Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim

Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71138/hooonza-berger-aneb-jinak-to-nevidim-71138.jpg 4 19 6

MALÝ ČESKOSLOVENSKÝ ANPFIFF. Málokomu byl lhostejný. Jedni ho nenáviděli, neboť měli pocit, že se chová jako primadona. A že mu procházejí věci, které by si jiný mohl sotva dovolit. Druhý - a těch bylo určitě víc - ho však milovali, protože jim týden co týden rozehříval jejich fanouškovská srdce. Jan Berger byl samorostem, bouřlivákem i svérázným člověkem. Pro někoho však také alkoholikem a kriminálníkem. Ze všeho nejvíc byl ale upřímným, skromným a poctivým hráčem, jenž psal jedny z nejúspěšnějších kapitol našeho fotbalu. Slavným mužem, který ne vždy naslouchal dobrým rádcům. A hvězdou, která v okamžiku svého zatracení dokázala překročit vlastní stín...... celý text

Kabuky
05.06.2022 5 z 5

Doporučuji.

Venda32
25.12.2021 5 z 5

I jako slávista dávám plný počet hvězdiček. Životopis napsaný tak, že si myslíte že pan Berger sedí před vámi a vypráví vám svůj příběh mezi čtyřma očima. Při svém vyprávění nešetří zajímavostmi, ale také odhalením dost ze sebe samého.

RoBertino27
15.03.2021 4 z 5

Nejsem fanoušek Sparty a Berger jako člověk mě příliš neoslovil, ale jeho příběh, zvláště pro zajímavě řešenou písemnou formu (hovorové pojetí) se čte dobře a leccos vysvětluje. Jan byl svéráz a neváhal to přiznat, měl své chyby a některé zásadní, ale nikdo mu nemůže upřít, že na hřišti byl výborný. To uznávám, třebaže klubu mého srdce uměl notně zavařit.

novecento
12.06.2019 5 z 5

Čtenáři nebudou litovat, tato útlá knížka určitě stojí za přečtení. Pro mne osobně to bylo také připomenutí mé podobné životní a sportovní eskapády ve fotbale a následně v basketbale.
Dovedu si živě představit reakci Honzy Bergera na dnešní idiotské otázky novinářů typu: proč jste slečno Soukalová skončila na až čtvrtém místě? Protože jsem blbá, ale příště se budu více snažit. Doporučuji.

n.ezn.amy
18.12.2015 5 z 5

Prostě Honza není člověk, Honza je bůh

offlineman
16.05.2013 5 z 5

Zakoupeno v Náměšti nad Oslavou!

Sparta (fotbal)

Vladimír Zemánek
česká, 1965
1992  87%Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim
1992  88%Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff)
1996  71%Fotbal na prodej
1994  73%Černá svině