Venda32 Venda32 komentáře u knih

José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče Ciaran Kelly

Druhá kniha o Mourinhovi. Na plný počet hvězd mi schází trošku více vyjádření dalších kolegů či hráčů trošku významnějších než ti, kteří v knize jsou. Dalším mínusem jsou citáty Joseho na konci. Jedná se o výtah vět uvedených v knize dříve.

13.03.2022 4 z 5

Návrat Návrat Kristina Magdalena Henn

Pokračování zřejmě lepší než předchůdce.
Stejně jako u prvního dílu je drobným neduhem překlad jmen Miky a Vichra (Osta).
Oproti prvnímu dílu je větší odklon od filmové verze. Paradoxně jsem tento fakt spíš ocenil, protože pro dceru, které jsem knihu četl to byl díky tomu v podstatě nový příběh.

11.03.2022 5 z 5

Naši nejlepší fotbaloví trenéři Naši nejlepší fotbaloví trenéři Karel Felt

Napsané čtivou formou, zajímavé medailonky československých trenérů. Někomu bude někdo chybět, někdo přebývat. Podle chuti.

27.02.2022 5 z 5

Rychlý jako vítr Rychlý jako vítr Carola Wimmer

Dcera nejprve viděla všechny filmy. Dohledal jsem knihy a po přečtení prvního dílu jsme spokojeni.
Jedině, co ztěžovalo čtení bylo, že jsem si musel dávat pozor, že místo knížky Majky jsem musel dceři číst filmovou Miku a knižního Severáka jsem nahrazoval Ostem :-)

17.02.2022 5 z 5

Mossad - Izraelské tajné války Mossad - Izraelské tajné války Ian Black

Pokud se těšíte na popis známých i méně známých akci, tak knihu raději ani nečtěte.
Kdo si však slibuje podrobný vhled do historie tajných izraelských služeb (nejen Mossadu), ten si přijde na své.

16.02.2022 5 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Na knihu jsem se velmi těšil. A rozhodně nezklamala. Napsáno velmi čtivě, surově, opravdově. Jakoby jste sami běželi a některá muka zažívali sami.
Klobouk dolů před autorem. Jediná škoda je, že nevíme, jak se jeho životní příběh vyvíjel dál. Dnes je mu před 60 a běhá dál.

06.02.2022 5 z 5

Boj o Olymp Boj o Olymp Kate O'Hearn

Dceru příběh bavil stejně jako první díl. A o to jde především. Úvod možná trošku vlažnější než u prvního dílu, pak děj gradoval tak, že i já s manželkou jsme se těšili na večerní čtení. Konec možná rychlejší než bych čekal a asi jsme věřili i v konec více šťastnější.
Minus vidím v častých chybách. Těch bylo tedy opravdu dost.

04.02.2022 5 z 5

Kouzelné přátelství Kouzelné přátelství Hayley Daze (p)

Zdálo se mi, že dceru text moc nezajímá. Minulá kniha o štěňátku Šmudlíkovi ji bavila víc.
Líbilo se mi nenásilné zakomponování některých pojmů do textu. Např. hieroglyf, faraon...

04.02.2022 4 z 5

Nejlepší hračka Nejlepší hračka Jane Clarke

Roztomilá, útlá knížka. Díky četnosti složených slov si nejsem úplně jistý, jestli i zamýšlení čtenáři kolem 7 let nebudou mít při čtení problém.
Černobílé ilustrace vybízí k vymalování samotnými dětmi.

31.01.2022 5 z 5

Poplach ve stájích Poplach ve stájích Juliette Parachini-Deny

Hezké obrázky, děj takový nějaký. Aby v knížce byl nějaký text. Když už děj dojde do finále a přijde zajímavé rozuzlení, tak je to zase takové zvláštně ustřižené.
Toliko pohled tatínka-předčítače :-). Dceři se kniha líbila, ale na jiné knihy úrovně 5* to prostě není.

