Jak se dělá zoo

Kniha vzpomínek bývalého ředitele Zoo Praha. Vyprávění o těžkých začátcích, o povodni a o tom, jak se ze staré zoo stala jedna z 10 nejlepších na světě. Kniha je jiná než běžná produkce tohoto žánru. Nejde v ní jen o veselé historky se zvířaty. Je to přímý, nezkreslený pohled do útrob zoo a boje za její kvalitu. Včetně odvrácených stránek jejího provozu a chovu zvířat v zajetí. Přitom podaný velmi čtivou a přístupnou formou, s nespornými literárními kvalitami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462348/jak-se-dela-zooUtpweB-WoH-.jpg 516

Kniha Jak se dělá zoo

jirkajav

Naprosto perfektně napsané, doslova strhující vyprávění o letech prožitých v ředitelském křesle pražské zoo. Knihu jsem bez nadsázky zhltl za týden. S manželkou jsme se i hádali, kdo bude číst první.
Pro mně osobně má kniha dvě roviny. Jednou je vytříbená schopnost trefně, vtipně, ale i vážně popsat nádhernou češtinou všechny příběhy a zážitky nastřádané za ta léta v zoo. Klobouk dolů před tím, jak si autor vše pamatuje.
Druhou je osobní rovina. Sám jsem v zoologické zahradě strávil více než dvacet let života, nejprve jako učeň, posléze jako zaměstnanec. A mohu potvrdit, že všechno je pravda. Bohužel někdy dost hořká. Skláním se před otevřeností a přímostí, s jakou je kniha napsaná, o některých věcech jsem se dočetl až po letech právě v knize. A věřím, že někteří jmenovaní škytají i po letech.
Pan Petr Fejk tak dokázal, že byl nejen skvělý ředitel, bez kterého by v Troji dnes nebyla ani polovina z toho, čím se tak rád jeho nástupce chlubí, ale je i neméně schopný autor. Knihu mohu jen doporučit. A to nejen milovníkům zvířat, ale lidem, které by mohlo zajímat, jak se z bohem zapomenuté instituce dá udělat nejnavštěvovanější a uznávané místo.
Děkuji panu Petru Fejkovi nejen za báječnou knihu, která mně velmi potěšila, ale i za krásná léta prožitá s ním v zoo. Škoda, že jsou to už jen vzpomínky.

Nunee

Skvělá kniha, vše psáno s upřímností a pokud by si někdo myslel, že je něco přehnané nebo vymyšlené (obzvlášť první stránky o zaměstnancích), tak mohu odpřísáhnout, že není a já jako bývalá učnice z těch dob jsem v ZOO leccos zažila, viděla, slyšela :-) Velmi vtipné pasáže i dojemné a smutné, prostě vše je tak, jak má být, když někdo píše o dlouhém a zajímavém období svého života. Pro mě srdcovka za kterou autorovi velmi děkuji.

LunaL.

Skvělá kniha plná zajímavostí o životě (nejen zvířat) v zoo. Překvapilo mě, jak je autor upřímný a říká vše na rovinu - nebál se kritizovat jak sebe, tak ostatní. Nebavili mě kapitoly o politice a korupci, ale naštěstí jich nebylo moc - a aspoň si člověk uvědomí, o čem všem práce ředitele zoo je.
Člověk si při čtení aspoň uvědomí, jaká je v Praze krásná zoo - nebo spíš to, že to tak nebylo vždy! Že je za tím hromada práce a odvahy.
Určitě se ke knížce někdy zase vrátím.

hnidopiška

Výborná. Kniha mi byla doporučena a nelituji. Při čtení se lehce s autorem přenesete do ZOO a stanete se účastníkem příběhů nejen o zvířatech, ale i lidech kolem nich. Určitě si ji brzy přečtu znova. Při prvním čtení jsem sledovala více děj, při druhém čtení se zaměřím na krásnou češtinu. Škoda, že knihu lze koupit jen na e-shopu.

Cumbrk

Ctu knihu od Petra,jsem mile prekvapena,jak krasne,zajimave je napsana,jak je citlivy ke zviratkum,k lidem,jak skvele ma organizacni schopnosti,jak je pokorny a moudry. Co vsechno dokazal,co vsechno obetoval pro zoo.....opravdu,klobouk dolu. To jsem si nemyslela,ze me to tak veme,chvilemi mam az slzy v ocich.... Ma muj obdiv,knizka mi dela radost

VeronikaA2021

Velmi čtivý, řekla bych až strhující příběh bývalého ředitele pražské ZOO. Příběh místy velmi dojemný a rozhodně obdivuhodný, Těším se na komentovanou prohlídku zoo s panem Fejkem, která by měla proběhnout, až to situace dovolí.