Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života

Z rozhovorů s novináři a z veřejných vystoupení vybrala a uspořádala Olga Menšíková.

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72269/dary-aneb-stromecek-meho-veseleho-zivota-72269.jpg 4.829
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, Knižní klub

Kniha Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života

katy238
07.01.2020

Vladimír Menšík byl velkou osobností své doby a i přes profesní nepřízeň k závěru svého života se dokázal smát, bavit a rozdávat optimismus. Jeho život však nebyl dlouhou estrádou veselých chvil, naopak. Čím větší byl jeho boj s vnitřními démony mysli, tím větší je jeho síla vyvolat smích. Vladimír Menšík byl smutný klaun, bohužel i opilý klaun... Kniha je silně rozporuplným dílem, Olga Menšíková diváka nechá v první třetině knihy vstřebat čtenáře manželova veselá vyprávění, aby jej pak uvrhla přímo do Menšíkova nitra, sžíraného alkoholovou závislostí. Šokový moment i ostrá slova, to vše se k Menšíkovi nehodí a i s tím Vás kniha seznámí. Silné dílo, které poodhalí Vladimíra Menšíka i jinak, než jako ve své době populárního herce a baviče, ale i jako osobnost rozervanou, která odešla příliš brzy, než mohla dopovědět svůj příběh vcelku v jiné atmosféře, než té před rokem 89.

08.01.2019

Vladimír Menšík byl vynikající herec a neméně výjimečný vypravěč. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst tuto knihu. Něco tak pohodového, odpočinkového a milého jsem zase na dobití potřebovala. Doporučuji.

Damato
23.03.2017

Úžasná kniha, aneb jak by řekla moje moderní vnučka: "To je hustý". Další klad této knihy jen čistě pro mě je ten, že se mi rodina směje, když začnu o něčem zarputile hovořit a nepustím nikoho ke slovu-maminka říká: Ivana zas hraje Menšíka. I proto jsem tuhle knihu dostala nedávno jako dárek, který fakt pobavil a potěšil.

Felsenberg
04.01.2017

Skvělá kniha. Ladínek Menšíků byl zjevení mezi našimi herci. Je pár výjimečných lidí, ale je jen pár naprostých zjevení, na které jen zíráte a cítíte, že se jim nikdo jiný svým výkonem nebo svým charismatem ani nepřiblíží. To byl Vladimír. A my můžeme být šťastní, že nám Bůh někoho tak milého a veselého seslal, abychom se bavili.

andrii24
10.08.2016

"Měl plnou pusu řečí. Mluvil, mluvil a mluvil..., jako když se protrhne přehrada, která po krajích do karaf rozlévá kvalitní dezertní vína a kde to jedním lokem nekončí..." Takový jednou jeden byl. Herec Menšík. Člověk Vladimír. Bodrý, dobrý rodák luhů a hájů moravských. Proudivý, pravdivý tok lidskosti. Společník generací s atmosférami. Gurmán každé setinky sekundy pozemského bytí.

gabrimi
01.04.2013

Kdo má rád pana Vladimíra Menšíka, jistě ho tato kniha potěší.

Samdelas
04.12.2012

Jako vančickej rodák nemohu jinak než dát pět bodů a všem doporučit....

Dandulka
10.03.2012

Nemá chybu! Skvělé! Na zahnání nudy a na prázdniny doporučuji.

Vladimír Menšík
česká, 1929 - 1988