Venda32 Venda32 komentáře u knih

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Skvělé napsáno. Jen je škoda, že je to spíš taková encyklopedie. Kousek toho, kousek onoho a zase pryč. Ale pro základní vhled ideální a dokonalá.

19.05.2022 4 z 5

Příběhy o koních a ponících Příběhy o koních a ponících Luise Holthausen

Krásné, krátké příběhy pro malé čtenáře s velkou láskou ke koním.

15.05.2022 5 z 5

Davidův dům - Rytíři a hrady Davidův dům - Rytíři a hrady Philip Ardagh

Spousta zajímavých informací ze středověku a hradů. Přečteno jako poslední ze série o Davidově domě.

10.05.2022 5 z 5

Davidův dům - Havěť Davidův dům - Havěť Philip Ardagh

Pro malé čtenáře opravdu výborné čtení plné zajímavých informací. Přečtena jako třetí ze série čtyř knih.

09.05.2022 5 z 5

Davidův dům - Dinosauři Davidův dům - Dinosauři Philip Ardagh

Spousta zajímavých informací. Škoda jen, že je v knize spousta místa zabraná komiksy. Ale chápu, že kniha je směřována na menší čtenáře. Pro ně je super.

06.05.2022 4 z 5

Když chytal Plánička Když chytal Plánička Karel Štorkán

Jedním slovem fantazie. Pan Plánička byl nejen velký brankář, ale také velký člověk.
V knize je spousta informací a zajímavostí nejen o Slavii, ale také národním týmu.
Strašně mě baví ta gentlemanská doba. Super.

03.05.2022 5 z 5

60 zabijáků podle Steva Backshalla 60 zabijáků podle Steva Backshalla Stephen James Backshall

Stejně výborné jako samotný pořád. Napsáno čtivě. U každého zvířete minimálně jedna zajímavost.
Výběr zvířat je výběrem autora a jeho kolektivu. Za mě super. Většina zvířat pro nás byla novými.

24.04.2022 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Vynikající práce, pane Orwelle! Za mě osobně lepší než 1984. Svižně čtení příběhu, který opravdu baví. Sonda do socialismu, při které mě trošku mrazí. Myslím, že spousta zmíněných principů a způsobu chování a jednání je poplatná každé době. I té naší.
"Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti." Beze slov:-)

17.04.2022 5 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Jak píše heavy66 níže, taky cituji rád větu Trautenberka o nespokojenosti. Spousta lidí neustále nespokojených by se v ní našla.
Příběhy laskavé, milé s poučením na konci.

16.04.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Příběh jednoduchý. Věty jako vytržené ze slabikáře a seskládané do příběhu. Pro malého čtenáře ideální.

14.04.2022 5 z 5

Davidův dům - Lidské tělo Davidův dům - Lidské tělo Philip Ardagh

Neurazí, nenadchne. Malý čtenář si z četby nějaké poznatky odnese. Pro mladšího čtenáře jsme ale asi četli i povedenější tituly.

08.04.2022 3 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Velmi rychle se čte. Napsáno čtivě. V knize je krásně vidět do života v africké rodině žijící v buši, navíc v rodině praktikující islám.
Na konci knihy je v doslovu hezky případ rozebrán z hlediska práva.

06.04.2022 5 z 5

Hnědáček a nalezená podkova Hnědáček a nalezená podkova Michaela Hrachovcová

Jednoduchý, ale poučný příběh. Prvňák si zvládne přečíst sám. Hezky ilustrováno.

03.04.2022 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Krátké, svižně, zábavné. S každou další stránkou jsem se těšil s čím přijde stránka následující. Zápletka gradovala a konec by čekal nebo hádal jen asi málokdo.
Při čtení je důležité mít klid a vnímat. Texty a slovní přestřelky jsou naprosto báječné.

Povídání o Zoubkové víle Povídání o Zoubkové víle Nicola Baxter

Útlá kniha s jednoduchým, o to ale milejším příběhem. Dětem představí nejen Zoubkovou víku, ale také třeba informace o tom, jak se starat o první i trvalé zuby. A to vše naprosto přirozeně a nenásilně.

Otázka drezury Otázka drezury Martha Moran

Rychlý, jednoduchý a milý příběh. Kniha je krásně ilustrovaná. Malý čtenář získá informace o tom, co je drezura. Na konci knihy je krátká charakteristika vybraných plemen koní.

Střelnice Střelnice Ivan Wernisch

Zajímavá ilustrace. Text k zamyšlení. Ale opravdu pro děti?

29.03.2022 4 z 5

Ledové království a Ledové království 2 Ledové království a Ledové království 2 Lisa Ann Marsoli

Oba příběhy, oba díly v jedné knize. Krásné animace, příběhy mají spád, krásně odpovídají filmovému zpracování. Před spaním přečteno dceři velmi rychle.

13.03.2022 5 z 5

José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče Ciaran Kelly

Druhá kniha o Mourinhovi. Na plný počet hvězd mi schází trošku více vyjádření dalších kolegů či hráčů trošku významnějších než ti, kteří v knize jsou. Dalším mínusem jsou citáty Joseho na konci. Jedná se o výtah vět uvedených v knize dříve.

13.03.2022 4 z 5

Návrat Návrat Kristina Magdalena Henn

Pokračování zřejmě lepší než předchůdce.
Stejně jako u prvního dílu je drobným neduhem překlad jmen Miky a Vichra (Osta).
Oproti prvnímu dílu je větší odklon od filmové verze. Paradoxně jsem tento fakt spíš ocenil, protože pro dceru, které jsem knihu četl to byl díky tomu v podstatě nový příběh.

11.03.2022 5 z 5