Veeris Veeris komentáře u knih

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tak to byla síla! Musím zmínit, že autorka výborně a přímo od srdce napsala tento svůj příběh. Celou dobu jsem to v duchu prožívala s ní a četla jsem četla, aby už se jí konečně rychle podařilo utéct.. Neskutečné, co si musela ona (a samozřejmě i dcerka) prožít,a neskutečné, že měla sílu to přežít..To neustálé čekání a životně důležité rozhodování a tak málo lidí ochotných jí alespoň v něčem napomoci.. no šílený stres. Já osobně už jsem přesvědčena dávno, že bych s touhle a jim podobnou rasou nechtěla mít nikdy nic společného, ale třeba se najde někdo, komu tato událost otevře oči a třeba i zachrání život.. Je k pláči, že se taková monstra na světě rodí, nechápu co tím příroda zamýšlela.

08.04.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pro mě jsou prostě knihy typu Harry Potter, Twilight, i Odstíny srdcovky, víc se nebudu vyjadřovat, protože u všech zmíněných jsou názory velmi rozporuplné.. Buď je milujete, nebo nesnášíte, málokdy je něco mezi tím:) Všem dám prostě 5 hvězdiček.

11.03.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Má druhá kniha od této autorky. Musím říct, že Gillian je opravdu originální. Strašně se mi na jejich knihách líbí ta reálnost (ne jak jsou všichni krásní, bohatí, milujou se, mají orgasmus sotva se sebe dotknou a všchno dobře dopadne... - ale i takové si občas přečtu, pokud jsou dobře napsané). Má skvělý styl psaní, i když na samém začátku si vždycky říkám to mě nebaví, tak pak se to skvěle rozjede. Doufám, že bude psát další díla.

20.11.2015 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

S Jeffery Deaverem nikdy nesáhnu vedle, jako vždy poutavý děj. Ještě, že nejsou takoví hackeři mezi současnýma muslimskýma teroristama...

29.07.2018 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

Úžasná kniha, dosud jsem se s podobným námětem nesetkala.. Autor zde obsáhl pár let a přitom neskutečně moc děje a akce, kniha mě naprosto pohltila.. Nenajde se snad ani odstavec "hluchého místa". Klobouk dolů, doufám, že narazím na další takové autory:)

08.02.2016 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Kniha byla super, na Lise se mi líbí, že se její knihy velmi dobře čtou a taky taková maličkost, že má poutavé obálky knih:)

13.03.2015 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Co na to říct? I když děj byl veelmi nereálný, tak kniha byla neskutečně poutavě i napínavě napsána.. Vymýšlet se v knihách smí, tak jí asi nelze nic vyčíst. Pro mě pět hvězdiček.

11.03.2015 5 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Velmi dobrý thriller, napínavý, přiměřeně drsný s dobrým i špatným koncem. Umím si představit být v kůži Ashley, hrůůza... naprostá ztráta soukromí, svobody, vlastního rozhodování a k tomu příšerný strach + bezmoc co se policie týče..

03.10.2018 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Skvělé dílko, všechny zločiny se vyřešily a konec byl pěkný. Po celou knihu přitom nechyběla akce, napětí ani překvapení. Deaver je Pan Spisovatel. Jen bych to v českém překladu asi napsala tak, aby si Michelle a Brynn tykaly. Přece jen v takové společné situaci by si těžko dvě skoro stejně staré ženy po celou dobu vykaly...

02.08.2018 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Stuart MacBride

Tak tahle kniha je masakr, nevím, jestli jsem vůbec nějakou takovou brutální detektivku už četla. Sice brutální, ale o to lepší na čtení. Líbilo se mi i rozuzlení, prostě super čtivá detektivka se vším všudy. Ačkoliv mi někdy vadí ty věčně nabručené postavy a inspektorka Steelová mi je někdy až odporná, tak na kvalitě knihy mi to neubralo. Nechybí ani dobré hlášky a také oceňuji, že postavy a vztahy mezi nimi jsou v MacBrideových knížkách reálné a ne jak z červené knihovny.

23.11.2017 5 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Jako všechny Joyiny knihy, i tato se četla dobře. Moc se mi líbilo rozuzlení děje, takové mě opravdu ani náhodou nanapadlo. Ačkoli mi hlavní hrdinka tentokrát nebyla příliš sympatická (viz její pitomé chování k sestře a dalším), její reakce na konci byla skvělá. Musím však zmínit jeden detail, který byl fakt trapný. A to když si dal Adam na její klín nohy a usnul a ona skučela, že takhle nemůže zůstat celou noc, že nedokáže odstrčit jeho nohy.. Buď tedy musel vážit tak 300 kg nebo jí chybí svaly v rukou.... To mi přišlo fakt stupidní.. jinak kniha celkem dobrá, ale má i pár lepších.

