Valentine Valentine komentáře u knih

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Můj první životopis a rozhodně četby nelituju, naopak! Z knihy se vyklubalo velice poutavé čtení, které jen dokazuje, jak neobyčejným člověkem Stephen King je. Líbí se mi neutrální pohled autorky, která popisuje fakta bez příkras. Po dočtení nejde jinak, než Kinga obdivovat ještě víc než kdy dříve!

03.11.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tahle kniha rozhodně chytne a nepustí. Udrží vás napjaté od začátku do konce. Čtivá, hrozivá, neodkladná záležitost. Dávám všechny palce, které mám, a které mi po Dlouhém pochodu zbyly.

29.10.2014 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Nejen čtivé a nádherně zpracovené, ale také uchvacující, upřímné a inspirativní dílo. Výjev syrového nitra. Obdivuji Nikkiho Sixxe za to, co dokázal se svým životem. A taky za to, co nedokázal.

05.10.2014 5 z 5

Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy * antologie

Je pěkné si ozkoušet několik autorů, s nimiž nemáte žádné zkušenosti, formou vašemu srdci nejbližší - hororem. Díky této knize zjistíte, které z nich opravdu stojí za to číst.

31.08.2014 3 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Poutavé vyprávění které mě bavilo od začátku do konce. Příjemně podaný příběh, kterému jsem věřila snadno a netrpělivě očekávala, co se stane v příští chvíli. Zajímavé, napínavé, neotřelé a zkrátka kouzelné. Tetovanému jsem naprosto propadla.

18.08.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Příjemná kniha, která ke konci opravdu chytne za srdce. Škoda, že byla napsaná tak, že jsem místy ani nevnímala, co čtu, a dlouho předlouho jí trvalo, než začala být skutečně zajímavá.

16.07.2014 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Po zklamání, které jsem nalezla v Černé krabici, jsem nečekala nic dokonalého. O to větší tedy bylo moje překvapení. Rohy mi byly perfektními společníky po dva líné dny, kdy jsem je nemohla pustit z ruky. Neskutečně čtivé, šokující, nesmírně originální dílo. První Hillovka, která mě dostala do kolen, a doufám, že rozhodně nebyla poslední.

14.07.2014 5 z 5

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Takové čtení spíš pro "kluky", řekla bych. Knížka se mi líbila svým obsahem, příběh byl poutavý a čtivý. Ale některé pasáže s popisy fungování lodí nebo podrobnostmi o zámořských objevech jsem doslova přeskakovala...

14.07.2014 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Dlouho mě nic tak nechytlo. Velice čtivá, napínavá a nepředvídatelná kniha, která člověka prostě dostane. A dostane se mu hluboko pod kůži. Vřele doporučuji!

24.06.2014 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Asi jsem po nezapomenutelném Osvícení čekala přiliš. Když pominu protivný překlad (který se mi v některých pasážích příčil a velice mi ztěžoval čtení a zhoršil i celkový dojem z knížky), musím říct, že se mi tahle knížka pod kůži nevryla. Řadím ji k zatím asi nejslabším Kingovkám se kterými jsem kdy měla tu čest. Bohužel. Z dobrého nápadu se podle mého dalo vytěžit mnohem víc a nějak se nemůžu zbavit dojmu, že nám mistr King jaksi "měkne". Chyběla mi tam jeho typická tragická vražednost. Nebo vražedná tragičnost? Nejspíš obě. Škoda, škoda.

19.06.2014 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jelikož se mi líbil Svět podle Garpa, chtěla jsem vyzkoušet i další knihy od téhož autora. Bohužel, Pravidla moštárny mě zdaleka tolik nezaujala. Kniha je dobrá, místy k smíchu, jindy melancholická nebo třeba sobecká. Nikdy ale není nudná nebo zmatená, je stále čtivá a velice moudrá, ale pro mě prostě postrádala větší dávku šmrncu. Škoda jí, ale i přes to všechno mě od čtení dalších Irvingovek neodradila :)

03.06.2014 3 z 5

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Myslím, že každý, kdo si tuhle knížku přečte, si z ní něco odnese. Něco mu ta útlá knížečka dá a už se na sebe/ostatní lidi/celý svět nikdy nebude dívat tak, jako předtím.

13.04.2014 4 z 5

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Příjemně čtivé vysvětlení toho, že jsme občas všichni velmi hloupí, když si neuvědomujeme o co v životě vlastně jde, nevážíme si toho, čeho bychom měli a nejsme tak šťastní, jak bychom snadno mohli být.

02.04.2014 3 z 5

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Člověk si díky téhle knize uvědomí spoustu věcí. Nebo si je alespoň připomene. Fajn knížka pro lidi kteří rádi přemýšlí nad tím, jak zlepšit svůj život a přitom třeba ani nemají čas na čtení - dá se přelouskat za jedno odpoledne.

29.03.2014 4 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Kniha mě bavila, ale nenadchla. Zaujala, ale nenutila číst dál a dál bez odkládání. Byla zajímavá, příběh byl originální a propracovaný, ale nějak mě to nechytlo za srdce. Vadila mi tam "nadvláda" náboženství, ale to se asi u knihy s takovouto tématikou dá čekat. Až pasáže z války mě přiměly knihu dočíst.

25.03.2014 3 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Občas jsem se v knize mírně ztrácela nebo mě dokonce nudila, ale i tak ji hodnotím jako vtipnou, místy snad i poučnou a rozhodně zajímavou sondu do života dalšího "slavného feťáka". Nicméně mě něco nutilo ji dočíst a rozhodně toho nelituju. Má své syrové kouzlo.

02.03.2014 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Pohodová knížka která chytne svou lehkostí a upřímností za srdce. Velice čtivá, vtipná, chytrá a... prostě krásná.

13.02.2014 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Na mě možná až příliš pozitivní konec, ale jinak nemám naprosto co vytknout. Starý dobrý King mě zase jednou uvedl v dokonale odpudivý úžas.

07.02.2014 4 z 5

Kouzelné, chytré, vtipné a nádherně napsané. Balzám na duši, který vykouzlí úsměv na rtech a zahřeje u srdce.

02.02.2014 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Petr Schink

Tohle kraťoučké dílo se mi teda ale vůbec nelíbilo. Nemastné, neslané, nezajímavé, až nudné. Století páry bylo mnohem lepší.

23.01.2014 1 z 5