ujunka ujunka komentáře u knih

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Druhá kniha od této spisovatelky, kterou jsem četla a opět mě bavila. Líbí se mi styl psaní, autorka umí udržet napětí. Konec mi ale přišel zbytečně rychlý, nedotažený... Škoda, že si s ním paní Erskinová ještě trochu nepohrála. Jinak se mi ale knížka líbila, jediné co mě štvalo byla věta: "Nikdy se necítil/a tak osamělý/á", to tam bylo každou chvilku :-/

12.11.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knížka napínavá, bavila mě. Ale konec zbytečně překombinovaný...

23.10.2019 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Mně se moc nelíbil styl psaní. Autor používal dlouhá souvětí a kolikrát jsem ani nevěděla, co čtu... První polovinu knihy jsem četla strašně dlouho, nebavilo mě to. Ale říkala jsem si, že to vysoké hodnocení tu není jen tak a louskala dál. Když začala Sophie vyprávět svůj příběh, četlo se to samo. Po tom všem, čím prošla, co přežila a jakou musela udělat nejtěžší volbu svého života, její konečné řešení chápu. Smutné. Kolik takových Sophií asi bylo? Každopádně číst knihu znova nebudu.

20.10.2019 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

A mě to bavilo... Kniha se četla dobře, děj plynul svižně, byly tam překvapivé momenty. Nejsem přední kritik a fanoušek psychothrillerů, takže mi nic nepřišlo nějak výrazně otřelé. Ano, časem začnete předvídat, kdo je tady asi ten špatný, ale i tak, za mě fajn čtení. :-)

02.05.2019 4 z 5

Paní de Winterová - Mrtvá a živá II Paní de Winterová - Mrtvá a živá II Susan Hill

Knížka sice neměla žádný výrazný děj, ale i tak mě bavila, zajímalo mě, co bylo dál s Maximem, jeho ženou i Manderley... Hlavní hrdinka je sice pořád uťápnutá puťka, která se všeho bojí, ale občas už se dokázala pochlapit :-) Ten konec mě trošku mrzel, ale co už... Jak řekl Maxim - Spravedlnost....

17.04.2019 3 z 5

Jsou knížky, které by mohly být kratší a jsou knížky, které by mohly být mnohem delší. A to je tato. Hodinová jednohubka, která se hezky čte a baví. Opravdu škoda, že není delší.

24.02.2019 4 z 5

Malý muž a velká žena Malý muž a velká žena Věra Sládková

Velká část knihy je totožná se seriálem (který miluji), až na pár drobností, v podstatě až do konce války. Za mě příjemné překvapení, že jsem se dozvěděla, co se dělo dál.
Samozřejmě jsem si postavy spojila s herci, takže jsem měla před očima "Amazonku" p.Růžičkovou a "srágoru" p.Zindulku :-) Obě tyto postavy mě v knize velice bavily, dávaly jí ten správný říz. Nejednou jsem se jejich dialogu zasmála. :-)
Doporučuji přečíst.

23.02.2019 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Super, jako vždycky :-)

22.01.2019 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Knížka se četla dobře, paní Mandlová mluvila, psala tak, jak jí zobák narostl. A proto mi je velmi sympatická. Prostě byla řízek :-)

03.01.2019 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Jednohubka :-)

04.12.2018 3 z 5

Christina Christina Stephen King

Byla to jízda :-)

29.11.2018 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Sice už nejsem ve věku dívčích románů a lásek z vysoké školy, ale tohle je dobře napsaná, vtipná a roztomilá knížka, která udělá dobře na duši :-)

11.11.2018 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Zajímavé bylo sledovat myšlenkové pochody pubertální Anne před ukrytím, během a ke konci, jak se její mysl vyvíjela z umíněné a často ukřivděné malé holky, v dospívající slečnu, která umí přiznat chyby a přemýšlí o následcích svého jednání. Ta mi byla sympatická víc. Je mi smutno z toho, že obyvatelé zadního domu nepřežili. Otázkou ale je, zda by se deník Anne proslavil, kdyby bývala přežila. Jsem ráda, že otec myslel na velké přání své dcery, stát se spisovatelkou a umožnil vydat její dílo, čímž posmrtně splnil její velký sen.

05.11.2018 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nevěděla jsem o katastrofě na lodi W. GUSTLOFF a díky čtenářské výzvě a následně této knize, jsem o něco vzdělanější.
Děj ubíhá rychle, kapitoly jsou krátké, celkově čtivá kniha. Přečtěte si.

22.10.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po knížce jsem sáhla ze zvědavosti, po všech pochvalách a vychvalování, tak trošku s averzí, že si to teda přečtu, ať vím, z čeho je to vlastně půl republiky paf!
Nebrečela jsem u čtení jako jiní, ale i tak musím říct, že je kniha hodně čtivá, styl psaní mi sedl hned. Je plná smutku i drobných radostí života, kterých je ovšem míň. Už chápu žloutkový věneček na přebalu knihy, nezapomenu na překvapení,když jsem zjistila, kdo je donesl. Opravdu Hana přežila, aby umírali jiní?
Shrnutí - na tuto knihu nezapomenu. Pět hvězd si zaslouží.

14.10.2018 5 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Co mám k této knize říct? Místy jsem byla naštvaná, z celé romské kultury, z jejich uvažování. Místy mě kniha ani nebavila, příliš mnoho květnatých popisů okolí, pocitů, lidí a pořád dokola. Pořád se tam někdo styděl, třásl.... Ale potom, když sourozenci odešli z Plzně zpátky na východ, jsem se nestačila divit. Nakonec jsem došla k tomu, že Andrej měl v životě obrovskou smůlu, i když vypadal, že je slaboučký a neumí do pěti počítat, byl ve skutečnosti hrozně silný člověk.

08.10.2018 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Mam smíšené pocity ... Chvilkama bylo čtení zdlouhavé, ale když už se do toho King opřel, tak to stálo za to. Jen je škoda, že napínavé je to v podstatě až v poslední třetině knihy. Což ovšem autor dělá často a rád... :-)

27.09.2018 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

No.... Tak jsem to tedy dočetla. Musím říct, že knížka je ztráta času. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická, přestože celou knížku čtěte, jak je Katy skvělá a třída... Už dlouho jsem nečetla takovou blbost. Zklamaní. Bohužel....

06.09.2018 odpad!

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Super.... Knížka mě chytla hned od začátku. Doporučuji. :-)

31.08.2018 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Zajímavý příběh, dobře se čte. Některé pasáže byly zdlouhavé a místy nudné. Možná by mohla být kratší. Ale i tak se mi líbila.

19.08.2018 4 z 5