10.10.2017 3 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Co dodat, též jsem konec obrečela.. Úžasně emočně napsaný příběh, bohužel vycházející z reálného života(To je snad nejodpornější smrtelná nemoc).. Skvěle uvěřitelně vypracované hlavní postavy (Mattie, Kim, Jake i Honey), úplně jsem byla v kůži každého z nich..

12.08.2017 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Docela často se mi stává, že čtu skvělou knížku a tak mám od ní jisté očekávání, ale nakonec mě konec zklame. Tato knížka k nim zrovna patří. Četla jsem a četla, abych už se konečně dozvěděla, jak to bylo (vrah Katy mě překvapil, spolupachatel však vůbec, to jsem měla podezření hned od začátku, jen jsem myslela že bude přímo vrahem). Naštvalo mě však nevyřešení toho dávného zmizení, o kterém se píše skoro v celé knize. To bylo zklamání. Jinak se kniha četla suprově. Postavy byly dost reálně vykresleny, žádní nesmrtelní superhrdinové a konec jak z červené knihovny..

19.06.2017 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Fakt skvělá detektivka, poutavá od začátku až do konce. Mám nejradši detektivky, kde je střídavě i život a pohled vraha, ne jen policajtů. Musím říct, že částečně jsem tohoto vraha chápala. Ne samozřejmě že by měl zabíjet, ale ten odpor k náboženství, ve kterém byl nucen žít. Náboženští fanatici fakt způsobují jen zlo.. Ještě, že jsem svobodomyslný ateista..
Jediné, co mi chybělo byla ještě jedna stránka navíc. Zajímalo by mě, jak měl podle autora dopadnout Benjamin.. Tyhle "otevřené "konce zrovna v oblibě nemám.

21.03.2017 5 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Moc dobrá detektivka, která má jen pološťastný konec, ale o to alespoň zajímavější oproti klasické detektivce, kde vždy hlavní postavy přežijí a dopadnou vraha.. Tady vrah utekl a ještě pomohl na svobodu druhému.. Kdo tím vrahem bude se sice uhodnout dá velmi brzy, ale očekávala jsem, že ho samozřejmě usvědčí....

03.03.2017 5 z 5

Parazit Parazit Peter James

Obdivuji autorovo umeni udelat z takovychto pomerne nelakavych scifi temat takove skvele dilo. Kniha se cetla sama, porad nejake zvraty, kdy jsem byla napnuta jak to dopadne.. Pan Spisovatel ma vazne talent

10.08.2016 5 z 5

Svět malé January Svět malé January Michael Schofield

Obrovský obdiv k tatínkovi, tedy autorovi. Myslím, že málo lidí by bylo takhle silných, starat se o takové dítě je 100% úvazek, což by ještě nebylo tak hrozné, kdyby mohl mít vždy vše pod kontrolou. Ale ta bezmoc, když Jani dostala svůj záchvat, to bych zešílela a každý den bych se bála jestli nepřijde něco horšího co potřebuje za každou cenu udělat (např. jak musela uhodit chudinku Honey).. Samozřejmě obět nemoci je tady především Jani a je mi ji moc líto, duševní choroby jsou opravdu příšerné jak pro samotného člověka tak pro všechny ostatní živé kolem:(

11.07.2016 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Hrůzný příběh se šťastným koncem. Tahle víra je fakt příšerná a nesmyslná. Celý život věnovat jen nějakým vymyšleným modlitbám a děláním z žen otroky jen aby nakonec zdechli stejně jako kterýkoliv jiný člověk na zemi.. A ještě si myslí, že za takové odpornosti půjdou do nějakého ráje.. pchee... Do opravdového, "pozemského ráje", se dostanou leda tak ty ženy, kterým se podaří utéct. Nemluvím o muslimech, kteří nikomu neubližují, ať si každý zasvětí život čemu chce, ale nemají žádné právo jiným dělat ze života peklo, hovada hnusné tupé, tady se fakt nedá vyjádřit slušně. Jsem šťastná, že u nás jsou normální chlapi a skvělí tatínkové..

16.02.2016 4 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Moc hezka kniha, sice se smutnym koncem ale o to zajimavejsi.. zase se Joy podarilo prekvapit :)

20.07.2015 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

výborný thriller, pro mě zase něco nového a originálního.. Bála jsem se, když jsem viděla, že tam není moc přímé řeči, protože to obvykle bývají nudné zdlouhavé knihy se samým popisem. Ale tady ne, autor neustále popisuje nějakou akci, super!

20.04.2015 5 z 5