Venda32 Venda32 komentáře u knih

Sparta - Slavia: Třicet silvestrovských derby Sparta - Slavia: Třicet silvestrovských derby Stanislav Sigmund

Silvestrovské derby mám rád, ke konci roku se vždy těším. Kniha má úplně všechno, co jsem od ní čekal. Reporty z jednotlivých let, spoustu fotek, ale také dobré statistiky...
Jediná vada je, že zastarává v čase:-)

20.12.2021 5 z 5

Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy Eduard Petiška

Další z výborných počinů pana Petišky. Přiběhy jsou podány jazykem krásně uchopitelným a srozumitelným. Dobrý výběr příběhů.

19.12.2021 5 z 5

Velké putování za zvířaty Velké putování za zvířaty kolektiv autorů

Pro děti jeden z krásných a příjemných zdrojů informací.

Zvířata Afriky Zvířata Afriky Andrea Bempensante

Hezké ilustrace, plno zajímavostí. Rozsah a obsah pro děti naprosto perfektní.

Ilustrovaný atlas zvířat Ilustrovaný atlas zvířat Francisco Arredondo

Jak je v předchozích komentářích. Pro menší děti úplně perfektní. A myslím, že i děti kolem 12 let si do zeměpisu nebo přírodopisu něco odnesou.

Neznámy Kimi Räikkönen Neznámy Kimi Räikkönen Kari Hotakainen

Svižně, zajímavé čtení. Netradičně napsaný životopis, proto ta hvězda dolů. Mě tam prostě nějaké informace chybějí. Možná je to tím, že kniha je prošpikovaná různými pikantními příběhy a o působení v jednotlivých týmech skoro nic. Formulového fanouška to prostě zajímá, i když kniha je životopis jednoho konkrétního jezdce.
Vadily mi nepřeložené anglické věty. Někdy byly pro pochopení části příběhu důležité.

13.12.2021 4 z 5

Jak se naučit programovat v 10 lekcích Jak se naučit programovat v 10 lekcích Sean McManus

Jednoduchým způsobem zpracovaný úvod a seznámení s programováním. Výborné jako pomůcka pro 1. stupeň ZŠ.

16.11.2021 5 z 5

Programuj Programuj Max Wainewright

16.11.2021 5 z 5

Místa, kam se nechodí Místa, kam se nechodí Jakub Venglář

Zajímavé historky z cestování, ale jiné cestopisy mě bavily víc. Oproti tradičním cestopisům je kniha doplněna o spoustu osobních poznatků a rad autora ohledně cestování. Chvílemi je to ale takové trošku nastavované, zbytečné omílané.
Asi bych dal více prostoru informacím z míst, kam se nechodí.

14.11.2021 4 z 5

Dějiny státu Izrael: Od založení do dneška, 1948–2013 Dějiny státu Izrael: Od založení do dneška, 1948–2013 Michael Krupp

Myslím, že k proniknutí do tématu naprosto dostatečně napsané. Rozsah knihy neodradí. Zda se být i napsáno objektivně.

24.10.2021 5 z 5

Čtyřlístek a Elixír neviditelnosti Čtyřlístek a Elixír neviditelnosti Ljuba Štíplová

Opět perfektní čtení doplněné báječnými ilustracemi.

19.10.2021 5 z 5

Čtyřlístek a kouzelný klobouk Čtyřlístek a kouzelný klobouk Jaroslav Němeček

Jak bylo napsáno níže. Čtyřlístek nikdy nezklame. Opět skvělé čtení.

09.10.2021 5 z 5

4 pirátské příběhy 4 pirátské příběhy Jaroslav Němeček

Příběhy s rozumným obsahem a krásnými ilustracemi. Jediná vada. Jsou krátké:-)

04.10.2021 5 z 5

Dobrodružství v přírodě - kniha pro zvídavé průzkumníky Dobrodružství v přírodě - kniha pro zvídavé průzkumníky kolektiv autorů

Jednoznačně doporučuji do každé dětské knihovny. Rozděleno do několika tematických okruhů. Každý okruh poutavě a jednoduše rozepsán.

28.09.2021 5 z 5

Jak se chodí do pohádky se Čtyřlístkem Jak se chodí do pohádky se Čtyřlístkem Ljuba Štíplová

Hezké a originální příběhy, krásné ilustrace. Příběhy mají hlavu a patu. Narozdíl od některých dnešních dětských knih.

28.09.2021 5 z 5

101 věcí, které bychom měli vědět o koních 101 věcí, které bychom měli vědět o koních kolektiv autorů

Útlá, ale výborná knížka pro nejen milovníky koní. Kniha plná zajímavosti na jednom místě.

23.09.2021 5 z 5

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi Václav Čtvrtek (p)

Krásná knížka s úžasnou ilustrací. Finále knížky, kdy pak Kotrč táhne na Robátka s pomocníky, kteří se zachovají nejlépe jak mohou, je skvělým vyústěním knihy a poučením pro děti.

12.09.2021 5 z 5

4 prázdninové příběhy Čtyřlístku 4 prázdninové příběhy Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Dcera zatím že všech časopisů a knih o Čtyřlístku byla nadšená. U této to bylo stejně.

02.09.2021 5 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Nádherný večerníček a stejně tak nádherná knížka. Milé, poučné příběhy nejen pro děti.

23.08.2021 5 z 5

Robotika s Lego WeDo pro 1. stupeň základní školy Robotika s Lego WeDo pro 1. stupeň základní školy Josef Procházka

Vynikající a perfektně zpracovaná metodická příručka pro úvod do práce s Lego Wedo 2.0

09.08.2021 5 z 5