vcielka vcielka komentáře u knih

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

No neviem. Asi o nieco lepsi nez prvy diel. Ale tiez som sa velmi casto nudila. Bolo to zdlhave. Aden mi viac povahovo vyhovuje ako hrdina, preto som sa na neho i viac tesila, ale knizka ma velmi neohurila, i ked som i do konca netusila ako to chce Aden vyriesit.

02.04.2022 3 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Priznám sa, že až na Roryho som sa celkom nudila. Akosi ma to neoslovilo. Voľakedy som Enoch považovala za veľmi dobrú spisovateľku. Odvtedy som toho ale prečítala plno a teraz som sa k nej opäť vrátila a už ju za tak skvelú nepovažujem. Teraz neviem, či to je práve len touto knihou alebo som odvtedy získala viac nárokov.

30.03.2022 3 z 5

Milovat zlodějku Milovat zlodějku Julie Anne Long

M8m rada Pygmalionsky motív asi rovnako ako motív Popolušky. S tým spisovateľ nikdy nič nepokazí. Dá sa to v obmenách čítať znova a znova. Rovnako som si to užila i tentokrát. Táto autorka píše milo a čtivo. Nie je to svetoborný príbeh, ktorý by si zasluhoval plný počet hviezd, ale patrí k romantickej červenej knižnici na tej lepšej strane. Rozhodne si jeho prečítanie čitateľ užije. Škoda len, že sa viac autorka nepohrala s dopadmi Lilinho hlasu. Škoda, že Lilina sokyňa bola tak hlúpa. Škoda, že starý pán sa v príbehu neplietol trochu viac.

30.03.2022 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Prekvapila ma. Podľa percenta v hodnotení som čakala niečo oveľa horšie. By som uvítala možno podobný príbeh s oveľa väčším náhľadom do sveta Sirén a ich spojenia s Oceánom. Vlastne mala knižka viac vecí, čo by stálo za väčšie rozpisovanie. Ale dávam body zaq originalitu, nápad, nie hlúpych hrdinov a realistické myšlienkové pochody a dialógy

02.03.2022 4 z 5

Zdivočelá dědička Zdivočelá dědička Laura Lee Guhrke

Za prvé, musím povedať, že autorka patrí k mojím obľúbeným. Sedí mi jej štýl a technika písania. Hrdinovia majú svoj charakter a hĺbku a ľudia nie sú čiernobieli ani hlúpi. Len tento príbeh sa akosi veľmi nepodaril. Niežeby bol napísaný zle. Techniku písania autorka zvládla opäť na jednotku. Ale dej bol predvídateľný, málo zložitý, jednoduchý a tým pádom akosi nudný, nevzrušujúci. Prečítala som to ako oddychovku, ale nenašla som v ňom nič, čo by ma inak oslovilo. Marjorie mohla byť pokojne viac odtrhnutá zreťaze, viac si užívať slobodu, viac štvať svojho poručníka. Možno táto cesta tohto príbehu by bolo to, čo by mu mohlo pomôcť. Nie je to na 3 hviezdy, pretože tam patria u mňa oveľa slabšie knižky. Dávam 4, ale je to fakt na hrane. Btw hlavní hrdinovia ma veľmi nebrali. Predstavovala som si ich tak, ako možno autorka chcela, len sa fakt nijak v príbehu neukázali.

02.03.2022 4 z 5

Iskrenie Iskrenie Samantha Young

(SPOILER) Prečo? Prečo? Prečo autorka po toľko napísaných knižkách ešte stále žije vo svojej obludnej bubline priemernosti? To fakt všetci tým autorom poklonkujú aký sú skvelý a ich príbehy sú úžasné a nik im nepovie pravdu do očí? Tak sa premôžte. Ako inak sa má autor zlepšiť a vyhnúť sa svojím chybám? Zasa o ničom zápletka. Anotácia úžasne zaujímavá. Ale realita slabý čajík, čo už bol predtým vyluhovaný 30x. Fakt nemôže autorka pritvrdiť? Vraziť tam skvelý veľký BIG problém medzi nich. Pnaťahovať ich i čitateľa ako žuvačky, prefackať ich životoma potom tieto kúsky zlepiť a dať dokopy? Musí to byť u tejto autorky stále taká slaďárňa, kde celú knižku čítate aký sú skvelý, ako sa celý čas zbožňujú a užívajú si sex na dovolenke a jeden druhého? Kde je ten veľký problém z anotácie, ktorý ma k tejto knižke pritiahol? Kam ho autorka zahodila. A stavím sa, že všetkých tých ostatných ľudí z toho mestečka má spýsaných v inej sérií v ktorej tancujú úplne rovnaký tanec šťastia ako bola táto séria a opäť v každej knižke únavne každému rozpráva kto je kto a kto bol a ako sa spoznali dookola a dookola a všetci tvoria jednu veľkú megašťastnú rodinu. Je mi z tejto autorky na vracanie. A to som jej dala šancu, lebo ako prvú knihu som od nej čítala Hrdinu. Asi to bola výnimka. A tá kniha nepatrila do žiadnej série. Odporúčam jej prestať pchať hrdinov jej knižiek do každej knihy a venovať sa im tam a nech radšej zostane pri samostatných príbehoch.

