uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Jak se dělá zoo Jak se dělá zoo Petr Fejk

Tak to je senzace, vážení! Poslechla jsem audioknihu čtenou přímo panem Petrem Fejkem a asi jsem se zamilovala. U některých audioknih člověk těžko udrží pozornost, ale tady jsem hltala každé slovo a nemohla se dočkat další kapitoly. Kniha vás nenechá chladnými, tolik dobrodružství jak v tom zvířecím, tak i v tom lidském světě opravdu stojí za přečteni/poslech. Od začátku knihy posloucháte s otevřenou pusou, se slzou na krajíčku, ale i s naprostým znechucením. Autor je neskonale upřímný, až bych řekla, že by to u nás mohlo být nebezpečné. Jsem šťastná, že tu takoví lidé žijí a pracují, jen je škoda, že si jich v tu určitou dobu dostatečně nevážíme. Nebo že by se tu úspěch stále ještě neodpouštěl? Jděte do ní a jestli můžu, doporučuji audio.

15.10.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Četla jsem poprvé před pár lety a z knihy jsem byla nadšena a musela na ten tajemný a silný příběh neustále myslet. Proto jsem byla ráda, že jsem knihu našla v audioknižní podobě čtenou paní Milenou Steiňasslovou, ale bohužel, podle mého se to nepovedlo. Přednes mi přišel staromódní a opravdu “načtený, jakoby od nějakého začátečníka a možná i proto vyzněly některé pasáže jako opravdu přitažené za vlasy. Obzvláště teenageři, kteří se chovají jako malé rozmazlené a neschopné děti, nebo ty sváry nějak neopodstatněné a neupřímné.

Tak tedy, knížku doporučuji na čtení, ale ne na poslech.

15.10.2023 3 z 5

Zvěrolékař a kočičí historky Zvěrolékař a kočičí historky James Herriot (p)

Pana Herriota jsem četla poprvé, resp. poslouchala a musím říct, že to byly opravdu krásné příběhy, některé mě opravdu vzaly. Je milé poslouchat i o ostatních ještě posedlejších milovnících zvířat než jste vy a tak se ujistit, že jste vlastně úplně normální. Moc pěkné, už se těším na další. Doporučuji.

15.10.2023 4 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Tak lidičky, tohle je tedy něco! Nebyla jsem 14 dní schopná začít novou knížku, protože mi vše najednou přišlo nějak plytké. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a dozvěděla se spoustu informací o Tomáši Baťovi a jeho géniu, další podrobnosti o STB a jejích nechutných praktikách a lidech, kteří se k tomu propůjčovali a dokázali dělat neskutečné zrůdnosti a to bez jakýchkoliv výčitek svědomí a bohužel i bez vážnějšího potrestání. Pan Hynek Čapka mě opravdu nadchnul a těším se moc na jeho další dílo. Česko potřebuje tyto autory. Moc doporučuji.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Skvost světové literatury! Již po druhé jsem se pustila do tohoto románu, na který jsem po prvním přečtení celá léta myslela. Tentokrát jsem poslechla audioknihu v podání Lukáše Hlavici, jehož přednes je výborný až na to neskutečně pomalé tempo. Kniha mě znovu nadchla obzvláště svými nádhernými myšlenkami (které jsem asi chápala lépe než před 20 lety), jazykem, popisem starověkých zemí a kultur, humorem a základní pravdou, že tu už opravdu všechno bylo, ať si to člověk připouští, nebo ne. Budu na ní zase myslet a příště si ji zase raději přečtu. Vrhněte se na Sinuheta i vy a uvidíte, že to, co je kolem nás se jen a jen neustále opakuje a lidstvo je nepoučitelné. Doporučuji.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle mě opravdu bavilo. Je to knížka, která se dá stěží odložit, protože na každé stránce čeká další překvapení a napětí. Je to skvěle promyšlené a konec se moooc povedl, tam jsem se opravdu bála. Je škoda, že autorka u nás není až tak známá. Moc se těším na druhý díl, snad bude stejně dobrý. Jděte do toho, v originále se to čte bezvadně.

