VA_Krtek VA_Krtek komentáře u knih

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

(SPOILER) Tak tohle bylo dobrý. Každá kniha kde mi začne záležet na postavách a na tom co se s nimi stane si zaslouží aspoň 4*. Nečekal jsem že na mě budou ty neustálé restarty působit stejně depresivně jak na postavy v knize. Dobře napsané.

29.04.2023 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Ach jo. A já mám 2033 tak rád. U 2034 jsem skřípal zubama a 2035 dojem nenapravilo. Z Arťoma je v podstatě psychopat. No...škoda

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

(SPOILER) Nevím jestli se vyčerpal potenciál tématu, nebo jestli autor moc tlačil na pilu, ale přišlo mi to proti 2033 jaksi šité horkou jehlou. Dost mi vadilo, že se Glukhovsky nedržel toho co nastavil v prvním díle. Tam se na povrch nedalo bez obleku vyjít a i s oblekem jen tak tak. Ve 2034 si na povrchu trajdá kde kdo a nic se neděje. Nejzajímavější pro mě byl paradoxně doslov.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Jasnej plnej počet hvězd. Post-apo moskevské metro, kde každá stanice je svůj vlastní svět, mi učarovalo se vší tou špínou a nechutností, kterou do toho Glukhovsky mnohdy dal. Poslední kapitola by zasloužila pozlatit.

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Tady si autor vybral slabší chvilku. Nebo jsem možná jen nepochopil styl psaní, který použil. Celou dobu jsem na něco čekal a nejsem si jistej jestli jsem to dostal. S odstupem času teď doplňuju, že se musí ocenit závěr. Je to typický Glukhovsky. Celou dobu sbíráte střepy a na konci se všechno krásně složí do obrazu. Nicméně nižší hodnocení zůstává, protože ten styl psaní ...a že... a že... a že... mi pěkně lezl na nervy.

29.04.2023 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Tahle kniha je pro mě perla mezi perlami. Samozřejmě to není kniha pro každého. Řekl bych, že většina čtenářů není nastavená na styl psaní tak jak ho prezentuje pan Glukhovsky. Ano, ta kniha má (jak tomu říkám) přílivovou vlnu, kterou když překonáte a položíte se do děje, stane se něco neuvěřitelného. Zůstala a zůstane mi v knihovně a určitě se k ní znovu vrátím.

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

Tak tohle mě trochu zklamalo. Asi jsem udělal chybu a četl jsem až po odehrání PC her. Zjevně herní studio si vzalo jen námět a zpracování děje je úplně jinde. Zkrátka mi přišlo, že se knize nic moc nedělo.

29.04.2023 1 z 5

Věčná svoboda Věčná svoboda Joe Haldeman

Přiznám se, že prostřední díl jsem nečetl. Tohle dílko je trochu slabší jak věčná válka, ale i tak to ušlo.

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Co k tomu říct? Sci-fi je od toho aby si autor vymýšlel a aby to pokud možno provokovalo vaši fantazii. Tohoto tady dostanete kopec. Mě to bavilo i proto, že jsem k tomu přistoupil bez jakéhokoli očekávání.

29.04.2023 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

King je spisovatel mnoha tváří. Dokáže napsat jak perlu, tak brak. Tohle je jednoznačně zástupce toho prvního případu. Do postav se dokážete vžít a soucítit s nimi. Není vám jedno jak se budou rozhodovat. Vše je dosazeno do prostředí atentátu na Kennedyho, tak že to dává smysl a nečiší z toho nelogičnost. Za mě palec nahoru.

29.04.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprostá pecka, která člověka pohltí. Je to napsáno tak, že máte pocit, že se děj odehrává kolem vás. Z popisu světa, tak jak jej viděl Orwell v roce 1948 trochu mrazí, ačkoli se nemůžu zbavit dojmu, že k tomu co bylo zamýšleno jako zrcadlo komunistickému režimu se celkem úspěšně přibližuje i my dnes na západě.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po prvním díle jsem přelouskal i druhý a musím říct, že ani tentokrát to nebylo špatný. Byla tam pro mě sice slabší střední pasáž, která ale byla vyvážena jízdou v závěru. Je jenom zajímavé, že v této sérii mi vztahy mezi postavami jaksi vadí, zatímco v grišovské sérii od Leigh Bardugo jsem si je užíval. Rozdíl v kvalitě je tam znát. Ovšem kdo má rád fantasy svět, ten si asi na své přijde.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Je to taková fantasy oddechovka, ze které je cítit, že cílová skupina jsou mladiství. Nicméně námět zajímavý a v některých pasažích jsem se celkem obstojně bavil.

19.04.2023 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Příběh zajímavý, ale na můj vkus trochu utahaný. Předpokládám ale, že to byl autorův záměr. Popis tehdejší doby působí dost syrově a realita musela být ještě o dost horší.

11.04.2023 3 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Příběhy tohoto typu mám rád, ale celou dobu jsem se nemohl ubránit dojmu, že autor v podstatě vykrádá sám sebe. Podobnost s předchozí Atlantskou sérií je do očí bijící. Navíc konec byl celkem dost překombinovaný rodinnými a vztahovými vazbami, což působilo nedůvěryhodně. Nicméně kniha se četla dobře a je jen škoda, že se zřejmě žádnému nakladatelství nechce do překladu a vydání druhého dílu. Pokud nechcete louskat knihu v angličtině, tak dostanete jen polovinu příběhu.

30.03.2023 3 z 5