25.02.2022 2 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

(SPOILER) Príbeh už začína zle. Ešte by som pochopila, že si hlavná hrdinka vyberie neznáme peniaze od neznámeho zdroja. Čo však nepochopím je, keď prišiel po ňu Harris a chcel ju odviezť, vôbec netušila, čo ako, kde, prečo, čo ju čaká. Teda mala nejakú sexuálnu predstavu. Ale podriadila sa veľmi ľahko a šľa nevediac kam. Ako povedala kamarátke do telefónu, možno robiť prostitútku, možno do háremu a tá kamarátka ju len poľutovala, na konci sa zasmiala jej vtipu a tam jej obavy skončili. Veta typu: Toto sa môže stať len tebe... ok aj ja to používam, ale nie takto. Najlepšia kamarátka jej v podstate nič viac nepovie, len toto a volaj mi ako sa to vyvíja a žiadny strach o jej NAJLEPŠIU kamarátku. No ja by som ako najlepšia kamarátka určite nebola tak v pohode. Hlavná hrdinka by tiež nemala byť tak v pohode. Iba ak jej v konečnom dôsledku nevadí byť prostitútkou, v háreme, natáčať porno s 10 chlapmi naraz, byť zožraná kanibalmi, predaná do otroctva... Svet nie je ružové miesto a v skutočnosti sa v ňom odohráva veľa svinstva. A neviem, či vôbec je tomu chlapovi niečo dlžná, keďže s ním nepodpísala žiadny dlžný úpis. A keby si tým nebola istá, stačilo skočiť do právnickej poradne. Miesto toho si povedala, že vyberiem a uvidím, čo sa stane. Myslela sií, že je dlžná a ak si to myslela, potom jej vážne nevadilo, že by niekto od nej mohol pokojne o rok vyžadovať vrátenie prachov aj s úrokmi a mohla skončiť ona alebo jej brat s rozbitou čeľusťou alebo so zlámanými nohami? Autorkine dôvody ma nepresvedčili. Neznášam hrdinov hlupákov. Jej upišťaná mentálne zaostalá najlepšia kamoška mi tiež neskutočne liezla na nervy, ešteže sa tam vyskytovala tak zriedka. Všetok zvyšný text bol len 100% sex bez nejakej hĺbky, hlbokých myšlienok, logických krokov. Hlavne si dosť i protirečili v konaní. A tie kecy o tom ako Harris odpráskal tých španielsky hovoriacich chlapov a podobne, to už i na mňa bolo moc. To ako keby celé písalo 11 ročné decko so sexuálnymi skúsenosťami. I porno sa dá napísať lepšie.

