Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života

Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72269/dary-aneb-stromecek-meho-veseleho-zivota-72269.jpg 5 37 10

Venda32
23.04.2023 5 z 5

Nejdřív jsem byl malinko zklamaný, že se mi nepodařilo sehnat biografii Vladimira Menšíka a že ani tato kniha (i přes vysoké hodnocení) asi nebude to, co jsem čekal. Chyba, chyba, chyba. Vladimír Menšík žil a žít bude navždy právě díky všem historkám ze svého života. A to je nakonec ta nejlepší autobiografie jakou jsem si mohl přečíst.
Velmi silný zážitek přečtení alkoholické povídky. Tam bylo víceméně jasné, že se oproti skutečnému životu měnila jen jména osob
Každopádně jako celek byla kniha prima pohodové čtení i kterého se pobavíte, ale někdy najdete i hlubší myšlenku.

kamila5406
27.04.2022 3 z 5

Úžasný herec, bavič, člověk

hankabe
13.03.2022 5 z 5

Cituji Miloše Formana: „ ..Vladimír Menšík byl génius. Patří do svaté trojice vedle Vlasty Buriana a Jana Wericha. Všichni ostatní jsou pouze jejich apoštolové."

katy238
07.01.2020 5 z 5

Vladimír Menšík byl velkou osobností své doby a i přes profesní nepřízeň k závěru svého života se dokázal smát, bavit a rozdávat optimismus. Jeho život však nebyl dlouhou estrádou veselých chvil, naopak. Čím větší byl jeho boj s vnitřními démony mysli, tím větší je jeho síla vyvolat smích. Vladimír Menšík byl smutný klaun, bohužel i opilý klaun... Kniha je silně rozporuplným dílem, Olga Menšíková diváka nechá v první třetině knihy vstřebat čtenáře manželova veselá vyprávění, aby jej pak uvrhla přímo do Menšíkova nitra, sžíraného alkoholovou závislostí. Šokový moment i ostrá slova, to vše se k Menšíkovi nehodí a i s tím Vás kniha seznámí. Silné dílo, které poodhalí Vladimíra Menšíka i jinak, než jako ve své době populárního herce a baviče, ale i jako osobnost rozervanou, která odešla příliš brzy, než mohla dopovědět svůj příběh vcelku v jiné atmosféře, než té před rokem 89.

Damato
23.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha, aneb jak by řekla moje moderní vnučka: "To je hustý". Další klad této knihy jen čistě pro mě je ten, že se mi rodina směje, když začnu o něčem zarputile hovořit a nepustím nikoho ke slovu-maminka říká: Ivana zas hraje Menšíka. I proto jsem tuhle knihu dostala nedávno jako dárek, který fakt pobavil a potěšil.

Felsenberg
04.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Ladínek Menšíků byl zjevení mezi našimi herci. Je pár výjimečných lidí, ale je jen pár naprostých zjevení, na které jen zíráte a cítíte, že se jim nikdo jiný svým výkonem nebo svým charismatem ani nepřiblíží. To byl Vladimír. A my můžeme být šťastní, že nám Bůh někoho tak milého a veselého seslal, abychom se bavili.

andrii24
10.08.2016 5 z 5

"Měl plnou pusu řečí. Mluvil, mluvil a mluvil..., jako když se protrhne přehrada, která po krajích do karaf rozlévá kvalitní dezertní vína, a kde to jedním lokem nekončí..." Takový jednou jeden byl. Herec Menšík. Člověk Vladimír. Bodrý, dobrý rodák luhů a hájů moravských. Proudivý, pravdivý tok lidskosti. Společník generací s atmosférami. Gurmán každé setinky sekundy pozemského bytí.

gabrimi
01.04.2013 5 z 5

Kdo má rád pana Vladimíra Menšíka, jistě ho tato kniha potěší.

Samdelas
04.12.2012 5 z 5

Jako vančickej rodák nemohu jinak než dát pět bodů a všem doporučit....

Dandulka
10.03.2012 5 z 5

Nemá chybu! Skvělé! Na zahnání nudy a na prázdniny doporučuji.

Vladimír Menšík
česká, 1929 - 1988