uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Lidičky, já budu dnes hodně přísná, neboť na koho být nejpřísnější než na ty nejdražší, že? Knihu jsem poslouchala stejně jako předešlé díly, ze kterých jsem byla naprosto nadšená a v tuto chvíli jsem nadšená, že jsem ji konečně doposlechla. Možná mě to nebavilo, protože se to hodně podobalo Hadohlavci od Petera Maye, který byl ale napínavý. Tady je velikánské množství postav, které se jmenují velice podobně, protože se jedná o Číňany, příběh mě nebavil, z velké části bylo vyprávění neskutečně zdlouhavé a také předvídatelné a vztah Rhyma s Amélií, kvůli kterému jsem to vydržela také nebyl nic moc. Pokračovat budu dál a věřím, že se pan Deaver v dalším díle zase předvede.

02.07.2023 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tak to byl ovšem zase díl! Je to čtivé, napínavé a přestože známe pachatele téměr od začátku, vůbec to nevadí. Naopak, můžeme sledovat pochody choré mysli. To je tedy chuťovčička! A to chuťovčička neodložitelná a celá série návyková. Erika je přímá, nechodí kolem horké kaše a tím mi je moc sympatická. Doporučuji a Erice pořád držím palce!

01.07.2023 4 z 5

Na cestě s Janis Joplin - biografie první velké rockerky Na cestě s Janis Joplin - biografie první velké rockerky John Byrne Cooke

Janisku miluju a audiokniha mě moc potěšila, jen mě mrzelo, že byl děj asi zkrácen. Za to byla doplněna úžasnou muzikou. Janiska byla rebel, byla svá a neukočírovatelná, její hlas byl naprosto originální a nenapodobitelný, ale kariéra bohužel příliš krátká. Vypráví se o přelomu 60.a 70.tých let a všech historických událostech, které se v té době děly, a které měly dopad na politiku, hudbu, ale převážně myšlení lidí na celém světě. Je to výborné. Doporučuji.

01.07.2023 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Tato knížka nastartovala mojí celoživotní lásku k autorovi před neskutečně dlouhou dobou a díky audioknihám se ke všem dostávám znovu. Není to taková síla jako Západní fronta, Tři kamarádi, nebo Jiskra života, ale je to stále velmi silný příběh lásky, přátelství, života a smrti. Jako obvykle nechybí ohromné množství hlubokého citu a povrchnosti, množství originálních postav, myšlenek, ale i zvratů. Krásná knížka. Doporučuji.

25.06.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další skvělý díl, napínavé od začátku do konce. Pachatele jsem sice uhodla, ale bylo to stejně pořádně zamotané, překvapivé a plné akce. Erika je čím dál sympatičtější, její praštěné příbuzenstvo, i soukromý život mě opravdu baví. Objevuje se i pár humorných situací a to vše nám ještě perfektně předčítá jeden z těch nejlepších, pan Martin Stránský. Jděte do toho!

25.06.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak tohle mi laskavě nedělejte! To nemám ráda!!! Doufám, že paní Fieldsová co nejdříve vydá další díl, kde bude vše jak má být! Omlouvám se za ty vykřičníky, ale vážně mě to dostalo. Poslouchala jsem opět audioknihu v podání mého oblíbence pana Šťastného. Děj byl opět napínavý, ale nějak mi to chvílemi přišlo přitažené za vlasy - ti dobří a ti špatní - toho bylo trošku moc. Taky mi chyběl typický sarkastický humor, který tady tak zbožňuji a postavy byly jakoby unavené. No, snad se v dalším díle zase všichni probudí!

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Poslouchala jsem po delší době již po druhé. Neuchvátilo mě to tak jako napoprvé, ale přesto jsem nebyla zklamaná. Pan May prostě umí. Obě dějové linky se krásně proplétají a na konec do sebe perfektně zapadnou. Část ze současnosti je také povedená a napínavá, i když není těžké uhodnout pachatele. Co miluju u Petera Maye je to výborně popsané Skotsko se vším všudy. Doporučuji!

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Moc pěkné, skvělý nápad, spousta zajímavých názorů a myšlenek, postavy barvité a promyšlené do puntíku. Knížka se čte velice dobře (i v angličtině) a nechtělo se mi ji moc odkládat, byla jsem zvědavá, kdo bude další a proč, a ten konec se opravdu povedl. Chvilku jsem měla i slzu na krajíčku. Téma je v současné době velmi populární a asi je dobré se na ně podívat i z druhé strany. Doporučuji.

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Ooooooo! Tak to je napínák! Nevím, jestli může existovat ještě něco krutějšího než oba vyšetřované případy, ale jsou tu tito naši dva dokonalí vyšetřovatelé, kteří všechno dokáží perfektně zvládnout. Jeden charakter zajímavější než druhý, člověk je napětím bez sebe, ale do toho se usmívá, má slzu na krajíčku, nebo se chechtá tomu dokonalému sarkastickému humoru a věčnému pošťuchování. Prostě to miluju a doporučuju všem. Pořiďte si audio s nejdokonalejším panem Šťastným a jeho taaaaaak sexy hlasem. Nešlo by dát šest hvězd?

06.06.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tento díl byl trochu slabší než ten první, ale pořád je to Bryndza a pořád to čte Stránský, takže to má spád a je to dobré. Tento díl byl opět promyšlený do puntíku, i překvapení se událo. Erika mi vůbec nesympatická nepřijde, je prostě nešťastná a dává se do kupy a v práci si nenechá nic líbit a je upřímná, což jsou pro mě klady. Jsou i akčnější detektivky, ale Bryndzův styl mi prostě vyhovuje. Brzy půjdu do další.