22.09.2023 4 z 5

Já tuhle knížku prostě miluju. Pan Jonasson dokáže popsat minulé století s obrovskou nadsázkou a jeho typickým ironicko-sarkastickým humorem, zná perfektně 20. století a díky postavě stoletého Alana proplétá celou historii a vypichuje veškeré paradoxy doby. Obě linie vyprávění mají své kouzlo a srandu a proto se ke knížce neustále vracím, tentokrát už asi po páté ve formě audioknihy, nepřekonatelně načtené panem Stránským. Doporučuji všem a jdu na Analfabetku. :)

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

No teda, tak to byl hodně silnej kalibr! Tomuhle říkám THRILLER! Od vcelku nijakého začátku to postupně graduje až ke konci, ze kterého je člověku přímo zle. Skvělý příběh, výborně nakombinovaný, s tolika překvapeními, detailně promyšlenými postavami, hlubokými city a plný dobrodružství. Jsem opravdu nadšena a to i z nově objeveného autora, ale i ze způsobu jakým byla audiokniha načtena, pan Schwarz je výborný. Mimochodem, proč jsou dnešní audioknihy načtené tak superrychle? Tohle byl zážitek. Doporučuju a vy se vůbec nerozmýšlejte!

15.08.2023 5 z 5

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Lidičky, naprosto geniální! Takhle jsem se nenachechtala už dlouho. Pracuji s mladými lidmi a vidím, jak moc je média ovlivňují a není nic, co by je před tím ochránilo. Je to smutné, ale možná je to i hrozba, a John Boyne ji vystihl náramně. Boynův styl je originální, inteligentní, jeho humor suchý a sarkastický, a každá z postav je neuvěřitelně svá. A do toho ty neskutečné rozhovory, blbci, fanatici, blázni, situace. No prostě pecka! Má první knížka od JB a hned se vrhnu na další. Četla jsem v angličtině , ta slovní zásoba se mi bude mezi mládeží hodit. Určitě si ji dám za čas znovu a vy snad taky, ne?

13.08.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Tak tento díl se mi už zase líbil moc. Je tam spousta zvratů, napětí i překvapení. Erika jakoby se konečně našla a ta sbírka postav zase stála za to. Je vidět, že pan Bryndza se v lidech vyzná. Pobavila mě Májka, tu bych tam opravdu nečekala. Pan Stránský je geniální při čtení této série, miluju ten jeho přednes a širokou škálu hlasů, kterými dokáže vyjádřit naprosto jakýkoliv charakter, inteligenci, náladu i situaci - opět tleskám. A knihu doporučuji.

06.08.2023 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Paní Chamberlainová má talent psát opravdu čtivě a napínavě. Toto je má třetí kniha od autorky a musím být tentokrát kritická, ty ostatní byly lepší. Během chvilky jsem si domyslela jak to celé ve skutečnosti je, takže se neudálo žádné velké překvapení. Navíc mi hlavní hrdinka lezla dost na nervy a některé části knihy byly opravdu přitažené za vlasy. Ke všemu se tam všichni neustále, přímo nepřetržitě a pořád milují, to mě na americké literatuře baví asi nejvíc. Není to špatné, ale není to knížka na opakované čtení.

05.08.2023 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak tento díl mi přišel slabší než ten předešlý. Takové lehké letní čtení s prvky napětí. Erika a Peterson mě tentokrát moc nepotěšili. Pachatel v masce byl zajímavý, nápad výborný, ale nějak to nemělo ten pořádný odpich. Poslouchám celou sérii v audioknihách a tu pravou šťávu, obzvláště v tomto díle, všemu dodává Martin Stránský, jehož přednes a krásný hlas pozvedá naprosto jakoukoliv knihu.

02.08.2023 3 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Tak tentokrát mi pan Follett dal do těla. Kniha mě na začátku nadchla, ale ta církev a neustálá nespravedlnost mě chvílemi až odpuzovala. Ken Follett je neskutečný vypravěč a dokáže barvitě popsat veškeré situace a jakékoliv období, díky němu jsem zase nakoukla do doby, která pro mě nebyla tak známá. Četla jsem všechny ostatní Pilíře a bylo milé seznámit se s počátky Kingsbridge. Postavy jsou jako vždy skvěle vykreslené stejně jako atmosféra té doby . Ubírám hvězdičku za poněkud pro mě zdlouhavé pasáže a to, že se děj v mnohém dosti opakuje, ale i tak opravdu doporučuji.

02.08.2023 4 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Tak tento příběh mě naprosto dostal! Poslechla jsem si skvěle načtenou audioknihu a přímo se zamilovala do stylu psaní pana Nováka.

