Veeris Veeris komentáře u knih

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

velmi čtivá detektivka, jen rozuzlení mi přišlo celkem náhlé a rychlé. Taky mě velmi zarazila smrt Olivera, to mi bylo líto, myslím že to nebylo nutné:)

20.03.2016 4 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Harlan Coben je pro mě pan Spisovatel. Přirozeně některé díla jsou slabší a některé lepší, ale včechny jsou velmi čtivé a poutavé a to je pro mě nejdůležitější, abych si knihu opravdu užila. Takže za mě není co vytknout.

18.03.2016 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Je pravda, ze prvni pulku jsem se casto musela nutit cist, pote uz dej zacal byt zajimavejsi a mozna taky pomohlo, ze uz jsem si zvykla na pro me neobvykle tema a take styl psani (velmi mnoho popisu). Nicmene pribeh byl samozrejme silny, jako temer vsechny autobiografie, misty tam pro me byly az neuveritelne situace. Neskutecna hladovka i to ze nikdo z rodiny na nic neumrel.

04.03.2016 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Hrůzný příběh se šťastným koncem. Tahle víra je fakt příšerná a nesmyslná. Celý život věnovat jen nějakým vymyšleným modlitbám a děláním z žen otroky jen aby nakonec zdechli stejně jako kterýkoliv jiný člověk na zemi.. A ještě si myslí, že za takové odpornosti půjdou do nějakého ráje.. pchee... Do opravdového, "pozemského ráje", se dostanou leda tak ty ženy, kterým se podaří utéct. Nemluvím o muslimech, kteří nikomu neubližují, ať si každý zasvětí život čemu chce, ale nemají žádné právo jiným dělat ze života peklo, hovada hnusné tupé, tady se fakt nedá vyjádřit slušně. Jsem šťastná, že u nás jsou normální chlapi a skvělí tatínkové..

16.02.2016 4 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

No, nebylo to nijak velkolepé dílo, nicméně Joy má výhodu, že její knihy jsou čtivé. A k dobru ji musím dát, že konec mě překvapil, uvěřila jsem, že dcera žije.. Pořád ale knihu pokládám za jednu z jejích slabších

11.02.2016 3 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

Úžasná kniha, dosud jsem se s podobným námětem nesetkala.. Autor zde obsáhl pár let a přitom neskutečně moc děje a akce, kniha mě naprosto pohltila.. Nenajde se snad ani odstavec "hluchého místa". Klobouk dolů, doufám, že narazím na další takové autory:)

08.02.2016 5 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

výborná knížka, myslím, že jí nechyběl žádný prvek, který má dobrá detektivka mít.. na rozuzlení člověk ani zaboha nepřijde, alespoň já jsem byla totálně napnutá jak všechny ty situace a postavy spolu souvisí. Přesně ten typ knihy, kdy si říkám "ještě jednu stránku a jdu spát" - jenže z takové jedné stránky je pak dalších 30 :D

25.01.2016 5 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

I když mám raději delší verze knih, tak musím říct, že tomuhle dílu nic nechybělo, děj byl dobře propracovaný a nechybělo ani napětí a dojemné chvíle. Celá kniha byla velmi čtivá..

15.01.2016 4 z 5

Planý poplach Planý poplach Tami Hoag

pěkný román, jen se tam trošku moc opakují dokola pocity hlavních postav.. Jinak ale čtivé.. a tentokrát jsem uhádla i vraha:))

12.01.2016 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Joy Fielding

Pro me autorcino druhe slabsi dilo (spolecne s Az na dno). Tema neni napadite, ale uplne bezne.. postava David je sice previt, ale to se obecne vi, ze muzi jsou od prirody dobyvatele.. zenske "rohozky" bez hrdosti je proste nepritahuji.. vzdy takove podvedou, ne-li utecou. No holky, zkuste si to predstavit mit takoveho chlapa bez vlastni vule a hrdosti doma, nepritahoval by vas poradny chlap?