25.02.2022 1 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

(SPOILER) Tu som mala opacny problem ako v predchadzajucich dieloch. Tentokrat hlavna hrdinka super, asi najlepsia zo vsetkych hrdiniek v tejto serii, aj ked v priebehu akonahle je uz ruka v ruke s hlavnym hrdinom sa z nej stava presladena nudna hlavna hrdinka, ktora straca vsetko, co na nej bolo zaujimave. No a hlavny hrdina stal za prd. To je akoby tam dosadili gorilu. Nikto by ziadny rozdiel nepoznal. Ani vzhladom, ani inteligenciou. Zo zaciatku to vzeralo slubne, ked sa snazila autorka medzi nimi vyvinut konflikt. Zabudla vsak napisat k tomu viac replik a konflikt viac vyhrotit, no a potom to utala este na zaciatku a uz bolo po konflikte medzi nimi a uz to bolo zasa v starych kolajach o nezaujimavych neracionalnych rychlo riesiacich konfliktoch medzi hlavnymi postavami. Mala nadej sa vyskytla, ked hlavna hrdinka odmietla napriek vsetkemu hlavneho hrdinu, ale potom sklamanie, lebo jeho dcera sa s nou velmi rychlo porozpravala a velmi rychlo sa opat udobrili. Preco stare vyjazdene kolaje? Lebo kazda kniha tejto serie je uplne rovnaka. Uplny rovnaky vzorec. Vsetci chlapi sa spravaju rovnako majetnicky, ziarlivo, praveko. Mlatia sa do prs a vrcia na vsetkych chlapov, co prejdu okolo. Vsetci zaroven flirtuju s inymi babami a vsetky baby flirtuju s nimi, lebo vsetci su neuveritelne kusy a kazdeho typ a vsetky hlavne hrdinky ziarlia a vybuchuju. A vsetky hrdinky a hrdinovia su natrepani v kazdom diely a drziac sa za ruky tancuju rodinny tanec kumbaja okolo stromu stastia a seru sa vsetkym navzajom do zivota. Boze, preco jej nedohodili toho pravnika? Preco nesla na rande s tym ucitelom historie? Take zaujimave konflikty z toho mohli byt. Miesto toho boli zasa pochovane pod povrchnym nudnym balastom stastnych prdov hlavnych hrdinov vonajucich konvalinkami. Este jeden postreh. Kazdym dielom je hlavna hrdinka starsia a starsia. Zrejme ako autorka starne. Co osobne mne viac vyhovuje, ked nie je hlavna hrdinka baba, co ledva dokoncila skolu a tvari sa, kolko toho uz zazila. Chapem, ze sa kazdej snazi autorka napisat tvrdu pestru minulost, ale zrele zenske blizsie k tridsiatke ako k nastinam mam radsej. Autorku rovno radim k brakovej literature, ktora nic inteligentne, prevratne, vzrusujuce citatelovi neponukne. Vsetko ma ako cez kopirak, pcha vsade ludi, co prdia vonave kvetinky kade chodia a su stastni, skveli, uzasni, najkrajsi, najuspesnejsi, najtalentovanejsi, len ich skutocna rodina su vzdy orkovia z Mordoru, ktori im znicili a stale nicia zivot. Ciernobiely svet, kde bud ste dokonali alebo totalni zakomplexovani luzri, resp. mrchy, ako to rada o tych zenskych pise.

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

(SPOILER) Cole super, ale na Shannon som si nevedela zvyknut. Podla mna jednala casto v protiklade charakteru, len aby to autorke sadlo do vykonstruovanych udalosti. A este take trapne sceny ako keby to vymyslela pubertiacka. Cole ten pribeh zachranoval. Tak som ale dufala, ze bude knizka pisana z jeho pohladu a nie babskeho :( velke klamanie. Ale kvoli Coleovi zdvihnem hodnotenie. A dala by som viac, keby sa tam objavil Shannonin ex a vyvolal konflikt a Cole sa ju snazil zachranit. Dufala som do poslednej chvile, aj ked som velmi tomu neverila, ze by autorka strihla dej o 30 mesiacov neskor. 3+. A hrozne je i to, ze mi strasne lezu na nervy v kazdej knizke opakovacky charakterov predchadzajucich postav, ktore kazda z hrdiniek zakazdym spozna a zakazdym ich musi popisat. Naozaj je to unavne. A potom to velke stastne sa hranie na rodinku. Spolocny znak vsetkych postav? Mam uplne na prd rodinu alebo ju nemam, ale konecne som nasla svoju adoptivnu rodinu, resp. klan. Fakt si neviem predstavit stol v dome Elodie a Clarka, kam sa vsetci pomestia. Ani tu jedalen. Este sa tam zmesti i mensi detsky stol. Ale tych deti je aspon 10, tak tak maly asi nebude. Esteze autorka buducim dielom konci, inak by sa musela Elodie prestahovat. A nedokazem si pomoct, stale si mylim Ellie s Elodie, Cam s Cole a Jo s Joss. Vzdy sa musim zamysliet, koho to je meno, tej alebo tej.

India Place India Place Samantha Young

V momenta, ako sa napisalo, ze kazdy druhy vikend ma Marko zadany, sa uz na 99% dalo tusit, o co kraca. A kracalo. Myslim ale, ze z tejto serie patri tento diel k tym vydarenejsim. Paci sa mi ale, ako autorka stiera rasove rozdiely. Hlavny hrdina je mulat, ale ani raz to tam nespomenie. Spomenie len ze je napolo afroamerican a napoly talian, ale ocami hlavnej hrdinky, ktorymi sa dej odohrava, ma len krasne snedu plet, tmave vlasy a modrozelene oci a krasne rysy. To sa mi naozaj pacilo.

