Paní de Winterová - Mrtvá a živá II

Paní de Winterová - Mrtvá a živá II https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203075/bmid_pani-de-winterova-mrtva-a-ziva-ii-bAO-203075.jpg 4 39 9

Mrtvá a živá série

< 2. díl

Pokračování slavného románu Daphne du Maurier Mrtvá a živá začíná právě tam, kde ten končí u požáru v Manderley. Sleduje štěstí proradné paní Danversové, neblahý osud Maxima de Winter a jeho druhé ženy, krásné a osamělé paní de Winterové. Poté, co jeho dědičný dům vyhořel do základů, Maxim se svou ženou, anonymní vypravěčkou Rebečina příběhu, cestovali po cizích krajích. Teprve smrt je přivádí zpět na místo, kde Rebečin duch čeká, aby se je ještě jednou pokusil zničit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Odeon

Mrs de Winter , 1993

Paralimpomena
02.07.2021 1 z 5

Začátek vypadal slibně - Susan Hill rozhodně zvládá vykreslit Maurierové poetiku, jenže pak už čtenář začne být netrpělivý, kdy se mezi těmi růžemi, fialkami a kerblíky začne konečně něco dít. A ono se dva díly neděje VŮBEC NIC. Vše, co měla autorka této "fan fikce" na srdci, se odehraje ve třetím díle, a je toho zoufale málo, a je to i zoufale zbytečné vzhledem k tomu, jaký odkaz Maurier na konci své knihy jasně definovala. Ano, je zřejmé, že Hillová kánon dobře zná - tu a tam na nás vykoukne věta nebo narážka jako starý známý, ale jedna věc je ctít originál a druhá věc je napsat pokračování. Za mě bohužel, nezvládnuto.

madem
29.01.2020 2 z 5

Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Kniha nemá žádný děj, nic se v ní neodehraje. Oba hrdinové se jen přesunují z místa na místo a nic neřeší. Také se oba změnili. Hlavní hrdinka, která na konci prvního dílu nabyla jistoty a rozhodnosti, je znova bázlivá, ani manželovi nedokáže nic říci, jen se užírá minulostí. Max byl rozhodný a živý, nyní je to pouhý stín. Na konci prvního dílu měl vše vyřešeno a nyní po deseti letech se opět utápí ve smutku.
Kdo má rád první díl, nedoporučuji číst tento, zklame.

ujunka
17.04.2019 3 z 5

Knížka sice neměla žádný výrazný děj, ale i tak mě bavila, zajímalo mě, co bylo dál s Maximem, jeho ženou i Manderley... Hlavní hrdinka je sice pořád uťápnutá puťka, která se všeho bojí, ale občas už se dokázala pochlapit :-) Ten konec mě trošku mrzel, ale co už... Jak řekl Maxim - Spravedlnost....

wiana82
21.12.2018 4 z 5

Opět dobře vykreslená psychologická stránka hlavní hrdinky. Jen jsem trochu doufala, že potom, co si prožila v prvním dílu bude trochu odvážnější a méně bázlivá, v tom mě neskutečně rozčilovala. Konec bych si byla přála trochu jiný, přece jen, u prvního dílu by se to dalo pochopit i tak, že Maxim Rebeccu "zachránil" před bolestivým umíráním, což ona nejspíš i chtěla a schválně ho vyprovokovala k činu, což naznačila i věta, že se usmívala, když po ní vystřelil.

micha-ella
02.02.2017 5 z 5

Mně se pokračování líbilo. Povaha hlavní hrdinky se příliš nezměnila. Líbily se mi popisy a příměry, ale konec románu byl podivný, jako by autorka už měla všeho dost a tak příběh rychle uzavřela.

Jirinamac
25.02.2016 4 z 5

Živá a mrtvá je moje oblíbená knížka z mládí, když jsem četla tady ty negativní komentáře, tak jsem od knížky moc neočekávala, ale docela se mě líbila a nezklamala mě

Luccy78
30.05.2015

Knihu jsem si pořídila s velkou nadějí ve slibné pokračovaní mojí oblíbené Rebeky. Jaké ale bylo mé zklamání..

svitim
29.07.2014 2 z 5

Velké zklamání, bez zápletky, příběh měl zřejmě působit tajuplně, mě však přišlo, že postavy jsou ze začátku paranoidní, později připosr.....Sama autorka zjevně jejich lásce nepřála a konec ve stylu ,,boží mlýny melou pomalu ale jistě,, mě dorazil, od romantických knih očekávám šťastné konce. :-(

Izu
14.03.2012 3 z 5

Nuda.Hrdinka absolutně bez nějaké snahy něco změnit,nechává sebou orat úplně každým,nulová zápletka,kdyby mě nezajímalo jak to dopadne knihu už odložím dávno.S prvním dílem od jiné autorky nesrovnatelné.

manželství

Susan Hill