Planý poplach

Domů, do krajiny plné tajemných bažin a romantických zákoutí, se vrací mladá advokátka, která potřebuje znovu nalézt životní rovnováhu po neúspěšném manželství a po osudném neúspěchu ve své kariéře. Než se stačí přizpůsobit dávno zapomenutému životnímu rytmu malého města, zaplete se do děsivého dramatického případu, který ji málem stojí život a v němž jí pomáhá okouzlující muž se záhadnou minulostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18843/big_serie-doucet-plany-poplach-Cqx-18843.jpg 3.932

Série Doucet 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Cry wolf, 1993

Kniha Planý poplach

broskev28

Znám především novější knihy téhle autorky, čisté detektivky.
Tahle mě proto velmi překvapila, protože jsem čekala úplně něco jiného. Nejprve mě zarazil mírně archaický překlad s častými přechodníky. V celé knize jsem opakovaně nacházela pasáže s drcenými mušlemi, zvláštní. Opětovně použitý výraz "prokouřený hlas" mě po čase opravdu iritoval. A nemile mě překvapilo, že výrazy běžné francouzštiny jsem - na rozdíl od těch cajunských - ve slovníčku nenašla.
Ale jinak se mi příběh četl docela dobře a především jižanské prostředí bažin bylo velice zajímavé a nezvyklé. Ovšem spíš než mezi detektivky bych knížku zařadila do červené knihovny, ale třeba se pletu - uvidím, co na ni řeknou naše příznivkyně této literatury.

" . . . Ale říkám vám, a Bůh je mi svědkem, že jsem na ni nikdy nevztáhl ruku."
"Bůh je velmi pohodlný svědek," pronesla Laurel suše. "Je obtížné podrobit ho výslechu."

georginaa
08.11.2020

Opět působivé a plné emocí, zvratů a dramatického příběhu. Právnička musí čelit nepřízni svého osudu a snaží se se situací poprat. Jenže někdy tomu člověk neunikne a útěk nepomůže, musí tomu čelit a snažit se, aby dostál určitého cíle.

jprst
23.05.2018

V komentářích samá chvála, tak jsem na to nasadil manželku, také to pochválila, i když autorku zná spíše jako autorku detektivních příběhů.

Veeris
12.01.2016

pěkný román, jen se tam trošku moc opakují dokola pocity hlavních postav.. Jinak ale čtivé.. a tentokrát jsem uhádla i vraha:))

Tessinka
21.04.2013

krásný napínavý, akční román, ve kterém nechybí ani romantika. Vřele doporučuji...

barkabara
07.08.2012

Výborně napsaný román s detektivní zápletkou... ostatně jako všechny knihy autorky :)