vcielka vcielka komentáře u knih

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Hunta by som zozrala. Vobec nechapem ak mu mohla Anabelle tak dlho odolavat :D Paci sa mi velmi i zapletka. Ale ta sa podarila autorke u vsetkych cakaniek :)

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Velmi pekne napisany a podany pribeh. Uverila som obom ich konanie i utrpenie i iskrenie. Paci sa mi ze Kleypasovej hrdinovia nikdy nie su hlupi a kazdy je vzdy iny. Vcera som ho docitala uz po druhy raz s odstupom pol roka a viem ze to nebolo naposledy. Kleypasovej knihy sa daju citat stale dokola a neomrzia.

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Moja najoblubenejsia cakanka a po precitani tretej knizky i najoblubenejsi hlavny hrdina. Nikdy som ale nevidela aby sa darebak tak rychlo napravil, priam lusknutim prsta. Pribeh ale krasny. Odporucam

Prenasledovaná kráska Prenasledovaná kráska Lisa Kleypas

Cakala som nieco zlozitejsie od knihy s Tomom Severinom. Ale ako citanie je to prijemne, nenarocne. Predchadzajuci diel som tiez cakala lepsi o Westovi. Tak by ma to asi nemalo ani sklamay, ale trochu sklamalo. A velmi ma drazdili oslovenia pani moja, pan moj... Myslim, ze to malo byt v originale milady a milord. Aj chudaka Rochestera z Jany Eyrovej prelozili ako pan Rochester. Esteze to nemohol pocut.
Severina mam rada a aj jeho charakter. Taky roztomily muz to je.
Cassandra mi prisla trochu nemastna a neslana, bezosobnostna, co vyhlasujem o uplne prvej postave z pera Lisy Kleypas. A to som ich citala naozaj vsetky. Vazne neviem ci dat styri a ci len tri hviezdy. Ale kedze po technickej stranke (ak neratam preklad) to bolo dobre, tak dam 4.

08.09.2020 4 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Tato cast bola dobra. Ak som pochopila autorku, jej hrdinky su zakazdym mile, prijemne a nikdy sa neurazia. Vzdy mrzutu naladu svojich hrdinov pochopia a odbiju usmevom. Zaujimave. Caledonia sa mi ale fakt pacila ako postava, pretoze z tych vsetkych hrdiniek v tejto serii posobila najmenej hlupo. Asi za to moze jej vyssi vek. Sin je mnamka, ale tiez toho sebemrskacstva tam bolo privela. Nevadi mi, kolko utrap na neho autorka uvalila. Vadi mi to neustale opakovanie uz znamych faktov stale dookola. To omrzi a skripe to casom pod zubami. Inak sa mi pribeh naozaj pacil

01.01.2020 5 z 5

Lord Belzebub Lord Belzebub Loretta Chase

Dala by som aj 6 hviezd, keby som mohla. Jedným slovom? Iné. Áno, bolo to iné, než väčšina historických ženských románov. Ženská nebola padavka, dokázala myslieť, využívať životné skúsenosti, neprotirečila si, netrpela schizofréniou, neoplývala zbytočným sentimentom a nepotrebovala zachraňovať, naopak, prekážku so zdvihnutou hlavou prekročila a zachraňovala sama. A to ani nehovorím o nádhernom prirodzenom humore. Túto knihu ukladám na piedestál vo svojej knižnici a hnevám sa, že už len 4 knižky od tejto autorky mám možnosť prečítať. A vcelku starého dáta. To mi ani nedáva žiadnu nádej, že sa pokračuje v jej vydávaní.

26.10.2019 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Tak toto bolo skvele. Historicka romanca v ktorej som netusila az do odhalenia ani len okrajovo zapletku a rozuzlenie :) Nepredvidatelne a krasne citanie :) A ten zaciatok super. Kym autorka nenapisala ze je slepy ani som na to neprisla a pritom vsetky indicie sedeli a bolo to zabavne.

18.03.2019 5 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

No velmi sa mi to pacilo. Devona si je lahke oblubit, Kathleen uz trochu menej. Zato jej svagrine som zrala vsetkymi desiatimi. Aj Devonovho brata. Pacila sa mi jeho premena a i pristup k sesterniciam a povaha. Celkovo sa tesim kedy bude o nom kniha. Celkovo mam strasnu slabost na darebakov :) ale hrdinky mam radsej presne ako bola svagrova a sesternica Pandora.

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Trosku mi nedavalo zmysel ako na zaciatku si o nej Zach vsetko zistil a naplanoval ako ju dostat k sebe a potom ked uz tam konecne prisla tak hned potom ako prisla v jeho myslienkach si rozpraval ze sa jej ani nedotkne a potom jej zasa neskor rozpraval ako ju tam nalakal aby ju dostal do svojej postele ale potom sa zamiloval ale uz ju nechcel stratit tak sa jej nechcel ani dotknut ale vlastne stale ju chcel dostat do postele. No trochu zmetocne. A nedavalo to miestami zmysel. Ale zrejme ludske uvahy castokrat ani v realite nedavaju vobec zmysel. Inak knizka sa mi velmi pacila. Velmi sa mi pacil i koniec. Nejak asi mam slabost, ked hrdinovia tak velmi trpia a blizia sa smrti a druha ich polovicka sa ide z toho zialom pominut.

