Týnušxxx Týnušxxx komentáře u knih

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Už delší dobu si marně hledá cestu k severské literatuře.
Když jsem na Tekutém písku uviděla označení „NEJLEPŠÍ ŠVÉDSKÁ KRIMI ROKU 2016", řekla jsem si, že to by mohla být konečně ona! Kniha, která mi otevře bránu do drsného světa autorů z chladnějších krajin. No, bohužel, neotevřela... možná ji spíše ještě o trochu více přivřela.

26.08.2017 2 z 5

Naprieč vesmírom Naprieč vesmírom Beth Revis

Pěkná kniha, všechno bylo do detailů promyšlené, napínavé, zajímavé.
Bylo zajímavé sledovat ty pokusy na lidech... :)

25.08.2015 4 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Tento díl mi přišel z celé série takový nejakčnější a nejzajímavější, i přes jisté nedostatky (věk Mii mi nějak neseděl,...) se mi kniha opravdu líbila.

09.08.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Kniha byla opravdu oddechové a příjemné čtení. Rozhodně mnohem zajímavější, napínavější a akčnější než předchozí díl! Posledních asi třicet stran plných zvratů jsem opravdu hltala.

25.07.2015 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Něco nového - originálního, zajímavého, vtipného. Do série jsem se zamilovala.

25.07.2015 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

První polovina knihy, která se odehrávala v KLEZu byla naprosto skvělá - akční, originální, zajímavá, bylo to něco nového a neokoukaného. Od té doby, co své resetí zadky vyvlekly z KLEZu to ale přestalo být zajímavé. Zvrtlo se to v nudnou romantickou story.
Škoda, protože reseti byli naprosto skvělý a originální nápad!!!

25.07.2015 3 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Máchu moc nemusím, ale obdivuji jeho schopnosti něco takového vytvořit. Za to Erben je můj oblíbený klasický spisovatel, většinu básní z jeho Kytice znám nazpaměť.
Tuto knihu najdete i u mě v bazaru :-)

09.07.2015 4 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

První polovina knihy podle mě zbytečně zdlouhavá a nudná, v té druhé se to ale pěkně rozjelo. Podle mě kniha jako dělaná pro milovníky Percyho Jacksona :-)

07.07.2015 3 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Počáteční románek mě moc nebral, ale pak se to celkem slušně rozjelo a konec mě celkem překvapil. Kniha byla čtivá, místy i vtipná.
Rozhodně zajímavá volba nadpřirozené bytosti, stokrát originálnější než nějací upíři a jim podobní.

26.06.2015 4 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Ke knížce jsem se dostala skrze seriál a upřímně, tohle je asi jediná kniha, u které mohu bez výčitek prohlásit, že seriálové zpracování je lepší. Nebýt seriálu nejspíš bych spousty věcí v knize nepochopila. Další věc, která mě vytočila bylo, že svůj pohádkový příběh zde měla jenom Sněhurka. Kam zmizeli ostatní? Bez Rampelníkova příběhů, který je podle mě jednoznačně nejlepší, to bylo takové zvláštní.

20.06.2015 2 z 5

Horečka Horečka Lauren DeStefano

Naprosto skvělá kniha!! Děj rychle plynul, kniha se mi opravdu moc líbila, i když je naprostl jiná než předchozí díl. Vaughn je naprosto boží postava, zbožňuju ho!!! :D

08.06.2015 5 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Rozhodně lepší než první díl!

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Smutný příběh s velmi překvapivým koncem. Rozhodně doporučuji!

02.06.2015 4 z 5

Zpověď Kateřiny Medicejské Zpověď Kateřiny Medicejské C. W. Gortner

Moc pěkná a smutná kniha, která se kouká na nenáviděnou francouzskou panovnici z trochu jiného úhlu :-)

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Naprosto perfektní, čtivé, děsivé, napínavé,... :-)

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Na to, že kniha je o hrůzách první světové války a španělské chřipce, autorka to napsala dost nenáročně. Myslím, že takovéto téma by se dalo více rozvinout. :-)
Každopádně kniha byla čtivá a zajímavá. Nejsem moc na duchařské knihy, ale tahle se mi celkem líbila.

02.06.2015 4 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Originální a čtivá kniha :-)

01.06.2015 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Kniha pro mě byla velkým zklamáním. Čekala jsem, že ķniha bude psána z pohledu hlavního hrdiny. Ano, všechny ty věci byly hrozné, ale takhle mě to nezasáhlo tak, jak mělo.

31.05.2015 3 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Nebýt toho trapně přeslazeného konce, mohlo se jednat o skvělou knihu...

29.10.2017 3 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

George Martin dle mého názoru přidal zbytečně moc nových postav (nejspíš proto, aby měl pak koho zabíjet) a dějových linek, ale proč ne...
Pro mě sice zatím nejslabší díl, ale i tak je to naprosto skvělé dílo!

21.02.2016 3 z 5