02.12.2015 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Má druhá kniha od této autorky. Musím říct, že Gillian je opravdu originální. Strašně se mi na jejich knihách líbí ta reálnost (ne jak jsou všichni krásní, bohatí, milujou se, mají orgasmus sotva se sebe dotknou a všchno dobře dopadne... - ale i takové si občas přečtu, pokud jsou dobře napsané). Má skvělý styl psaní, i když na samém začátku si vždycky říkám to mě nebaví, tak pak se to skvěle rozjede. Doufám, že bude psát další díla.

20.11.2015 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Tato kniha se Lutzovi příliš nepovedla, ale trochu jsem to i čekala. Z mé zkušenosti jsou vždy nejlepší knihy, které mají 300 a více stran:) v těch 200 stranách je prostě ten děj takový uspěchaný, dalo by se tam dopsat ještě spoustu věcí. Hlavně ten konec by se dal rozvinout. Ale jinak kniha nenudí, tento autor má poutavý styl psaní..

13.11.2015 3 z 5

Tři osudy Tři osudy Nora Roberts

Pěkné dílko:) Jedna z autorek, která nemá v knihách nudné pasáže.. Jako oddychové četba její knihy nikdy nezklamou

17.10.2015 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Super, jedna ze spisovatelek u ktere vim, ze nezklamou ani dalsi knihy. Ten konec byl naprosto skvely a dost drsny.. essexe mi bylo lito.. urcite chci dalsi dila od teto autorky

08.10.2015 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Martina Cole

Zacala jsem cist, pak jsem knihu odlozila a po nejake dobe se k ni zase vratila.. jako precist se da, nebyla spatna, ale clovek se vazne musi trochu prinutit.. vadi mi jak tam autorka porad dokola popisuje vlastnosti jednotlivych postav, je tam pak zbytecne prilis popisu a malo prime reci..

29.09.2015 3 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Opet jiny a vynikajici poutavy a hlavne smutny pribeh.. ale i takove veci se bohuzel deji a casto ty zrudy opravdu nedojdou spravedlnosti, aspon ze v knize k ni muze dojit vzdy.. krasne napsany psychologicky roman

29.09.2015 4 z 5

Příšeří Příšeří Peter James

Od Petera Jamese jsem dosud četla pouze Pomstu a už po ní jsem si ho zařadila mezi oblíbené autory, prostě jsem věděla, že s další knihou nezklame. A je to tak, Příšeří je úžasný thriller, kde se děj rozděluje na 2 postavy (Kate a Harvey, v časovém rozdílu 23 let), zdánlivě spolu nesouvisejících. Za polovinou knihy ale najednou přijde okamžik, kdy vám dojde, jak spolu souvisí, ještě než to autorka prozradí. Oceňuji Peterovu nápaditost, nepíše knihy na "jedno brdo", ale zajímá se o různou tématiku (i když třeba není reálná, ale to u knih nevadí). Tuto knihu napsal, aspoň pro mě, tak živě, že jsem vážně měla divné nehezké sny, nicméně námět byl velmi zajímavý. Katin konečný boj o život byl sice trochu přemrštěný, ale zase se mi moc líbil osud Swirea. Drobné výtky mám k překladu, ale to se spisovatele nijak netýká. 5 hvězdiček si u mě spolehlivě zaslouží.:)

04.09.2015 5 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Skvělá detektivka, zápletka byla perfektní, obdivuji autory, kteří dokáží tak šikovně proplést celý děj a že se v tom neztratí :) Četla jsem, jak se říká, jedním dechem...

27.08.2015 5 z 5

Dračí tetování Dračí tetování Helene Tursten

Zajímavá kniha, rozhodně jsem se nenudila. Vrah byl hodně brutální maniak .. Konec byl sice trochu rychlý, ale zato perfektně řešený, tak by měli dopadnout všichni takoví úchyláci

04.08.2015 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Moc hezka kniha, sice se smutnym koncem ale o to zajimavejsi.. zase se Joy podarilo prekvapit :)

20.07.2015 5 z 5