Jak jsem se mýlil v politice

od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpomínky, pro které autor zvolil poněkud neobvyklou koncepci - vrací se v nich k chybám, omylům a prohraným bitvám své politické kariéry. Těžištěm pamětí je Zemanovo působení v politice po r. 1989. Věnuje se především vnitropolitickým událostem a vnitropolitickému vývoji i ideové profilaci obnovené sociální demokracie. Vysvětluje motivaci svých postojů a rozhodnutí, zejména těch problematických a nesprávných. Kritický je i ke svým spolupracovníkům a politickým protivníkům. Nevyhýbá se ani aférám a skandálům. Končí svým odchodem do politického ústraní a neúspěšnou prezidentskou kandidaturou. Jeho výpověď je přímá, do ničeho se nestylizuje. Je mistrem ironie a sarkasmu. Každopádně především jednou z nejvýraznějších politických osobností polistopadové éry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32098/jak-jsem-se-mylil-v-politice-32098.jpg 388
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Ottovo nakladatelství - J. Otto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Přidat komentář
Anawak
29.11.2018

Skvělá kniha napsaná dávno předtím než se stal prezidentem a probudil nespočet pokrytcu Miloš to je klasa...:)

Česneksmedem
07.09.2018

Rozporuplná osobnost, která lidi rozděluje. Na druhou stranu musím říct, že pokud vás má někdo rád nebo naopak vás až nenávidí, je to pořád v pohodě. Nejhorší je totiž lhostejnost.
Přiznávám, že se to nečetlo špatně a autor v plné síle byl velice inteligentní. Čteme Havla i Klause, tak proč nečíst Zemana?

1amu
02.06.2018

Jednu* dávám za název knihy. Protože se domnívám, že žádná z osob vyšších pater žumpy, zvané politika se tímto způsobem a pod obdobným názvem knižně neprojevila . Zajímavé na dalších 13-ti létech života autora (od vydání knihy) je, že by mohl pokračovat ve výčtu svých omylů (třeba díly II. III. IV. etc)

Iljaajli
12.07.2017

Dá se to vůbec hodnotit jako kniha, aniž by člověk přemýšlel nad autorovou profesí? Asi ne.
Těší mě, že při psaní knihy měl Miloš Zeman víc času pro sebereflexi, což zachovává jeho vtip, ale v porovnání s živými projevy to tupí ostří jeho vulgaritě. Jinak je to on se vším všudy, své kladné stránky o nichž ví, dobře prodá, své nedostatky pokorně přizná, kromě těch největších, které mu jeho olbřímí ego brání zahlédnout.
Kdyby šlo dvě a půl hvězdy, dal bych 50%, takto 60%.

MP17
06.02.2017odpad!

Sebestředný, zákeřný, mocí posedlý buran si na třistapadesáti stránkách vyřizuje účty s těmi, které zcela neovládl, nebo těmi, kteří si dokonce dovolili mu oponovat. Pořád někoho cituje (asi nemá mozkovou kapacitu na nějaké vlastní zásadní výroky) a bez mrknutí oka lže a překrucuje.
Kniha by se spíš měla jmenovat "Jak duševní mrzák k moci přišel".

RichardvonT.
12.01.2017

Dočetl jsem se věci, které jsem opravdu netušil. Například kterak mladý budoucí prezident pěstoval v kanceláři květiny a práci při uzávěrce odevzdával v předstihu, zatímco ostatní si dávali na čas, aby dostali prémie.

