Bican –⁠ pět tisíc gólů

Bican –⁠ pět tisíc gólů https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81833/bmid_bican-pet-tisic-golu-Dp0-81833.jpg 5 32 12

V podrobných, živě vyprávěných vzpomínkách českého fotbalisty Josefa Bicana se na sebe vrší hlavně zážitky z hřiště, počínaje dětskou kopanou ve Vídni a konče trenérskou praxí v poslední době. Do tohoto rozmezí je nakupena hojnost úspěchů, ale též časy nepřízně, celý ten rušný život předního sportovce při přípravě i v průběhu domácích i mezinárodních zápasů. Přitom však nebyla opomenuta ani osobní stránka Bicanova portrétu.... celý text

Venda32
11.08.2022 5 z 5

Pépi Bicana jsem míval za trošku velkohubého člověka. Každý rozhovor, který jsem s ním zaregistroval mi připadal jako óda na Pepi Bicana. Jenže ono je složité nevyprávět o sobě (i nevědomě) v superlativech, když zažijete takovou kariéru. Hluboce smekám před Bicanem jako fotbalistou, ještě více se však skláním před Bicanem jako člověkem.
Trošku by mě zajímalo, jak by některé pasáže z dob komunistických vypadaly dnes, kdyby nepodléhaly cenzuře. Někdy je trošku patrné, že o tehdejší době se autor i Bican vyjadřují v souladu s dobou.
Výborné je propojování dobových historických událostí s vyprávěním. Vytváří to tak celistvější dílo. Styl knihy mi připomíná knihu o Františku Pláničkovi od Karla Štorkána.

Luigi1
16.06.2020 5 z 5

Škoda,že se na tak fenomenálního fotbalistu málo vzpomíná.Myslím si že Pepi by nejen nároďáku,ale i některému ligovému týmu prospěl.Doporučuji a poučte se.

n.ezn.amy
02.04.2020 4 z 5

ač sparťan, přesto jsem si rád přečetl biografii toho výborného fotbalisty a skvělého střelce. Respekt před jeho úspěchy a vstřelenými brankami, který měl jedinou chybu a to, že nastupoval za divné to mužstvo z Vršovic

Hebrey
10.07.2019 4 z 5

Dobré.

JoeSurikata
24.02.2019 5 z 5

Krásná biografie o fenomenálním fotbalistovi, jehož kariéru osudově rozbourala válka ...

surikata246
04.02.2019 5 z 5

Fotbal jsem nikdy moc nesledovala,mám radši hokej.Můj dědeček byl milovník starších fotbalových kanonýrů např. Pan Bican,Plánička a další. Nám malým o tom vyprávěl a četl i z této knížky,kterou měl uloženu na čestném místě.

Pavelpi
31.12.2018 5 z 5

Po přečtení knihy mi nezbylo než si povzdechnout: Kde jsou střelci gólů typu Bicana?Proč to dneska tak nejde?A když někdo za celou sezonu vstřelí 15 gólů,už je králem střelců.Ono se v době Bicana muselo asi víc dřít a trénovat než dneska.

vlastimil577
23.03.2018 5 z 5

Krásná kniha a neuvěřitelné číslo !!

kilometr
28.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetl několikrát a s láskou se k ní vracím.Takového fotbalistu kdyby dnes Slavia měla,jenže.....nemá,škoda.100%.

Pepa0216
13.11.2015 5 z 5

Kniha pro mě nejlepšího sportovního novináře o nejlepším sportovci. Perfektní

krisstus1961
11.07.2015 5 z 5

Hltal jsem tuto knihu a jako kluk jsem jí neustále četl dokola...Výborně psaná kniha,ne strohou dokumentaristikou,takže může oslovit opravdu každého.

Amadys33
11.10.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší fotbalista 1. poloviny 20. století a možná nejlepší vůbec.
Jeho gólový průměr na zápas zůstane patrně už nepřekonatelný.
Od přečtení téhle knihy jsem slávista.