TynaBehuncikova TynaBehuncikova komentáře u knih

Bezvětrné město. Kniha Druhá Bezvětrné město. Kniha Druhá Éléonore Devillepoix

Knihu jsem začala číst 2 dny po dočtení prvního dílu a začátek mi teda přišel opravdu zdlouhavý. Prvních 200 stran pro mě bylo víceméně o ničem. Pak už se to konečně rozjelo a svižné tempo vydrželo až do konce. Co se autorce musí nechat, je to, že nikdy nepředvídám jak to bude, protože to prostě nejde. Takže závěr byl překvapivý a druhá polovina knihy skutečně akční. Bylo to i více o emocích, což bylo super, člověk pak i těch pár klišé odpustí. Já se osobně těšila na to, že v knize bude více Pyrrhy a toho jsem se dočkala, takže super. Z první knihy jsem byla sice více nadšená, ale v globále za mě fajn a klidně bych si od autorky ještě něco v budoucnu přečetla.

28.09.2022 3 z 5

Bezvětrné město. Kniha První Bezvětrné město. Kniha První Éléonore Devillepoix

Přečteno během týdne a bylo to super! Už jsem zaúkolovala přítele, aby mi koupil druhý díl

Zpočátku jsem byla skeptická, přišlo mi to jako teen fantasy, ostatně třináctiletá hrdinka, která má doslova víc štěstí než rozumu, to jen potvrzovala. Nakonec ale musím říct, že se to solidně rozjelo v politickou vyšetřovací až detektivní akci. A ono zmiňované štěstí se v závěru taky vysvětlí

Rozhodně to není předvídatelné, kniha je přímo napěchována zvraty, napětím, dobrodružstvím a za to si zasloužila i mou pátou hvězdu. Ani chvilku jsem se nenudila a celé mě to až extrémně bavilo.

Jak říkám, těším se na další díl a to asi mluví za vše.

14.09.2022 5 z 5

O kocourovi, který přišel na Vánoce O kocourovi, který přišel na Vánoce Cleveland Amory

Skvělé. Knihu jsem dostala před lety darem, říkala jsem si, co to je za hloupost pro malé děti a poprvé ji odložila do své knihovničky... Po pár letech jsem ji otevřela a zjistila, že pro malé děti vůbec není. Docela mě bavila, ale nebylo to ono a tak jsem ji odložila podruhé.

Od druhého odložení uplynuly dva roky a já až teď knihu vytáhla a skutečně celou přečetla. Čekala na mě v knihovně dlouho. Co se po druhém odložení změnilo? No, stala jsem se člověkem vlastněným dvěma kocoury :)

Autor je vtipný, kniha poučná, krásná, citlivá... Myslím, že si ji v knihovničce nechám dál, abych se k ní mohla vracet :)

30.08.2022 5 z 5

Aby nám tu bylo hezky: Tvoříme pravidla v MŠ Aby nám tu bylo hezky: Tvoříme pravidla v MŠ Eva Svobodová

Skvělá kniha. Vše vysvětleno pěkně lidsky, pro mě jako pro začínající učitelku v MŠ to bylo před začátkem nového školního roku opravdu obohacující čtení, některé návrhy a příběhy rozhodně využijeme. Jedna z knih ke kterým se budu jistě ještě vracet.

29.08.2022 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na Ikaboga jsem se vrhla, protože miluju styl psaní J.K. Rowling a navíc učím v MŠ, tak mě zajímalo, zda se kniha bude dát použít k četbě i ve školce.

Musím říct, že mi dlouho trvalo se do knihy pořádně začíst, pak už to ale byla rychlovka :D k dětem do školky knihu brát nebudu, nepřišla mi k tak malým dětem vhodná, myslím že by řadu věcí nepochopily, avšak starším, dle mého cca od 9 let by se líbit mohla.

Hlavní zápletka děje mi nepřišla moc předvídatelná, což mě překvapilo, avšak dost mi připomínala dobu nesvobody, kdy u nás vládli komunisti. I přesto se mi ale kniha dost líbila, ačkoliv styl pohádky mi už v mých letech není tak blízký jako kdysi :D Je to zase něco jiného, než co od Rowlingové člověk očekává, takže za mě super.

23.08.2022 3 z 5

Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Ondřej Koželuh

Některé pasáže byly zajímavé, ale jako celek mě kniha upřímně moc nebavila. Autorovy (nejen) politické názory mi tam docela vadily a byť jsem podobně názorově i hodnotově nastavená, tak se mi tam prostě nehodily, nechápala jsem, proč do knihy něco takového motat. Ale samozřejmě, je to jeho kniha, chápu že předat nejen zkušenosti a zážitky, ale i něco "ze sebe" by lákalo každého, jen mně prostě tyto pasáže celou knihu otravovaly.