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Kniha mala svoje vzostupy, ale i pady.Bola o nieco lepsia ako dvojka a nieco horsia ako jednotka. Take 3+, Neviem preco, nedokazala som si Natea predstavit ako sexi herca, nech som sa snazila ako som sa snazila. Stale to bol pre mna clovek s nizsou postavou a menej vypracovany, nez sa snazila autorka akokolvek ho prezentovat. Ak by som si mohla vybrat herca na prirovnanie, mozno Orlando Bloom skrizeny s Antonio Banderasom. Ani jeden nie moj typ, ale povahovo zlaty. Takze som sa akosi nevedela celkom preniest cez predstavu, ze citam sexualny zivot nejakeho kamarata a nie vysnivaneho hrdinu. Chybalo mi tam i trochu viac dramatu. Mam pocit, ze autorka i ked nejake drama zacne, velmi rychlo ho vyriesi, miesto toho, aby ho trochu ponatahovala, pozauzlovala a potrapila tak hrdinou i nas. Snazi sa, ale zatial jej to nejde. Co jej ide, su sladucke recicky a rozplyvanie sa nad fantastickymi vecami, ktore su v podstate nudne na citanie a clovek by ich najradsej preskocil a skocil rovno do tej dramy.

London Road London Road Samantha Young

Druhý diel považujem za oveľa horší, než prvý. Od polovice knihy sa to ťahá ako žuvačka. Zhruba do 3/4 knizky je vsetko skvelé a parádne bez nejakého diania. Človek si búcha hlavu o stenu, kedy sa už konečne niečo stane, lebo ak to pôjde takto ďalej, bude musieť zájsť k zubárovi, lebo tá sladkosť ich doslova pokazí. Ku koncu knihy sa konečne niečo začne diať, ale nič veľkého, pretože to vyzerá asi takto: na jednej strane príde vzťahový problém, na druhej strane sa všetko vyrieši a všetci sme opäť šťastní ako blšky. Potom príde opäť vzťahový problém a o 2 strany sa opäť vyrieši a všetci plačeme nad tonou sladkosti, ktorá sa ťahá už do konca knižky a všetci sa tešíme a mávame vlajočkami šťastia v čakárni u zubára

15.02.2022 2 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Knižka sa mi páčila. Problémy Joss a cesta ako sa s nimi vyrovnávala boli zaujímavé. Psychologička a jej postrehy ma vážne bavili

15.02.2022 3 z 5

V moci lásky V moci lásky Suzanne Enoch

Po dlhej dobe, som si ju prečítala opäť, pretože som si o nej zabudla zapísať dojmy. Nebolo to zlé. Zabavila ma, nečítalo sa to špatne, ale boli tam veci, ktoré mi chvíľami vadili, ako napríklad, niektoré nelogické konania ľudí, a že veci nemali hĺbku. Teraz, keď som si to spätne uvedomila, naozaj mi vadí povrchnosť vypracovaných charakterov. Celé to vlastne viem zhrnúť: ľúbim ju? Môžem ju mať, no nemôžem ju mať. Ľúbim ho, no nemôžem ho mať, nie je pre mňa. Ľúbim ju, no nie je pre mňa, ale mohla by byť, ale nie som si tým celkom istý, tak budem otáľať, veď možno sa to časom nejak vyrieši samé. Ľúbim ho, no nepoviem mu to, aby nezišiel zo svojej cesty a nevybral si mňa, lebo tak je to správne ale dúfam, že si nakoniec vyberie mňa.... Ale ako bavilo ma to. Autorku a jej štýl písania mám rada :)

07.02.2022 4 z 5

Vychovatelka na scestí Vychovatelka na scestí Laura Lee Guhrke

(SPOILER) Pekné, len občas už trochu melodramatické. Hlavne s tým jej ex to bolo trochu pritiahnuté za vlasy. Nemám rada čiernobiele postavy. A jeho vykreslila autorka ako totálneho hlupáka, ktorý si samozrejme rovno nakráča k zamestnávateľovi jeho bývalej milenky a začne mu rozprávať také kecy,že keby to už nebol takmer koniec knižky, tak to zatvorím, pretože nereálne veci, len preto, že sa autorke hodia do deja neznášam. Neznášam prvoplánovosť. Dá sa to spraviť i prirodzene a nie tak trápne. Inak sa to čítalo veľmi dobre, ba až jedným dychom. Škoda Patricie. Jej príbeh s Jamiem by som si veľmi rada prečítala. Vyzerá ako veľmi zaujímavá postava.

