Venda32 Venda32 komentáře u knih

Toy Story 1 - Příběh hraček Toy Story 1 - Příběh hraček Walt Disney

Útlá, krátká, přesto krásná a pro děti často opakovatelná klasika z dílny Pixaru :-)

21.11.2023 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Bravurně napsáno tak, jako by vedle vás seděla sedmiletá holčička a vyprávěla vám příběh sama. Přesto v knize najdete i úsměvné historky, kdy se pousměje i větší čtenář.
Bullerbyn je v knize popsán s takovou láskou a krásou, že mě při předčítání dceři před spaním kolikrát napadlo, jak ten tehdejší život byl někdy i přes obrovské těžkosti krásný.
Nádherné ilustrace jen doplňují pětihvězdičkové hodnocení.
Tohle se prostě bude líbit všem.

17.11.2023 5 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

V rámci čtenářské výzvy to byla moje soukromá výzva. Zpočátku jsem měl pocit, že knihu nedočtu. V úvodu byli složitější se orientovat v dopisech kdo je kdo a ke komu jak spřízněn. Postupem času jsem byl zvědavý, jak ti celé dopadne. Navíc kniha je opravdu útlá. Přečíst ji jde za kratší odpoledne.
A o čem to bude? Dáma intrikánka z Anglie 19. století:-)

11.11.2023 3 z 5

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Velká paráda. Autor sám čtenáře upozorní, že z části je to pravda a z části fikce. Ale co je pravda a co fikce si po přečtení nebudete chtít rozhodnout. Tak skvěle je kniha napsaná. Tolik záporných postav, kterým budete chvílemi fandit. I když buď víte, nebo tušíte, že to stejně neklapne.
Konec vás naprosto vtáhne a od knihy nebude chtít pustit.

05.11.2023 5 z 5

Karel a rytíři. Jak se stát dobrým králem Karel a rytíři. Jak se stát dobrým králem Renáta Fučíková

Skvělá kniha pro děti, ale i starší čtenáře. Výborně zpracovaná důležitá doba v životě Karla IV a perfektně do konceptu zapracované rytířské příběhy. Na konci jsou jednotlivé příběhy osvětleny z hlediska historických pramenů. Ke každé kapitole je také nějaká vysvětlivka.

25.10.2023 5 z 5

Panovníci českých zemí - Nejen pro školáky Panovníci českých zemí - Nejen pro školáky Krista Dřišťanová

Maximální spokojenost. Pro mladší čtenáře srozumitelně napsáno. Délka textů ideální pro to, aby se v tom děti příliš nezamotaly. S ilustracemi nemám problém, ke knize pasují.

04.10.2023 5 z 5

Příběh Maxe Příběh Maxe W. Bruce Cameron

Příběh Ellie v předchozí čtené knize byl prostě lepší. Děj se neopakoval, přinášel zápletky. Tady to bylo pořád dokola. Já jsem Max, já jsem šéf, ňaf, ňaf, ňaf...
Ukázat povahu takového kabelkového psa se podařilo dokonale. Jen to prostě bylo zbytečně roztáhlé a nastavované.

16.09.2023 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nadčasové dílo, které mistr spisovatel namíchal z nesmrtelných lidských ingrediencí. Trošku hlouposti, špetku vypočítavosti, maličko lstivosti a krapánek drzosti. Stačí promíchat a můžete podávat a servírovat v jakékoliv době.
Jen jsem nějak pořád čekal, kdy se to rozjede. A ono tak nějak pořád nic. Popis roli od autora už byl jaksi navíc. Tedy za mě.

10.09.2023 3 z 5

Příběh Ellie Příběh Ellie W. Bruce Cameron

Četl jsem osmileté dceři před spaním. Příběh vyprávěný psíma očima byl zajímavý, atraktivní a místy napínavý. Na konci se líbily informace o skutečných psovodech a cvičených psech. Plus kvituju otázky na konci. Krásné shrnutí toho, co děti přečtou nebo uslyší.

29.08.2023 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Tak nějak nevím. Pocity rozporuplné. Smysl a pointa knihy je jasná a nadčasová. Cesta k ní byla ovšem při čtení zbytečně natažená, dlouhá a místy zmatečná.
Ono i to filozofování na konci od všech zúčastněných se po chvilce stalo nastavovanou kaší.

29.08.2023 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kniha přečtená v rámci čtenářské výzvy. JInak bych po ní asi nesáhl. Začátek pro mě složitější. Takové trošku natahované "dostávání se do hlavy, citů a pocitů" hlavního hrdiny. Potom musím říct, že mě děj strhl a těšil jsem se na každou další stránku. Aby přišlo opět zbytečné natahování a pentličkování děje. Konec příběhu byl za mě takový nijaký. Skončil ale tak, jak od začátku bude čekat jen málokdo.