25.01.2022 4 z 5

Srdíčko a princeznin kůň Srdíčko a princeznin kůň Usch Luhn

Druhá naše kniha z celé série. A je mi jasné, že budu muset sehnat i zbývající. Takže asi tolik k hodnocení:-)

19.01.2022 5 z 5

Fergie a jeho říše divů Fergie a jeho říše divů Frank Worrall

Výborně napsaná kniha (nejen) o nejlepším manažerovi. Čtenář se může těšit na spoustu střípků a zajímavostí ze zákulisí. Tedy přesně to, co od takové knihy čekáte. A těch pár překlepů v knize? Kvalita knihy hravě přehluší.
Sir Alex je jen jeden. Jeho přístup, kdy nikdo není víc než klub i další jeho fotbalové myšlenky z něj udělali jednoho z nejlepších fotbalových trenérů všech dob. Jojo, kde je bez něj ManU dnes (2022)?

16.01.2022 5 z 5

101 faktů a zajímavostí pro bystré hlavičky: Jednorožci a bájné bytosti 101 faktů a zajímavostí pro bystré hlavičky: Jednorožci a bájné bytosti Hana Jovanovičová

Kniha, která i přes svůj krátký rozsah malého i velkého čtenáře obohatí.

15.01.2022 5 z 5

Srdíčko - Anička najde poníka Srdíčko - Anička najde poníka Usch Luhn

Dceři se kniha velmi líbila. Čtení rychlé a svižné. Příběh neotřelý. Občas se zdálo, že se příběh Aničce zdá.

10.01.2022 5 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Knihu jsem víceméně náhodou sehnal pro šestiletou dceru, která koně miluje (Pegas odpustí :-). A náhoda opravdu super. Příběh má hlavu a patu (je to scifi, ale autorka nic jiného neslibuje), graduje od začátku směrem ke konci.
Příběh při čtení vtáhl i mě a manželku, takže jsme zvědaví na pokračování :-)

01.01.2022 5 z 5

Sešívané srdce Sešívané srdce Jan Palička

Předně, klobouk dolů před znalostmi a vědomostmi pana Petrák, a to nejen těch fotbalových.
Znalosti pana Petráka o Slavii jsou na takové úrovni, že to skoro vypadá, že se historie Slavie nestala, ale že ji vymyslel on.
Kniha je prošpikovaná spoustou zajímavostí z historie Slavie. Často okořeněno nějakou dějepisnou souvislostí.
Líbilo se mi také obdivování doby pánů Pláničky, Koška, Svobody. Z pozdějších plejerů jsem si rád přečetl milá slova o Františku Veselém.
Forma rozhovoru nijak neobtěžuje. Takto už jsem přečetl více knih a vždy to bylo fajn. Namátkou knihy o Petru Radovi, Vlastimilu Petrželovi...
Klobouk dolů před panem Petrákem, že si ani ve své knize, ve svém prostoru nepotřeboval zchladit žáhu za jeho vyhazov ze Slavie.

30.12.2021 5 z 5

Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Kamila Skopová

Jak již bylo popsáno níže. Milá, útlá knížečka, která čtenáře zavede v čase nazpět, aby pochopil, že ne všechno v moderní době je super. Minimálně prožít a užít si svátky dokázali naši předkové lépe než my.
Škoda jen, že v knížce není více zvyků. Ale nadpis říká, že se téma bude točit především kolem jídla :-)

27.12.2021 5 z 5

Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Vladimír Zemánek

I jako slávista dávám plný počet hvězdiček. Životopis napsaný tak, že si myslíte že pan Berger sedí před vámi a vypráví vám svůj příběh mezi čtyřma očima. Při svém vyprávění nešetří zajímavostmi, ale také odhalením dost ze sebe samého.

25.12.2021 5 z 5

Vánoční koledy Vánoční koledy Šárka Váchová

Krásná knížka stejně jako další ze série Chaloupky na vršku. Dobrým nápadem je zabudování koled do textu. Příjemné je, že to nejsou jen ty klasické, profláklé.
Malinko mi chybí seznámení děti třeba s klasickou štědrovečerní večeří, zdobení stromku v dané době, cukroví...

23.12.2021 4 z 5

NHL Hockey: oficiální průvodce National Hockey League NHL Hockey: oficiální průvodce National Hockey League John McKinnon

Kdysi jsem tu knížku hltal. Žádný internet, ráno koukání na teletextu na výsledky, které byly prožlucené bodovými zápisy Čechů.
A k tomu publikace plná krásných fotek, čísel a příběhů...

21.12.2021 5 z 5