Nezkrotná touha Nezkrotná touha Lisa Kleypas

Hlavny hrdina super, hrdinka tiez. Charakterove vlastnosti vykreslene riadne. Hlavne u hlavnej hrdinky. Velmi pekne rozpovedany pribeh. Nemam co dodat. 5 hviezd

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Na Daisy som sa tesila najmenej a neverila som, ze ma po prvych troch cakankach tak potesi ako ma potesila. Fakt som takyto pribeh ani hrdinu necakala. Myslela som si ze partnerom bude v tejto knizke Cam z minulej knizky. Prijemne prekvapenie po vsetkych strankach. Odporucam.

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Sice som trochu neverila na zaciatku ze v jednej sekunde si Westclif vravi ze sa jej bude vyhybat a ignorovat ju a v druhej sekunde pozera na nu ako hra pasaka a este sa k nej aj prida, ale inak ok. Som cakala, ze bude viac ignoracie, miesto toho bol na nu nalepeny kde sa len dalo. Napriek tomuto detailu velmi podarene. Precitam si ju urcite aj tretikrat.

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Už dávno ma nejaká kniha takzo nechytila. Bolo to nadherné, emotívne, inteligentné. Vrelo odporúčam.

20.11.2023 5 z 5

Gentlemanovy tajné touhy Gentlemanovy tajné touhy Laura Lee Guhrke

Tak toto boli bozske! Jedine, ze ked som pretocila na dalsiu stranu, zistila som, ze dalej uz nic nie je. Sklamanie

04.11.2020 5 z 5

Z lásky k tobě Z lásky k tobě Lisa Kleypas

No v prvom rade mi nesedel koniec predchadzajucej knihy zo serie s tym co bolo v tejto. Predchadzajuca konci tak ze hned ako zacal novy rok tak sa Phillipe vybral studovat do Pariza. Tipujem ze mohol mat tak 16 vtedy. Pise sa tam, ze Justin ostal a poflakoval sa tam dlho po okoli a zvadzal starsie zenske dokonca i Rene. V tejto knizke retrospektiva hovori o tom ze ako 16 rocny Justin zdrhol z domu sluzit na nejaku lod a Phillipe ho vyprevadzal. Co podla deja v jednotke nemohol lebo uz mal byt v Parizi. Proste Lisa nedbala predchadzajuce udalosti a pozmenila si to ako chcela. Ale podla mna by sa nic nestalo ani keby nechala povodnu uz napisanu verziu. Inak pribeh super a som rada ze bol v podstate len o Justinovi a nie o Phillipovi. Justina som si velmi oblubila uz v jednotke a jeho povaha mi viac vyhovuje. Sprvu som si myslela, ze Celia mi vyhovovat povahou nebude ale nakoniec sa vydarila celkom aj ona. Ja by som dokazala tento pribeh s radostou citat i keby ho autorka navrela na 500 stran :)

Jen ve tvém náručí Jen ve tvém náručí Lisa Kleypas

Kniha je autorkou pisana trochu inak ako vacsina knih na ktore som od nej zvyknuta. Bude to zrejme aj tym, ze patri k starsim dielam. Charakterove crty postav zacala viac rozvijat az v neskorsich dielach. Tu ale oproti tomu je spletitejsi dej, nez som u nej zvyknuta. Takze v podstate to vyvazila. Hlavny hrdina sa mi velmi pacil, hrdinka uz menej, ale nevadila. Ale v knizke som sa zameriavala viac na ine postavy. Velmi sa mi napriklad pacil Maxov syn Justyn. Autorka malokedy zvykla viac rozvinut inu z postav nez hlavnych hrdinov. Tu tomu tak ale bolo. Inak knizku odporucam. Je velmi mila.

Cizí muž v mém náručí Cizí muž v mém náručí Lisa Kleypas

Velmi pekne. Sice sa mi zo zaciatku Lara velmi nepacila, neskor dostala trochu rozhodnejsi raz. Taka normalna cervena kniznica. Nicim novym velmi neprekvapi, ale zato sa velmi dobre cita a potesi zensku dusicku.

03.07.2018 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Do tejto serie sa autorka rozhodla zakomponovat trochu realnejsich problemov, co je fajn. Ked pisem recenzie na knihy tejto autorky, stale sa bojim, ze sa budem opakovat. Mne sa totiz jej styl velmi paci a je uplne jedno ci citam od nej historicku regentsku, viktoriansku alebo modernu romancu. Hrdinovia su vzdy k zozratiu a na zasnivanie a hrdinky az na par vynimiek sa vzdy svojim charakterom vymykaju od bezneho priemeru a citatel s nimi sympatizuje.
Chvilu som si len musela zvykat pri tejto serii na prvu osobu a pohlad len jednej strany, ale i tak vtiahlo do deja a Hardy ziskava odo mna 110 bodov :)

03.07.2018 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Pacilo sa mi to viac ako jednotka i ked som si k hlavnym hrdinom nedokazala utvorit hlboke puto co ani v jednotke. Merripena som mala radsej ako Win, pretoze az tak nemusim velmi krehke kvetinky. Dej i zapletka zaujimave. Pacil sa mi nacaty pribeh medzi at a Leom. Charakter Lea mam velmi rada a tesim sa na neho.

29.06.2018 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Winterborna by som si sama vzala hned a zaraz. Kleypasova snad ani nema inych hrdinov ako obrovskych a svalnatych a majetnickych :) ale to je fajn. Pacilo sa mi ako hlavnej hrdinke daval najavo, ze je len jeho a nikam mu neutecie inak si ju do pat min najde.