uziRM uziRM komentáře u knih

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Do série jsem se pustil i díky skvělému hodnocení a musím říct, že zaslouženém. Příběh plný upírů, čarodějnic, demonů, nefilim, mechanických vojáků a snad i vlkodlaků mě nadchl. Do toho i ta atmosféra Londýna 19. století...

03.09.2019 5 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Rozjíždělo se to sice pomalu, bylo tam možná i dost postav, ale jakmile jsem se zorientoval, tak mě to i začalo bavit.

31.08.2019 4 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Další skvělé pokračování téhle úžasné série, ani chvíli jsem se nenudil a hlavně Oberon už mi chyběl. S autorem jsem se seznámil až při knize Útok obrů, ale o to víc si užívám Kroniku železného druida, snad nebudu muset čekat roky na 6. díl.

01.08.2019 5 z 5

Útok obrů Útok obrů Kevin Hearne

Zcela nový fantasy svět, originální mytologie, skvělé vypravěčské schopnosti autora i vývoj jednotlivých postav mě jednoduše bavil.

24.06.2019 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Musím říct, že jsem po tomto příběhu sáhl bez nějakého velkého očekávání, ale nakonec se z něj vyklubaly dva dost odlišné a dobře propracované "světy" Citadely a Bloku. Je pravda, že v některých momentech si mi postavy zdály až moc naivní, ale na druhou stranu jsem si při čtení vzpomněl na sérii Legenda (Marie Lu), což mě opravdu mile překvapilo.

10.06.2019 4 z 5

Temná hlídka Temná hlídka Vladimir Vasiljev

Jde svým způsobem o paralelní příběh s Šerou hlídkou odehrávající se tedy převážně na Ukrajině. Je nutné říct, že cca 1/3 knížky je pouze o představování ukrajinských hlídkařů, pak už se děj docela rozjíždí. Pravda, i několik známých postav z předešlých dílů se tu objeví, a nejen Geser a Zavulon. Co se ale stylu psaní týče, tak až na spojení "přísně vzato" jde o úplně jiný rukopis, a to dost rozvláčný.

04.05.2020 4 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Ani druhý díl mě nezklamal. Příběh byl sice trochu rozvláčnější, ale i tak do sebe všechny linky zapadly, již známé i nové postavy se zajímavě rozvinuly.

20.04.2020 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Celkem povedené. Zaujal mě postapo námět rychle se učícího viru. Určitě si přečtu další díly, ale na sérii Přechod asi nic nemá :) Pokud někdo víte o provedeném postapo díle, prosím, poraďte. Díky

24.12.2019 4 z 5

Orcigard Orcigard Vladimír Šlechta

Možná trochu pomalejší rozjezd, ale po takových 30-40 stránkách jsem se opět bavil. Na druhou stranu z krvavého Pohraničí je to zatím asi nejslabší kousek.

28.10.2019 4 z 5

Nejlepší den Nejlepší den Vladimír Šlechta

Autor mě prostě a jednoduše pořád baví. Jsem rád, že jsem se kdy pustil do fantasy světa krvavého Pohraničí a dokud bude co číst, tak asi nepřestanu :)

23.10.2019 5 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

První díl se mi líbil, ale druhý, bohužel závěrečný, mě hodně nadchl (původně se mluvilo o trilogii). Je akčnější, svižný, spoustu zvratů a odhalených tajemství...příběh se parádně otevřel a už nebyl tak předvídatelný.

05.10.2019 5 z 5

Terminus Terminus Tom Sweterlitsch

Super námět, ale občas mi přišlo, že byla hlavní hrdinka trochu naivní a konec by si zasloužil určitě pár stránek navíc.

22.09.2019 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

To nejlepší nakonec! Určitě nejpovedenější díl trilogie.

18.09.2019 5 z 5

Stavitelé Stavitelé Daniel Polansky

Přestože jsem od autora zvyklý na úplně jinou řežbu i styl humoru, i tak se mi tahle novela/bajka na jedno odpoledne hodně líbila. V příběhu nejde jen o zradu, odvahu a pomstu, ale každý si v něm jistě najde i svou hlubší myšlenku.

04.09.2019 5 z 5

Ocelová šlechta Ocelová šlechta Adrian Tchaikovsky (p)

Velmi zajímavé sci-fi, četlo se to samo. Příběh se zbytečně nevlekl a konec mě hodně překvapil. Taková, bohužel, jednohubka.

25.08.2019 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Po přečtení 8 knížek od Kulhánka je to takový slabší odvar. Netvrdím, že to nemá něco do sebe, ale další díly s největší pravděpodobností odsunu na druhou kolej.

Edit: listopad 2020
Udělal jsem velkou chybu, že jsem se nepustil hned do dalšího dílu, teď se od toho nemůžu odtrhnout.

02.08.2019 4 z 5

Sedma Sedma Peter Newman

Přiznám se, že po přečtení druhého dílu Zlo, jsem se musel trochu nutit, abych si Sedmu koupil, ale teď toho v žádném případě nelituju, ba naopak. Opět mě uchvátil Newmanův specificky vykreslený a barvitý svět a hlavně mě příjemně překvapilo, jak autor dokázal nenásilně spojit snad všechny postavy z předešlých dílů do jedné dějové linie. Jen škoda, že jsem knihu zhltnul na 2 dny :(

24.04.2019 5 z 5