04.02.2022 5 z 5

Nesnáze s láskou Nesnáze s láskou Laura Lee Guhrke

Hm hm hm, asi o kúsoček horšie ako jednotka, pretože veľa vecí sa tam po nej opičilo, ako i tie kecy počas sexu a tak. Inak pekná premena sestry Clary z jednotky. Hlavný hrdina tiež na jednotku, len škoda, že sa viac neťahal príbeh aj okolo neho a jeho rodičov, prípadne tých ľudí, ktorým poradil.

04.02.2022 4 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Asi mám slabosť pre uvedomelé pokrokové ženské postavy, ktoré nechcú by len domácimi puťkami. Dokonca aj ten "suchár" Torquil bol vlastne sexy milý chlap, pre ktorého by som vo svojom háreme našla jedno čestné miesto. Námet a scenár na jednotku. Každý vie, ako to skončí. Prečítala som už aspoň 1000 romantických príbehov a všetky tak končia. Ak nie, je to dráma. Takže ak sem niekto píše, že dej a koniec predvídateľné, dávam si facepalm a hovorím: však a čo čakáte od romantického príbehu? Možno Odviate vetrom. kde Rhett odchádza a necháva hlavnú postavu si spytovať svedomie a nadávať si do hlupáň. Ok aj to sa dá, aj keď potom prišla iná autorka a dokreslila Odviatemu vetrom ružový koniec, kde tí dvaja žijú šťastne až do smrti, ako Hobbiti v nore s plnou špajzou. Prečo? Lebo jednoducho romantické príbehy väčšinou končia rozprávkovo a príbeh sa odvíja v duchu Popolušky. Problémové dievča, do ktorého sa zamiluje princ, ktorému nevadí, že má problémy, pretože láska znesie všetko. Takže teraz už isto chápete, prečo mi ten predvídateľný dej a koniec nevadili. Naopak, popolušku si rada prečítam zas a znova, vždy s pozmeneným prostredím, hrdinami a zápletkou. Tento príbeh moje romantické srdiečko dokonale nakŕmil, tak sa ide na druhú knižku zo série.

04.02.2022 5 z 5

Černé hedvábí Černé hedvábí Judith Ivory

Bolo to veľmi dlhé, musím podotknúť. Dalo by sa to trochu skresať a dej bz tým bol dynamickejší. To je asi najväčšia slabina príbehu, že sa to miestami ťahalo ako žuvačka. Napriek tomu sa mi veľmi páčilo, ako autorka vykreslila charaktery a ako sa menili a uvedomovali si veci a skutočnosti postupne. To by možno svižný dej trochu narušil. Páčilo sa mi i to, že postavy nie sú čiernobiele. Každý máme zlé, dobré, na nervy lezúce i príjemné vlastnosti a zlozvyky a autorka to na postavách príbehu, či hlavných, či vedľajších a okrajových, ukázala. Preklad bol trochu kostrbatý. Alebo je to len napísané zvláštnym štýlom, na ktorý nie som zvyknutá. Po hlbšej úvahe musím dať viac hviezd. Možno i 4,5*, pretože ten príbeh je inteligentne napísaný a je vidieť, že to nepísala hrrr braková autorka. Mne sa to páčilo. Ak ste však človek, čo hľadá spád a dobrodružstvo a nechce veľmi pri čítaní premýšľať, len skonzumovať lacný fastfood, tak túto knižku do ruky neberte.

04.02.2022 4 z 5

Panenské hříchy Panenské hříchy Anna Randol

Necakala som to od tejto knizky. Mozno to vysoke hodnotenie aj preto, ze fakt prekvapila. Od autorky moja prvotina, ale urcite si ju pre styl pisania, nie naivitu, realisticke inteligentne charaktery precitam celu. Dej zaujimavy, odsypal, neboli ziadne hluche pasaze a omacky. Vztach hlavnych postav a ich premena sa vyvijali v priebehu celej knihy rovnomerne. Sice vraha som mala vytipovaneho od zmiznutia kocisa v krcme, ale vobec mi to nevadilo. Nie je to priamociare. Zaroven sa mi paci na autorke, ze sa neboji trochu drsnejsich vyjadreni a obrazov. Zvlastne bolo, ze hlavna hrdinka s tym mala problem i po 10 rokoch, co robila spionku a kadeco s roznymi muzmi. Po takych 10 rokoch mala byt v tomto smere tak otrla, ze jej z toho uz ani pri pomysleni nemalo prist zle. A niektore veci uz mala brat skor ako samozrejmost. A predsa.

06.08.2021 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Velmi dobre sa to citalo. Mozno by som privitala miestami dramu trochu ineho razu, ale inak som si knizku uzila

02.08.2021 4 z 5