bzung
17.05.2016

Před deseti lety jsem se u této knihy náramně pobavil. Celé se to nese v duchu myšlenky - všichni kolem mě jsou pitomci, a nakonec i mistr tesař se občas utne... Tehdy jsem měl vůči autorovi ještě poměrně nekritický názor. Dnes už bych na přečtení takového filozofického veledíla od myšlenkového giganta, jakým je pan Prezident, asi neměl odvahu :)

zimela
16.04.2016

Zemanovou největší chybou bylo, že se obklopil idioty. Mohl ale vůbec jinak? Bylo lze v lidských silách najít někoho, kdo by ve srovnání s takovým gigantem hanbou hned jak sirka neshořel? A svedeme si vůbec představit, jak frustrující a nevděčné to je,být v každé místnosti vždy tím nejchytřejším?
Ba že vám pravím; jak omlácený válečník, jednooký Žižka, otrle se Miloš potácí krajem slepců..tak mu odpusťte, že občas uteče k alkoholu; vždyť, co se tu děje by na lačno nesnes ani vůl.
Ale jinak knížka hezky jednoduše a docela otevřeně napsaná (evidentně jí stvořil sám, nejen následně autorizoval - za což plus), rozkošně piho retušná (ruku na srdce, kdo by při svém popisu neodolal) a já jí byl vcelku příjemně překvapen.
4 ****
PS: Už se těším na další bestseller "Trhani v podhradí", či snad "Havlovo letiště, Zemanův kanál"

Eldar80
04.03.2016

Sám si říkám nakolik je kniha hodnocena jako taková a nakolik jen podle osobnosti autora. Tak těžko říct čemu vlastně lidé dávají hvězdičky :) Jenže podtón celé knihy tomu zrovna nepomáhá. Mě to nevadí, ale spoustu lidí může občas něco štvát. Jinak je kniha docela čtivá. První kapitola uvádí v přiměřené délce zásadní okamžiky jeho dětství a studentského života. Ve druhé kapitole popisuje svůj profesní život prognostika a zde mě začly vytáčet neustálé poznámky pod čarou. Chápu, že je vzdělaný a sečtělý, ale mě to při čtení vadilo. Naštěstí to časem ubývalo, ale ze začátku byly snad na každé druhé stránce 2 nebo 3 poznámky, naštěstí bez listování dozadu. Text je členěn do kapitol, ale v knize chybí obsah. V poslední největší kapitole popisuje svou politickou kariéru. Některé úspěchy se v knize opakovaly, ikdyž byly někdy nahlíženy v jiných souvislostech. Popisuje vývoj ČSSD od jeho vstupu do ukončení aktivní politické kariéry. V knize vysvětluje svá rozhodnutí a uvádí pro ně argumenty. Některé úspěchy mu zkrátka nelze upřít.
Osobně myslím, že když si člověk odmyslí osobnost autora je kniha v mnohém poučná a proto k přečtení doporučuji, ikdyž už přece jen text pozvolna zastarává. Poslední část knihy jsou některé dokumety napsané Zemanem a doporučuju je číst během čtení podle uvedeného času. Samozřejmě knihu spíš ocení lidé, které zajímá politika ČSSD během 90 let. Mě osobně se to líbilo, ale jsem holt s podobným smýšlením ve výhodě. Chápu, že někdo nebude s mnoha věcmi souhlasit, taky některá rozhodnutí považuji za špatná. Bylo to čtivé a tak i přes negativa 75%

valleyhills
28.01.2016

nejvíce se mi po přečtení knihy Radovana Krejčíře líbilo dějově období o kterém píše i pan prezident v tomto vtipném a naučném díle , a to když se oba zmiňují o půjčce pro čssd 60 míčů v daném období , které podle R. Krejčíře vypůjčil on a podle čssd NĚKDO ze Švýcarska

maryzka
31.08.2015

No autor bontonů. Alespoň je kniha k pobavení, ale jsem na vážkách, zda se opravdu snažil v politice něco dobrého udělat, ale holt nerozumní lidé byli silnější než ti rozumní.

Thrawn89
30.12.2014

Celkem čtivé a místy i zábavné přiznání toho, že Milošovou největší chybou bylo, že byl obklopen idioty.

Jihorka
12.09.2014

Nečekala jsem to, ale pobavila.