14.08.2022 2 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moje úplně první detektivka v životě, no ale já jsem nadšená teda! Myslím, že si od autorky určitě ještě něco dalšího přečtu.
Na začátku se na prvních cca 70 stranách pozvolna představují postavy a jejich složité vztahy. Na to jsem si musela udělat malý taháček, abych se v tom vyznala :D no ale pak uz mě to neskutečně vtáhlo do děje a byla jsem vždycky naštvaná, když jsem knihu musela odložit. Až do konce to bylo napínavé a nepředvídatelné, tedy alespoň pro mě. Opravdu jsem si knihu užila, zhltla jsem ji během 4 dnů. Doporučuji.

07.08.2022 5 z 5

Jizva Jizva China Miéville

Moje první kniha od tohoto autora. Jeho představivost je 10/10, jen se člověk musí smířit s tím, že autor nevysvětluje co je co, proč se to děje, jak to funguje apod. I přesto se mi ale kniha moc líbila, byť některé popisné pasáže mi přišly zdlouhavé. K hlavní hrdince jsem nijak nepřilnula a na konci mě vyloženě štvala, ale mám pocit, že nějak se stotožnit s ní ani nebylo autorovým úmyslem. Krásné scifi. Ráda se do Bas-Lagu vrátím.

02.08.2022 4 z 5

Úvod do studia dějin pedagogiky a školství. Kapitoly z metodologie historicko-pedagogického výzkumu Úvod do studia dějin pedagogiky a školství. Kapitoly z metodologie historicko-pedagogického výzkumu Jiří Zounek

Kniha mi moc pomohla při studiu pedagogiky, autoři jsou experti ve svém oboru. Příklady, ukázky, vše napsáno srozumitelným způsobem. Opravdu doporučuji.

21.02.2022 4 z 5

Metody pedagogického výzkumu Metody pedagogického výzkumu Miroslav Chráska

Četla jsem teda 2. aktualizované vydání, ale super. Kniha mi velmi pomohla při studiu pedagogiky i při závěrečných státnicích.

21.02.2022 4 z 5

Pedagogický proces a jeho řízení Pedagogický proces a jeho řízení Václav Trojan

Jsem studentka pedagogiky a větší žumpu vydávající se za odbornou publikaci jsem zatím nečetla. Kniha je absolutně nevěrohodná, závěry autor asi získal od své babičky, protože nějaké doložení toho co tvrdí, se nekonalo. Jsem silně zklamaná.

16.01.2019 odpad!

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

SPOILER
Knihu jsem teď četla po 12 letech znovu. A musím říct že nic takového jsem nečekala. Začala jsem znovu od jedničky a až do čtverky vlastně vše v pohodě, podobné prožívání jako když jsem to četla poprvé hned po vydání.
Fénixův řád mě však dostal, tolik emocí jsem neměla snad u žádné knížky, a to už jsem to četla a film viděla milionkrát! Snad to bude tím, že poprvé jsem knihu četla v 9 letech a asi neměla tolik rozjeté prožívání, pamatuju si, že jsem to milovala jako vše okolo Harryho Pottera, ale abych zuřila s Harrym, když se mu nikdo z přátel celé léto neozval, celý díl byla naštvaná na Brumbála který Harryho ignoruje, stále dokola s ním soucítila jelikož mu nikdo pořádně nevěří a Harry se většinu knihy cítí na vše sám, navíc pod neskutečným tlakem Dolores Umbridge, jejíž praktiky mi až odporně připomínaly komunismus... Plus samozřejmě strach z Voldemorta, myšlenky, co když je jím posedlý, se kterými mu nikdo nemůže pomoct, první láska a aby toho nebylo málo tak zkoušky NKÚ. Hroutila jsem se i za Harryho a konečná smrt Siriuse mě zasáhla natolik že jsem volala kamarádce v histerickém pláči (a to jinak brečím asi jednou ročně).
Neskutečné, co tato knížka dokázala. Takže sice jsem většinu knihy trpěla a prožívala stejné negativní emoce jako Harry, ale zároveň mě to tak bavilo že jsem nemohla přestat. Přirovnala bych to k Ronovu věštění Harryho budoucnosti ze třetího ročníku: "Budeš trpět, ale náramně si to užiješ."

05.11.2017 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Dokonalé. Zpočátku mi trvalo dlouho, než jsem se dokázala nějak sžít se stylem psaní ala pětiletý kluk, na to jsem opravdu nebyla zvyklá. Poté mě to ale nádherně vtáhlo a zanechalo ve mně vlnu emocí. Mohu všem jen doporučit, byla jsem smutná, že kniha končí...