27.08.2023 3 z 5

Fotbalové devadesátky Fotbalové devadesátky Štěpán Filípek

Výborně sepsané. Dobře rozdělené do jednotlivých kapitol. Doplněno zajímavými rozhovory. Kdo pamatuje tu dobu knihu asi ocení a docení více než ten, kdo jí má skoro jako encyklopedické vydání :).
Přečteno na v podstatě na jeden zátah.

07.08.2023 5 z 5

Běhání na doraz Běhání na doraz Matthew Futterman

Přidám se k předchozím komentářům. Ten popis knihy se úplně nepovedl :-) . Každopádně z knihy je patrná láska (a oddanost) k běhání. A to nejen od všech zmíněných v knize, ale od autora samého. Myslím, že kniha může pro někoho působit i motivačně. Ať už k tomu poprvé vyběhnout, jakoukoliv věc (i přes skepsi okolí) vyzkoušet a dotáhnout do konce. A nebo prostě jen si užívat každý den, který dostaneme navíc (viz manželka trenéra Larsena).
Úvod knihy o "dřevních" dobách běhání a hledání způsobů, jak na to. I když ve finále je to vlastně jednoduché a jasné. Levá noha střídá pravou a všechno v tempu na hranici možností:-)). Pak je takové trošku mezidobí, které mi přišlo jako oddechnutí před finálem knihy o Mebovi Keflezighim. Sem tam se v knize objeví krátký běžecký příběh autora knihy, který mě pokaždé bavil.

05.08.2023 5 z 5

Hackeři Hackeři Tom Jackson

Výborně napsané shrnutí daného tématu. Pro malé, ale i velké čtenáře obohacující čtení.
Ideální i jako vzdělávací doplněk v hodinách informatiky.

31.07.2023 5 z 5

Stelino tajemství Stelino tajemství Anne Scheller

Od začátku příběh nabírá pomalu na tempu, aby finále malé čtenáře nepustilo od knihy pryč. Kapitoly v rozsahu tak akorát na čtení před spaním :-)

31.07.2023 5 z 5

Pomoc malému hříbátku Pomoc malému hříbátku Ina Brandt

Od začátku příběh postupně nabírá a graduje do šťastného, byť očekávatelného finále. Podstatné je, že se kniha dceři líbila a to šlo především :-)

10.07.2023 5 z 5

Adrenalin - O čem jsem ještě nevyprávěl Adrenalin - O čem jsem ještě nevyprávěl Zlatan Ibrahimović

Výborné sepsána kniha. Oproti první knížce je Ibra trošku více nad věcí. Přesto se častokrát pousmějete nad jeho poznámkami směřujícím k jeho dokonalosti. Jen tak, mimo řeč... :-). Ale kdo čte knihu o Ibrovi, ví do čeho jde a bude se jistě náležitě bavit.

25.06.2023 5 z 5

Jirkův vesmírný lov pokladů Jirkův vesmírný lov pokladů Stephen William Hawking

Kniha pro mladší čtenáře, kterou si klidně přečte i čtenář dospělý. Pro vědomostní obohacení v pohodě stačí přečíst si šedé vložené textové přílohy. Ale kniha je napsána tak skvěle, že se nenásilně čtenář dozví další fakta o vesmíru i z textu samotného příběhu.
Rád si přečtu i další díly.

04.06.2023 5 z 5

Zloděj koní Zloděj koní Lea Schmidbauer

Pokud budete hledat mezi čtvrtým dílem knihy a filmu nějakou alespoň drobnou paralelu, nenajdete. Dej v knize je úplně jiný, což ale vůbec není na škodu. Příběh postupně nabírá na obrátkách, aby konec vygradoval do napínavého konce.

05.05.2023 5 z 5

Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života Vladimír Menšík

Nejdřív jsem byl malinko zklamaný, že se mi nepodařilo sehnat biografii Vladimira Menšíka a že ani tato kniha (i přes vysoké hodnocení) asi nebude to, co jsem čekal. Chyba, chyba, chyba. Vladimír Menšík žil a žít bude navždy právě díky všem historkám ze svého života. A to je nakonec ta nejlepší autobiografie jakou jsem si mohl přečíst.
Velmi silný zážitek přečtení alkoholické povídky. Tam bylo víceméně jasné, že se oproti skutečnému životu měnila jen jména osob
Každopádně jako celek byla kniha prima pohodové čtení i kterého se pobavíte, ale někdy najdete i hlubší myšlenku.

23.04.2023 5 z 5