Podle názvu by se dalo předpokládat, že se jedná o nějaké sebekritické dílko. Není tomu tak, spíš naopak. Jediné omyly, ke kterým se autor staví čelem, jsou ty, které spočívají ve špatném výběru lidí. V běžném životě se tomu říká špatný odhad, protože neomylně poznat druhého je prakticky nemožné. ;) Takže jeden ze závěrů, které jsem si odnesla, je: autor je vlastně neomylný. Například vysvětlení otázek ohledně tzv. Bamberské aféry u mě vyloudilo úsměv na tváři.
Některé části knihy jsou na můj vkus až příliš bulvární - zejména o P. Buzkové. Je evidentní, že autor tuhle dámu nezkousl.

Kniha je napsána čtivým stylem, až na některé prognostické pasáže. Je poznat, že autor je velmi sečtělý a rád to dává na odiv. Knihu mi zapůjčila kamarádka, sama bych si ji nekoupila. Chtěla jsem si doplnit obrázek divokých 90. let po přečtení kmotrovské série knih od Jaroslava Kmenty.

Doporučuji všem, kteří se zajímají o politické zákulisí 90. let.

grafen91
12.07.2014

Celkem čtivé

PatrikDi
24.09.2013

Kniha mi byla zapůjčena kamarádem, volba byla jednoduchá, neboť z celé knihovničky, která obsahovala pohádky výrazně vynikala. Raději jsem si od ní moc nesliboval. Byl jsem ale překvapen. Musím říct, že se autor snažil vylíčit svůj profesní a rodinný život do sebemenších detailů, nehledě na to, že nabízí v některých zapeklitých případech nejedno řešení. Je to však pochopitelné k profesi autora (prognostik). Po přečtení knihy jsem nabyl dojmu, že přes své chyby a někdy mylné sázení na lidi ve své straně udělal pro naši zemi určitě něco dobrého. Škoda jen, že se podobný názor nedá říct o našich nynějších politicích.

Hespik
26.08.2013

je pravda, že se ve svém odhadu na některé lidi mýlil ( Gross, Špidla, apod. ), knihu čtu znovu asi po 6 letech

Ben Nevis
02.04.2013

Není to kniha o Zemanových chybách. Jediné omyly, kterých se Zeman dopustil, byly v odhadu spolupracovníků. Což je samozřejmě také chyba vedoucího pracovníka, ale vyznívá to jako že Zeman je dokonalý a chyby dělají druzí. Nicméně je to podnětné čtení s radami, jakého kolektivu by se měl manažér vyvarovat.

Co se týče čtivosti, kniha je poněkud suchopárná, protože se Zeman striktně soustředí na svůj profesní život a valná část knihy se hnípe v prognostice. Kdo čeká bulvár, bude - až na krátkou pasáž o Buzkové - zklamán.

Selinute
10.11.2012

Knížku jsem koupila, přečetla a nemám potřebu se k ní vracet.

Sajdeman
02.10.2012

Přečetl jsem a musím říci, že pokud knihu člověk bere jako humoristickou, prostě protkanou glosama, jde to.
Člověk se při čtení pobaví minimálně tím, jak Miloš Zeman dokáže urazit prakticky každého :o)
Proste ve zkratce: Všichni kolem Zemana jsou blbci.

Ale u zmínek o Grossovi, Buzkové a podobně jsem se celkem zasmál, stejně tak jako u popisu toho jakou dělá Zeman vynikající polévku a to tak užasnou, že při jejím pojídání lidé pláčou dojetím.

Jak píšu, jako pobavení to beru, ale Zemana za presidenta nechci :o))))

koubin007
13.10.2011

Prodávala se dobře díky popularitě autora. Jinak kniha celkem neosloví. Je v ní pár zajímavých postřehů - třeba jak přišel trhan v pláštěnce s dolarem v kapse a vydělal 50 miliard (samozřejmě legálně:)). To mě docela dostalo. Díky, že jste jim to umožnili "pánové bez odpovědnosti".

WEIL
31.08.2011

Kniha bývalého premiéra ČR pod vládou ČSSD.
Prodávala se nebývale dobře.