Krtek a tvary

Krtek a tvary https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143207/krtek-a-tvary-143207.jpg 5 18 7

Devátý z řady příběhů pro nejmenší čtenáře o tom, co všechno umí neposedný krteček a jeho zvířecí kamarádi, se věnuje poznávání základních tvarů ve světě kolem nás. Krtek a jeho kamarádi děti tentokrát naučí, jak poznat čtverec, spirálu, kruh či kapku. Doplněno návodnými otázkami. Verše napsal Miloš Kratochvíl.

Péťa Z.
24.11.2022 5 z 5

Kruh, ovál/elipsa, čtverec, kosočtverec, trojúhelník, obdélník, vlnovka, čára, kapka, oblouček.
To všechno děti mohou poznávat s kamarádem Krtkem.

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Kdo by neznal Krtečka a jeho příhody. A znáte někoho, kdo Krtečka nemá rád? Ani já nejsem výjimkou.

jarkaska
14.08.2022 5 z 5

Další knížečka o krtečkovi, kterou si zatím prohlíží malá 1,5 roční vnoučata. Nejstarší jim říkanky přečte.

Venda32
12.01.2020 5 z 5

Dcera má knížku ráda. To je dostačující ocenění pro plný počet hodnocení. Krásné ilustrace, které zaujmou, jednoduché říkanky, které se naučila velice rychle. Co víc čekat od knihy pro nejmenší čtenáře?
PS: Pro mě jako dospělého některé verše trochu "skřípou", ale já nejsem cílová skupina ke čtení. :-)

buccaneerka
20.05.2019 3 z 5

Divná kombinace krtečka a tematických veršů Miloše Kratochvíla. Ačkoliv mám tohoto básníka a jeho verše ráda, tady se to podle mého názoru příliš nepovedlo. Jeho verše jsou nápadité, vtipné, ale určitě pro starší děti, které však už zase nebere krteček. Takže vlastně nevím, kdo z tohoto "dílu" může být nadšený. Malé děti nepochopí verše, starší už po knížce nesáhnout, protože krtek je pro mladší.
Na druhou stranu, nemyslím si, že by jiný básník zvládl zakázku vytvořit verše na téma "Krtek a tvary" lépe.

martas006
27.08.2017 5 z 5

Moc pěkné, doporučuji.

tyzik.cejka
06.05.2013 5 z 5

já neumim tvary do ted takže se mi to hodí

krtek

Autoři knihy

Zdeněk Miler
česká, 1921 - 2011
Miloš Kratochvíl
česká, 1948

Kniha Krtek a tvary je v