Veggi Veggi komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem četla v rámci povinné četby dvakrát. Poprvé na základní škole a podruhé na střední. Na základní škole totálně nepochopeno a na střední škole, mě již zaujala více. Věřím, že kdybych si jí opět přečetla, tak by bylo hodnocení jiné. Nechápu proč se toto čte již na základní škole, podle mě naprosto nevhodná četba pro děti. Věřím, že tyto knihy odrazují řadu dětí od četby, protože toto nejsou knihy pro děti (dále například Povídky malostranské,....).

12.01.2016 3 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Poznat psí duši vypadá jako těžký oříšek, obzvláště když vidím ty desítky nevychovaných psů pobíhajících po sídlišti, ale ono to není těžké, jen si chce psa vybrat podle povahy a jeho potřeb (ne border kolii do paneláku, když na ní máme 1 hodinu denně) a chovat ke s k psovi jako k psovi a ne jako k dítěti. Tato kniha je ideální pro každého, kdo uvažuje o pořízení psa, díky ní se snadno vyhnete základním chybám. Chybí mi jen zde bližší popis výchovy psa, ale to je možná v dalších dílech.

02.01.2016 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Harry, Harry ... ještě, že tě máme : ) Opět další skvělý případ, jen si neumím představit, že takový policista, alkoholik a "drsoň" bude říkat takové rozumy o lásce a vztazích, jako říkal Martině. Prostě tohle mi k němu nesedí : )

26.12.2015 4 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Milostný trojúhelník na pozadí druhé italsko-etiopské války mě nijak neuchvátil. Emancipovaná novinářka, která chvílemi spíše připomíná hysterickou ťuňťu, snažící se o záchranu Etiopie a dva běloši, jejiž původní cíl (prodat zastaralá obrněná vozidla za co nejvyšší cenu), se změní v boj o Etiopii a její nezávislost. Už v polovině knihy víte, pro koho se Vicky rozhodne a celá řada scén, kdy se na poslední chvíli zjeví Gareth nebo Jake a zachrání člověka, nebo situaci vygraduje až směšně zachráněním Vicky ze spárů Gallů (to by fakt nikdo nečekal). Dala bych jen 2 hvězdy, ale posledí kapitola a úmrtí významné postavy můj názor trochu zlepšil. Už to není tak naivně pozitivní, ale zjeví se tam trocha realismu.
Musím bohužel pana Smitha zařadit do kategorii autorů, kteří by radši neměli popisovat milostný akt z pohledu ženy, řekla bych, že o tom nic neví, aspoň podle toho, jak to líčí v této knize : )
Prostě mi to nesedlo, velmi se mi líbily první díly Řeky bohů nebo Píseň slonů, ale tohle ne.

08.12.2015 3 z 5

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Tuto kuchařku mám již několik měsíců a moc se mi líbí. Dalo by se říci, že "koketuji" s vegetariánstvím a myslím si, že se maso jí zbytečně často, ale řada vegetariánských kuchařek mě odradila, protože měly zahraniční autory a to znamenalo kupu ingrediencí o kterých jsem nikdy neslyšela, pracně se hledaly v obchodech a hlavně nemám ráda jídlo, které se musí dovážet tisíce km a většina těchto receptů obsahovala tyto ingredience a nebo zeleninu a ovoce, které tady prostě v dobré kvalitě neseženete, nebo stojí majland. To tato kuchařka je jiná, až na výjimky se vaří ze surovin běžně dostupných v obchodech, nebo vypěstovatelných na zahrádkách. Největším překvapením pro mě byla zeleninová polévka s vločkami. Nikdy by mě nenapadlo je dát do polévky, ale jsou tam ohromující a tu chuť to "vystřelí" úplně jinam. Vřele doporučuji! Už mám pokračování kuchařky a budu z ní teď o víkendu určitě vařit : )

16.10.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje první kniha od Larse Keplera a počteníčko to bylo super. Zvládla jsem to zhruba za 2,5 dne a jediná přestávka ve čtení byla, když jsem dorazila do kanceláře a musela jsem pracovat : ) Určitě nevynechám další knihu od autora/ů!

30.07.2015 4 z 5

Nejistý plamen Nejistý plamen Václav Cílek

Knihu jsem četla poprvé asi před 7 lety a s chutí jsem si ji přečetla podruhé. Je to zajímavý pohled na svět skrze ropu a na závislost všech vyspělých států na ropě. Díky knize zjistíte, jak se zjišťují světové zásoby ropy, jak jsou ropná ložiska rozložena po světě a jak ropa ovlivňuje nejen ekonomii, ale i historii lidských dějin. Myslím, že kniha každého čtenáře přivede i k zamyšlení nad sebou samým a nad spotřebou surovin a častým plýtváním (nejen ropou).

24.03.2015 5 z 5

Veveřácká Kronika Veveřácká Kronika Kateřina Mojžíšová-Soukupová

Já prostě nemohu jinak, než dát 100%. Přiznám se, že jsem zaujatá a mé hodnocení není objektivní, protože veverky miluji! Myslím, že je to jeden z nejvíce kouzelných živočišných druhů na světě!
Knihu bych doporučila malým i velkým. Je to popis několika let života veverky Pinky, kde se seznámíte s životem veverek u nás (námluvy veverek, krmení, rituály a je zde vyvrácena řada mýtů o veverkách). Knihu napsal laik, který se ale dá, dle mého názoru řadit mezi největší odborníky na veverky u nás! Z knihy lze cítit, že veverky jsou pro paní Soukupovou srdcovou záležitostí! Založila i záchrannou stanici pro veverky, kde každoročně pomůže více jak stovce veverčích mláďat. Jak za knihu, tak za její (a jejího manžela) obětavou práci mají velký obdiv a držím palce ať se jim daří!

