Venda32 Venda32 komentáře u knih

Krtek a čísla Krtek a čísla Jiří Žáček

Dcera má knížku ráda. To je dostačující ocenění pro plný počet hodnocení. Krásné ilustrace, které zaujmou, jednoduché říkanky, které se naučila velice rychle. Co víc čekat od knihy pro nejmenší čtenáře?

12.01.2020

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Vtipné, perfektně napsané. Knížka si najde své čtenáře, jak mezi dětskými čtenáři, tak mezi dospělými. Mě osobně jen nebavila kapitola, kdy má Péťa Bajza horečku. Ale to je subjektivní faktor.
Kniha také posloužila jako předloha neméně výborného seriálu.

08.01.2020 5 z 5

Včelí medvídci od jara do zimy Včelí medvídci od jara do zimy Jiří Kahoun

Vzhledem k délce jednotlivých příběhů ideální před spaním. Příběhy jsou napsány jednodušše, srozumitelně a vtipně. Takže kromě dcery poslouchá také maminka :-)

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Vezměte knížku, přečtěte a prolistujte s dětmi a maximální hodnocení vás nepřekvapí. Klasika klasik.

Diogenés v sudu Diogenés v sudu Hana Doskočilová

Ke knize jsem se dostal v dětství náhodou a tehdy to pro mě byla opravdu studnice informací, které mě zaujaly. A i možná této knize vděčím za to, že se i v dnešní době rád dozvím zajímavosti nejen z dob antiky.

Prostřeno bez servítků Prostřeno bez servítků Zdeněk Pohlreich

Knihu jsem kupoval, abych se dozvěděl něco o Zdeňku Pohlreichovi. To asi splní každému, kdo si jí přečte. Malinko rušivě na mě působí proložení recepty, které doma stejně asi neuvaříte. Místo nich bych přivítal více textu.

07.01.2020 4 z 5

Hoši, děkujeme! Hoši, děkujeme! Karel Felt

Perfektní počtení o jedné zlaté generaci fotbalistů a jejich snové a úspěšné cestě. I dnes s odstupem několika let stojí za přečtení.

07.01.2020 5 z 5

Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Rebel - osobní zpověď Tomáše Řepky Karel Felt

Řepku buď rádi máte nebo ne. Já patřím do druhé skupiny. To však nestojí v cestě si přečíst životopis úspěšného sportovce, to popřít nejde. A to kniha nabízí. Možná bych čekal ještě více zážítků.

07.01.2020 3 z 5

Hvězdy v evropských službách Hvězdy v evropských službách Karel Felt

Knihu jsem četl několik let po jejím vydání. V tehdy mladším věku jsem s chutí hltal informace o našich tehdejších hvězdách v evropských službách. Dnes, i vzhledem k žalostnému stavu našeho fotbalu, bych jí s nadšením přečetl znovu.

07.01.2020 4 z 5

Operace Rath Operace Rath Radek Kedroň

Ačkoliv o případu informovala média neustále, tak i přes poměrně velkou mediální masírku si v knize najdete spoustu informací, které se nikde neobjevili a nad kterými budete žasnout. Do knížky jsem se zakousl a četl jedním dechem.

06.01.2020 5 z 5

Stanley Cup Stanley Cup Karel Felt

Hodnotím z odstupem několika let po přečtení. Ve své době neocenitelný zdroj informací o tehdejších hvězdách NHL. Plus doplněno o některá statistická data. Dnes si na své přijdou čtenáři, kteří zmiňovanou dobu a hráče pamatují, ale také ti, kteří by chtěli nakouknout do historie slavné NHL.

06.01.2020 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvělé, vtipné. Nečekejte typický cestopis ve smyslu popisu památek. To ale autor ani neslibuje. Kniha je cestovním deníkem, den za den, prošpikovaná tím, co autor skutečně zažil. V některých kapitolách nabízí také vysvětlení některých souvislostí, které mohou čtenáři vyvstat na mysl při čtení. Například komplikovanost vztahu Izrael - Palestina.

05.01.2020 5 z 5

Vzestup a pád české sociální demokracie Vzestup a pád české sociální demokracie Miloš Zeman

Kniha následovala po bestselleru té doby Jak jsem se zmýlil v politice. Působila na mě dojmem, že je potřeba co nejvíc vyždímat z úspěchu své předchůdkyně. A také si kopnout do všech a všeho, kde to nevyšlo v prvním titulu.

04.01.2020 1 z 5

Jak jsem se mýlil v politice Jak jsem se mýlil v politice Miloš Zeman

Četl jsem v době vydání knihy. Takže v nejvíc exponované době. A to kniha určitě za přečtení stála. V dnešní době, když by jí četl někdo, komu chybí znalosti a souvislosti té doby, zřejmě by mu některé věci unikaly.

04.01.2020 4 z 5

Obsluhoval jsem zlatou generaci Obsluhoval jsem zlatou generaci Petr Áda Bílek

Čtivě napsané vzpomínky člověka, který toho s hokejisty zažil na několik životů :-). Jediné, co mi vadilo, bylo celkem časté rýpání do trenéra Hadamczika. Ale, nic extra rušivého v kontextu celé knihy. Při čtení se opravdu pobavíte.

04.01.2020 5 z 5

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Zábavný životopis fotbalového baviče. V jeho případě věřím, že vše bylo, jak píše.

04.01.2020 5 z 5

Fotbaloví sedmilháři Fotbaloví sedmilháři Vladimír Zápotocký

Nenadchne, neurazí. Ale některé historky opravdu stojí za to. Víte jak to je. Člověk se rád směje jiným :)

04.01.2020 3 z 5

Mám rád, když si můžu vzít od někoho dobrou radu. Ale když je to neustále dokola: měj všechno u pr*ele, vy*er se na všechno... To mě moc nebere. Navíc (a je to jen můj dojem) mi přišlo, že ti negativně naladění lidi, které v knížce autor zmiňuje, to opravdu nebude skupina lidí, kteří by se po přečtení jeho knížky nějak změnili. Naopak. Byli by ještě víc naštvaní, že ztratili čas četbou tohohle.

04.01.2020 odpad!

Velký ilustrovaný atlas světa Velký ilustrovaný atlas světa kolektiv autorů

Kniha nabízí informace od vzniku vesmíru po vznik života. Vše doplněno obrazovým materiálem. Velkou část atlasu pochopitelně tvoří mapy. Provedení map v rozličných měřítcích nabízí možnost detailní práce s mapou.

03.01.2020 5 z 5

Zeměpis světa - encyklopedie Zeměpis světa - encyklopedie Victoria Egan

Hledáte-li zdroj informací o konkrétním státě, zde jej najdete. Mínusem je neaktuálnost knihy v dnešní době. Já hodnotím provedení v době vydání knihy. Tehdy světu nevládl internet a tak autor u každého státu do popisu dal i statistická data, která samozřejmě zastarávají. V tehdejší době však pro žáky/studenty neocenitelný zdroj informací.

03.01.2020 5 z 5