25.09.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Strašně zvláštní knížka. Rozhodně si mě získala, po pár stránkách mě strhla a už jsem nemohla přestat číst. Ani bych neřekla že je smutná, spíš plná nějakého tajemna. Upřímně jsem až do konce doufala, že to bude nějaký vtípek a slečna jim to všem jen chtěla natřít, ale bohužel. Krásně popisuje postupné zhroucení, ztrátu sama sebe a hlavně toho když si člověk přestane vážit sám sebe. Na jednu stranu trochu přitažená za vlasy ve smyslu toho, že je tam příliš mnoho náhod do sebe zapadajících a ovlivňujících celý děj, na druhou stranu přesně díky těmto náhodám si člověk uvědomí jak velký mohou mít jeho činy dopad. Hlavní "hrdinka" v některých aspektech hrozně silná osobnost, na druhou stranu ale kdyby byla tak silná... No, vždyť víte co chci říct. Kniha rozhodně není žádné oddechové čtení, ale určitě si své zastánce najde. Co se seriálu týče, pochybuju že by mi dokázal předat takové emoce jako knížka, takže ten nejspíš ani zkoušet nebudu.

11.04.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Upřímně si nadávám, že jsem se do čtení této knihy vůbec pouštěla. Kniha, která tě především při dočítání posledních 50 stránek totálně psychicky rozloží, ale nic víc ti nedá. Chápu, že jsou podobné knihy poslední dobou velmi oblíbené, Hvězdy nám nepřály to započalo a tohle je další pokračování, ale nechápu proč. Je to jako se sama dobrovolně rozhodnout pro psychické zhroucení. Takže ano - brečela jsem jako želva, ale nic zajímavého mi to nedalo. Že si mám vážit svého života vím a měli bychom to vědět všichni, ale pokud je tohle citové utrpení nejdostupnějším prostředkem uvědomění, tak jsme opravdu smutná generace.
Hlavní hrdinka mě už od začátku vytáčela svojí jednoduchostí a pokud autorce připadá normální, aby žena ve 26 letech neměla ani nic vystudováno, procestováno, propracováno či prožito a byla ve skutečnosti úplně k ničemu, tak teda nevím, kde žila. O jejím šestiletém vztahu který už od začátku vypadal jako krok vedle ani nemluvím. A její odpověď na všechno: "To není fér." tomu jen odpovídá.
Takže za mě dvě hvězdy s velmi odřenýma ušima a příslibem, že do ničeho podobného už znovu nejdu.

17.07.2016 2 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Psa nemám ani jsem nikdy neměla. Knihu jsem si půjčila od taťky, že ji půjčím své nejlepší kamarádce, která má se svým psem trochu problémy. Ani nevím proč jsem ji ale začala číst a nakonec se rozhodla ji dočíst až do konce. Možná protože mě velmi zajímá psychologie, a tohle je přeci taky psychologie, jen ta psí, která je svým způsobem i o dost čistější a upřímnější než ta lidská. Moc krásná knížka.

15.07.2016 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Ten typ knihy, kterou chce číst každá žena. Za mě ale jeden velký nereálný mainstream. Tři nerozlučné a ve všech ohledech dokonalé nejlepší kamarádky, se souhrou divných náhod setkají a zamilují do tří božských a nereálně dokonalých chlapů, se kterými si sednou takovým způsobem, že to je nemožné. Samozřejme, že je hlavní hrdinka neskonale bezchybná a uloví největšího samce, i přes to že předtím mrdal první ligu. Jak jinak, než že je chudáček zničený svou minulostí, ale zamiluje se do ní. O více přátelském než pracovním vztahu s nadřízenou hlavní hrdinky ani nemluvím. Možná do toho vkládám příliš osobního zaujetí, ale mám ráda když jsou knihy a) opravdové scifi, nebo b) opravdu reálné. Tyhle typy knížek, co se snaží působit reálně, avšak každému logicky myslímu člověku dojde, že by se za žádných okolností stát nemohly, mě prostě vytáčí.

19.10.2015 2 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Jako člověku fascinovanému drogami mi kniha přišla zajímavá. Některé pasáže jeho života se sice hodně opakovaly a občas jsem se ztrácela v čase, kdy se zrovna děj odehrává, jinak ale super. Snad jediná výtka - podle mého se kniha v některých pasážích nedá moc brát vážně. Burroughs na začátku knihy popisuje, že 'mýty' o lehkém spadnutí do drogové závislosti jsou nereálné, přitom sám není schopný se z ní doopravdy vymanit a vždycky se k droze zase vrátí. Chvílemi mi přišlo, jako by drogy obhajoval a občas dost zlehčoval jejich vliv na člověka, aby působily líp.

10.06.2015 4 z 5

Buď silná 365 dní v roku Buď silná 365 dní v roku Demi Lovato

Knihu jsem četla v angličtině a i teď, když začal nový rok, ji čtu znova. Je to skvělá knížka, díky které je start do nového dne vždy o něco snazší. Úryvky z ní předčítám i svým rodičům a všem nám občas dodává sílu. Pět hvězdiček, Demi je zkrátka úžasná!

08.01.2015 5 z 5