Jose Mourinho - Život a názory charizmatického kouče

od:

Jose Mourinho - Život a názory charizmatického kouče

Portugalský trenér, který uspěl nejprve doma s FC Porto, pak i s FC Chelsea, v Interu Milán, Realu Madrid a nyní opět vládne na lavičce Chelsea. Bouřlivák, provokatér, stratég, jeden z nejlepších koučů poslední doby. Díky neuvěřitelnému vítězství v Lize mistrů, které s FC Porto získal v roce 2004, dostal nabídku od ruského miliard... celý text

Portugalský trenér, který uspěl nejprve doma s FC Porto, pak i s FC Chelsea, v Interu Milán, Realu Madrid a nyní opět vládne na lavičce Chelsea. Bouřlivák, provokatér, stratég, jeden z nejlepších koučů poslední doby.

Díky neuvěřitelnému vítězství v Lize mistrů, které s FC Porto získal v roce 2004, dostal nabídku od ruského miliardáře Romana Abramoviče vést jeho britský velkoklub, FC Chelsea. Tam získal hned v prvním roce s týmem nejen titul, ale i ligový pohár.
Nakonec se v roce 2007 musel s prestižním postem rozloučit, ale pověst si hned napravil v Itálii, kde opět v první sezoně získal s Interem Milán titul, ale také znovu i Ligu mistrů. Jeho působení v Realu Madrid bylo znovu zprvu úspěšné, získal titul, ale po sérii neúspěchů post trenéra opustil, aby se opět vrátil do Chelsea, která se pod Rafaelem Benítezem trápila. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/222078/jose-mourinho-zivot-a-nazory-chariz-222078.jpg 4.19
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Djkoma
17.11.2015

Nejde o takový životopis, jaký by si osobnost Special One zasloužila, ale v češtině v současnosti není lepší kniha o tomto jedinečném trenérovi. Nejzajímavější pro mě je část méně známá a to Mourinhovo dětství, jeho zasazení do portugalského kontextu a postupná cesta ke slávě (přes tlumočníka až na hlavního trenéra). Většina knihy se týká snahy popsat Mourinha "z venku", z pohledu novinářů, kontextu důležitých okamžiků a mnoha svědectví spíše méně známých fotbalistů.

Pelly
18.04.2015

Zdařilá a inspirativně působící monografie. Autor vycházel z poměrně širokého spektra nejrůznějších zdrojů (mj. třeba i z vlastního rozhovoru s Jiřím Jarošíkem) a zaměřil se na řadu pozitivních, ale nevyhýbal se i některým negativním stránkám osobnosti světoznámého portugalského trenéra. Kniha je navíc doplněna stručnými nákresy a rozbory několika výjimečných utkání Benfiky Lisabon, FC Porta, Chelsea, Interu Milán a Realu Madrid, odehraných pod Mourinhovým vedením.