15.03.2015 5 z 5

Rabínka v zácviku Rabínka v zácviku Kamila Kopřivová

Zaujala mě v knihovně především svým vzhledem kombinace růžové a žluté svítí na dálku. Letošní rok jsem začala s Davidem Borkem a pokračuji zcela neplánovaně Kamilou Kopřivovou. Na knize mě bavilo střídání kapitol o judaismu s kapitolami o významných ženách judaismu. Samozřejmě zaujala i česká stopa. Líbí se mi i vnitřní zpracování knihy včetně ilustrací. Jistě potěší každého zvídavého čtenáře.

15.03.2024 5 z 5

Rybička Rybička Tereza Horváthová

Netradičně pojatá kniha pro děti, jak obsahem, tak ilustracemi. Dětem (3 a 5 let) se líbí a na nahotě, která zde je se nepodivují, přijde jim normální.

26.02.2024 4 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Musela jsem proběhnout pár knihkupectví a sehnat tento díl, abychom věděli, jak to s nimi dopadne :) už víme a nepovíme a pssst máme už koupený 4.díl, synové dostanou dárkem od babičky, už aby přijela, jinak to nevydržím a přečtu si sama :)

28.01.2024 5 z 5

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Máme nového parťáka na večerní čtení. Pavouk Čenda doprovází do postýlky oba syny už 3 týdnyani po té době se mi neomrzel číst!

28.01.2024 5 z 5

Světem šumavské přírody Světem šumavské přírody Martina Kučerová

Krásná kniha, vhodná již pro odrostlejší děti, která Vás seznámí s přírodním bohatstvím Šumavy.

17.12.2021 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Syn krtka zbožňuje! Máme již více knih s krtkem a tato je první, ktera má delší text. Příběh je pěkný, ale dávám jen 4 hvězdy. Podle mě je text zbytečně zdlouhavý. Přece jen je to kniha pro deti a dokonce od 3 let a používat takhle dlouhé a často i složité věty pro malé děti se moc nehodí.

22.11.2021 4 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Četlo se mi těžce. Kniha mě chytla až zhruba v polovině. Příběh to není špatný, ale Sinueth je pro mě pecka, která už asi nejde zopakovat.

18.10.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Mám ráda ty tzv.severske detektivky a k tomuto autorovi jsem se dostala poprvé a knihu vybírala podle vysokého hodnocení, ale nesedla mi.
Tým nesourodých, až podivinských, vyšetřovatelů si moji přízeň nezískal a někdy mě až rozčiloval :) Ovšem to může být tím, že neznám historii Carla. Ono dostat se k Harry Holemu někde od konce série, asi by mi taky nebyl sympatický:)
Zápletka byla z velmi zajímavého prostředí, ale možná se z toho dalo vytěžit víc.

15.09.2020 3 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Úžasná česká kuchařka plná tradičních českých pokrmů. No, je to plné másla, sádla, cukru a smažení, takže nic pro vyznavače moderních cukr free, apod.receptů. Chybí mi tam více zeleniny a ovoce, no musíme se smířit, že o tom asi česká kuchyně není. Ovšem dát si jednou za čas poctivou klasickou svíčkovou, králíka nebo ovocné knedlíky ... hmmmmm Sbíhaji se mi sliny : )

20.03.2020 5 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Jedná se o obrazovou knihu doplněnou textem, který rozšíří původní knihu. I přesto, že se čtenář nedozví o samotářích nic nového, je to čtení plné zajímavých myšlenek, které nutí k zamyšlení nad sebou samým. Co se mě nelíbilo, je že text není zarovnán do bloku (na to jsem pedant :)) a má to velké okraje a spoustu nevyužitého místa. Pár fotek je úplně fantastických, ale většina fotek je dost tmavých a to pro mě není.

04.01.2020 4 z 5

Pohyb s říkadly pro nejmenší Pohyb s říkadly pro nejmenší Zuzana Pospíšilová

Kniha obsahuje mnoho pěkných říkanek a k nim i různá pohybová cvičení. Bohužel jsou velmi nepřehledná. Chybí mi řazení podle věku dítěte, pohybová cvičení a říkanky pro různé staré deti musíte pracně hledat po celé knize, tzn. vedle říkanky pro 6m dítě je říkanka pro 18m.

11.11.2019 3 z 5

Co vyprávějí šumavské smrčiny Co vyprávějí šumavské smrčiny Hana Šantrůčková

Pokud se chcete opravdu dozvědět co se děje v lesích národního parku. Proč je nesmysl kácet a odvážet dřevní hmotu z lesa a že lesy napadené kůrovcem nejsou mrtvé, pak je tato kniha pro Vás povinnou četbou! Nebojte, je psaná tak, že i laik pochopí popisované procesy. Jednoznačně doporučuji!

20.10.2019 5 z 5