hrdinů Kuby a Stáziny patří mezi malé velké postavy také trio vodníků Česílko, Čepeček a Kebule (ten však příliš obdivu u dětí nezíská:-)

Dinosauři Dinosauři David Norman

Pro malé milovníky dinosaurů perfektní dárek. Já si knihu prohlížel jako malý, dnes jí má v knihovce dcera, která dinosaury miluje.

12.01.2020 5 z 5

Živá příroda Živá příroda kolektiv autorů

Velmi zajímavá kniha. Dcera jí dostala od manželky, která jí měla jako dítě. A vzbuzuje v ní zájem pokaždé, když jí otevře. Seskládáno s rozumem. Zajímavé informace.

12.01.2020 5 z 5

365 pohádek o zvířátkách na dobrou noc 365 pohádek o zvířátkách na dobrou noc H. Corlik-Buhtz

Příběhy opravdu krátké, takže rok s knihou nevystačíte:-). Více mi však vadí úroveň některých příběhů. To je možná lepší, když dětem něco vymyslíte sami.

12.01.2020 3 z 5

Pro naše děti a mámy Pro naše děti a mámy Marie Fischerová-Kvěchová

Krásná kniha. Od všeho něco. Hádanky, říkadla, písničky.

12.01.2020 5 z 5

Neposedná abeceda - Říkadla pro nejmenší Neposedná abeceda - Říkadla pro nejmenší Ludvík Středa

Říkadla, která zvládnou a zapamatují si i ti nejmenší.

100 nejkrásnějších pohádek 100 nejkrásnějších pohádek kolektiv autorů

Dobrý výběr pohádek. Před spaním ideální. Nekteré možná na pokračování. Jednoduché a krásné ilustrace.

12.01.2020 5 z 5

Zlatá slova českého fotbalu: Slavné fotbalové hlášky Zlatá slova českého fotbalu: Slavné fotbalové hlášky Štěpán Filípek

Knihu docení především ti, kdo zažili dobu, ze které citáty, bonmoty jsou. Rázem vás to nakopne o pár let zpátky a s úsměvem zavzpomínáte na danou dobu a hlavní aktéry.
PS: Žádný účet jsem neplatil a ta částka taky nesouhlasí:-)

12.01.2020 5 z 5

Za trest Za trest Dick Francis (p)

Obdržel jsem jako dárek, bez předchozí zkušenosti s Francisem. A musím uznat, že po pár stránkách mě knížka přesvědčila, že jí chci dočíst dokonce. Dostihy a tématika koní příliš neobtěžovala, kniha je spíše zaměřená na volební kampaň otce hlavního hrdiny.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Vtipné příběhy baví i po letech. Mikuláš a celá jeho parta (včetně outsidera Celestýna a protivného Polívky) stojí za přečtení. Určitě vám zvedne náladu.

12.01.2020

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Jednoduchý, svižný plynou text a úspěšném týmu Klapzubáků. Tak jako jinde v životě i tady úspěch přináší temné stránky. Jaké? Po přečtení budete moudřejší:-)

12.01.2020 5 z 5

Od pohádky k pohádce - Mickeyho klubík Od pohádky k pohádce - Mickeyho klubík kolektiv autorů

Krátké příběhy. Hezké obrázky podle kterých je dcera schopna svými slovy odvyprávět příběh. Ale také si vymyslet příběh svůj:-)

12.01.2020 4 z 5

Krtek a tvary Krtek a tvary Miloš Kratochvíl

Dcera má knížku ráda. To je dostačující ocenění pro plný počet hodnocení. Krásné ilustrace, které zaujmou, jednoduché říkanky, které se naučila velice rychle. Co víc čekat od knihy pro nejmenší čtenáře?
PS: Pro mě jako dospělého některé verše trochu "skřípou", ale já nejsem cílová skupina ke čtení. :-)

12.01.2020

Krtek a kalhotky Krtek a kalhotky Eduard Petiška

Krásná kniha pro nejmenšího čtenáře. Z mého pohledu mohl být text malinko kratší, čteme knihu před spaním. Ale to je můj subjektivní pohled.