04.06.2023 3 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Já jsem zklamaná. Pořád jsem čekala, že se začne něco dít a ono toho moc nepřišlo až do konce. Hezký popis toho kousku Islandu, přírody, ale to je asi všechno. Rozuzlení pro mě bylo naprosté zklamání. Abych nebyla jen negativní, cítím, že tam bylo něco, co mě udrželo při poslechu audioknihy až do konce, ale neumím to pojmenovat. Kdybych se do ní nepustila, nic by se nestalo.

04.06.2023 2 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Moc pěkný příběh, dvě linie vyprávění, obě originální, hezky popsaná doba, láska, nenávist, strach, statečnost, podlost, povýšenost, no prostě takové ty lidské vlastnůstky. Líbilo se mi to, ale trochu tomu něco chybělo. Nebyla jsem schopna se úplně vnořit do příběhu, přišel mi tak nějak povrchní, nechápu trpělivé trpitele a lezou mi na nervy. Celkově pěkný příběh. Posuďte sami.

30.05.2023 4 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Já se bohužel k vysokému hodnocení nepřipojím. Určité příběhy a pasáže byly opravdu zajímavé a skvělý byl i popis nátury ruského člověka, ale současně mi některé příběhy, vypravěči i postoje lezly neskutečně na nervy a něco jsem musela i přeskočit. O této zemi jsem už přečetla spoustu knih, ale tuto bych přímo nedoporučovala, je to opravdu výzva.

30.05.2023 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Úžasné! Lidi, to si musíte poslechnout! Audioknihu čte naprosto geniálně Honza Potměšil, kterému věříte každičké slovo. Ten jeho hlas, vystihující všechny emoce i výšku té konkrétní inteligence. Řeklo by se, že je to jen takový obyčejný příběh, ale ta hloubka! Moje emoce se také zase vyřádily. Nedokážu knihu popsat, abych něco neprozradila, ale je to pohlazení. Dostává se do seznamu mých naprosto NEJ a tím pádem opravdu doporučuji.

30.05.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

A tohle je prvotina? Klobouk dolů! Za to dávám 5 hvězd. Od začátku velmi čtivá kniha, historie vcelku neznámá, krásně vystižené postavy, ale snad nejvíc mě zaujal popis obou zemí. Úplně vidím tu módu té doby, poloprázdné obchody, Tuzex, to počasí, sídliště, ale na konci to Řecko! Hned jsem dostala chuť se tam opět zajet podívat. Příběh je opravdu obsáhlý, doba perfektně vystižená a stejně tak charakter obou národů. Poslouchala jsem výborně načtenou audioknihu a vím, že se do ní pustím znovu. Neváhejte ani vy.

30.05.2023 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Právě dočteno a jsem toho plná! Na jednu stranu mi začátek připadal trochu přitažený za vlasy, rozjezd sám byl pomalejší, ale pak se to pořádně rozjelo. Je to příběh, který působí na city, je zde napětí, spousta lásky, ale i nenávisti a nespravedlnosti, ale je to opravdu lidské. Málem i slza ukápla. Má druhá kniha od Diane a opět nadšení, její příběhy mají hloubku a jsou originální a těžko odložitelné. Prostě a jasně - doporučuji.

30.04.2023 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tak lidičky, já se vám tedy přiznám. Nějak nestíhám poslední dobou psát recenze. Dneska jsem si k tomu sedla a zjistila jsem, že přestože jsem knihu poslouchala před měsícem a líbila se mi, teď už si absolutně nevzpomínám o čem to bylo. To by se asi u kvalitní literatury stávat nemělo, že? Bylo to napínavé, připomnělo mi to Jane utíká (, která mi lezla na nervy), i jsem si říkala, že to je lepší, a ejhle! Vygumováno. Tak prostě radši nehodnotím a nedoporučuji.

28.04.2023

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Moje první setkání s autorkou a skutečné nadšení. To byl ale zvláštní, šokující a zajímavý příběh. Téměř hned na začátku přijde šok a pak se pořád něco děje. Mám ráda, když se záhada pomalu rozkrývá a do toho se dějí další zvláštní věci. Konec byl dost předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Nechybí ani romantika, ale taková s mírou. Jen možná některé pasáže mi přišly trochu rozvláčnější, ale i tak moc pěkná, originální knížka. Autorka má prostě svůj styl. Doporučuji.

28.04.2023 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Tak to bylo hustý! A protože to je naše Hanička, tak se to dá těžko odložit a musíte číst a číst ty osudy silných žen, které si zažily své a nesložilo je to. Příběh se mi líbil víc než první díl a po přečtení pořád myslím na ty úžasné pravdy, kterých je kniha plná. Naprosto civilní styl, ani slovo navíc a vyloženě české prostředí. Myslím, že všem ženám se někdy něco podobného stalo a právě proto to tak moc stojí za přečtení. A mezi námi, ty chlapi jsou snad fakt z jiný planety! Honem, ale honem do toho!

28.04.2023 5 z 5

Zlatý Charlie Zlatý Charlie Jeffrey Archer

Tak to se ovšem opět povedlo. Pan Archer asi jede trošku podle jednoho mustru, je to má čtvrtá kniha od něj, ale to vůbec nevadí. Na pozadí probíhá historie 20.století v Británii. Příběh je poutavý, dobrodružný, pořád se něco děje, objevují se i skutečné postavy, jako Winstonek Churchillů, jde o boj, nespravedlnost, neskutečnou píli a ne vždycky štěstí. Prostě Archer. Malinko mě zarazila jedna nezmíněná skutečnost z konce 20.let, ale možná tam schválně nebyla zmíněna. Jděte do toho, stojí to za to.

28.04.2023 4 z 5