Neznala jsem příběh rodiny Mašínů zdaleka tak dopodrobna a jsem moc ráda, že jsem na knihu natrefila. Ještě víc ve mně prohloubila mojí už tak velikou nelásku ke komunistům. Zanadávala jsem si i poplakala nad osudem nevinných lidí a pochopila jsem činy bratří Mašínů, kteří jsou často nazýváni vrahy. Po gestapu, které zavraždilo jejich slavného otce a po KSČ a STB, které trápily, šikanovali je a utrápili jejich matku, se té pomstě naprosto nedivím. Vidím v nich silné osobnosti, které si to prostě nenechali líbit a bojovali proti režimu i s myšlenkou na vlastní smrt. Posuďte sami. Doporučuji

02.08.2023 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Má druhá kniha od Fulvia a opět velké nadšení. Ten jeho syrový styl je naprosto geniální. Je to taková historická pohádka pro dospělé, ale od začátku vás pohltí a nepustí. Středověk je popsán do úžasných mnohdy nechutných detailů, setkání s Janem Husem mě moc potěšilo, stejně jako i spousta zajímavých informací o životech chudých a bohatých, nespravedlnosti a prostě kruté době, před očima vám přímo běží film a člověku dochází, že lidé se nemění a všechno se neustále opakuje. Je to senzace. Doporučuji.

02.08.2023 5 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

Teda lidičky, já jsem opět nadšená! Moje milovaná Edithka a její neskutečný život podaný zase trochu jinak. Poslechla jsem tentokrát perfektně načtenou audioknihu s jejími nejlepšími písněmi a připomněla si zase ty její eskapády, milence, honbu za láskou, tu její rozporuplnou povahu, neuvěřitelnou pracovitost, štěstí a smůlu, nemoci a příliš brzký konec a dozvěděla se i pár novinek. Překvapily mě nemilé informace o její přítelkyni Simone Berteautové, jejíž knížku o této geniální zpěvačce a obrovsky silné ženě jsem četla pětkrát. Moc doporučuji dalším fandům. Užijte si to jako já. A hurá opět na film.

26.07.2023 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

A zase je zpátky ten záživnější Deaver s Rhymem a Amélií! Příběh mě opravdu bavil, obzvlášť to skloubení vražd a magie. Dozvěděla jsem se spoustu informací z tohoto prostředí. V knize je velké množství překvapení, čtenář fandí detektivům a asistentce, neustále přemýšlí a těžko knihu odkládá. Jediné, co mi nesedlo, byl ten opravdu zdlouhavý konec. Poslední třetina se v podstatě skládá ze samých konců, které jsou falešné, tak zase něco přidáme a zas a zas. To mi trochu ten dojem zkazilo, ale je to pořád mnohem lepší a zábavnější než předešlý díl. Posuďte sami. Já jdu do dalšího

26.07.2023 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

No tedy, tak takhle syrový příběh už jsem dlouho nečetla, jestli vůbec. Román naprosto se vším všudy. Na začátku mě to trochu vyděsilo, podle názvu by člověk čekal nějakou velikou romantiku a ne ty největší hrubosti a surovosti, které si člověk může představit. Ale ta romantika tam je a v hojné míře, jen je nenápadná a skrytá. Je to opravdu nevšední román z téměř mafiánského prostředí, plný rozmanitých postav a scén, které nemohou nikoho nechat chladným. Nechybí překvapení, humor, láska, přátelství, zrada, hnus, podvody, chytračení, prostě je tam všechno. Mrzí mě, že jsem Fulvia našla až po jeho smrti. Doporučuji všem milovníkům mafiánů a silných příběhů. Brzy se vrhám na další.

26.07.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tohle se mi líbilo moc! Poslouchala jsem opět v podání nenapodobitelného Martina Stránského, který všemu dodává tu pravou náladu. Měla jsem doposlechnuto za jeden den, protože je opravdu co poslouchat/číst. Výborný a zase naprosto jiný příběh, napínavý, nechutný, ale jako vždy plný překvapení, nečekaných zvratů, perfektně popsaných postav a semtam i skvělého humoru. Jen ta Erika se nám v tom svém životě pořád nějak plácá, snad už bude líp. Je to lehké čtení, ale opravdu zábavné. Doporučuji.

14.07.2023 4 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Vážení, tak tohle je skvost! Tak úžasně propracované dílo, kde v podstatě každý rok od přestěhování Kateřiny do Anglie je popisován v neskutečných detailech, ale ne nezáživně. Byla to obdivuhodně silná povaha s velmi těžkým osudem a partnerem, který si její lásku opravdu nezasloužil. Slaboch! Jindřich mě zpočátku velmi mile překvapil, ale později se z něj stala naprosto labilní, mstivá hysterka. Jak to Kateřina mohla ustát, to nechápu.

Je to opravdu hodnotná kniha, styl nemá chybu a ta spousta informací o tehdejším životě mocných, Anglii, problémech s papežem a vzniku Anglikánské církve stojí za přečtení. Na konci mi pouze chyběl epilog o tom, co bylo po smrti, ale ani tak neubírám hvězdu. Vřele doporučuji a už se těším na tu potvoru Boleynovou.

14.07.2023 5 z 5