tygřík2 tygřík2 komentáře u knih

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

To zase bylo jednou posůveníčko! Pavouček Lukáš mne zaujal. Se zvědavostí a mírným napětím jsem ve třech pokračováních sledovala, jak se z neduživého a slabého, ale díkybohu chytrého a citlivého, chlapce vlivem překonávání těžkých překážek, které mu život staví do cesty a máchá ho v nich nemilosrdně, stává MUŽ. Kromě Lukáše jsem se zamilovala do Barnabáše :-))

10.10.2019 5 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Tahle holčička s havranem, ti prostě nemaj chybu!!! Chce být dobrou čarodějnicí, ale zapomněli jí vysvětlit, co to znamená. Tak si to vyložila po svém. A přípodoteky Abraxase? Toho havrana bych mohla mít doma.
S nádhernými ilustracemi pana Smetany skvost.
Já i má dítka jsme se skvěle bavily.

19.09.2017 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Pěkné. Na Tase či Vřesovské to sice zatím nemá, ale jako úvod do série pěkné.

01.11.2022 4 z 5

Mám ráda film s pány Fordem a Hauerem. Knihu jsem nějak míjela, myslíc si, že obsah bude stejnavý. Chyba! Kniha je filmu pouze inspirací, donutí zamyslet se a v této činnosti po nějaký čas setrvat. Audioknihu načetl pan Myšička, což jí přidalo na kráse.

01.06.2022 5 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

Fajn, fakt fajn. Bavilo a to dosti. Miluju ten mírně ironický nadhled. Krásné odreagování. Pan Heteša, kdyby tam už nebyl, putoval by do mých oblíbených. (Sice jsem i tady našla zpotvořeninu "budeš se soustředit", ale zápisu do listiny hříšníků autor unikl o vlásek tím, že ji použil v přímé řeči:-))). )

27.05.2022 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Napsáno pěkně svižně, čte se dobře. Nadsázka dobrá, chybí mi více drsně vtipných hlášek. Té tajemnosti je privela. Přebal je skvělý, přihazuji za něj hvězdičku. Ale nevím, jestli se kdy k Larsovi vrátím, nevnesl do mého světa nic světoborného.

08.11.2021 4 z 5

Nerozhodnost Nerozhodnost Ed McBain

Byl spáchán zločin a 87. revír o něm neví! A dozví se o něm vůbec někdy...? Osvěžující forma vyprávění, kdy jsou detektivové viděni očima těch, které stíhají (nebo by měli stíhat).
Nerozhodnost hlavního "hrdiny" popsána dokonale. Když se někomu do něčeho nechce, obyčejně to probíhá podle užitého vzorce:-))

06.11.2020 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Doporučuji číst při hodinách dějepisu místo moření dětí suchými fakty. Myslím, že zájem o historii našeho nárůdku by se v našem nárůdku rapidně zvýšil. Jinak mne, bohužel, na tomto díle nic nezaujalo. renefer mi mluví z duše.

16.03.2020 3 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Pan Crichton neskonale lepší pana Spielberga.

16.12.2019 5 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Tentokrát jsem tušila, kam to vede, hnedle, jak se začalo mluvit o sanitce. Je pravda, že bez slovenštiny a hlasu a přednesu pana M.G. by to tentokrát bylo asi o hvězdu méně, ale i tak opět výtečná detektivka.

14.04.2019 5 z 5

Básník Básník Dominik Dán

Můj ze všech nejlepší manžel pravil, že je moc rád, že konečně někdo podpořil jeho teorii o tom, že ti, co píší básně, jsou nebezpeční :-)))

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Takto napsaná a namluvená kniha se mi nikdy nemůže oposlouchat. Zaujme, pobaví, postraší, tu a tam poučí. Oba páni ( spisovatel i interpret) si stále drží svůj, nutno podotknout velmi vysoký, standard. Nuda se jich bojí a zdaleka se jim vyhýbá.

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Čo povedať viac o perfektne napísanej detektívke a o úžasnej interpretácii? Napadá mi iba príslovie: Dobré zboží se chválí samo.

18.03.2019 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

A od té doby, co jsme ji s dětmi přečetli, pokud se nám přihodí něco nemilého a trápí nás to, říkáme: "...a každá voda jednou steče s kopce dolů a Stázina se Kubovi nakonec dostane..." A hned se zažehne světýlko na konci tunelu.

24.10.2018 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Ačkoli je to druhá kniha v sérii, děj předchází Brněnským nevěstkám, vůbec to nevadí.
Hezké čtení, chytne a nepustí. A pro milovnici historických detektivek, kterou si dovoluji se nazývat, potěšení.
A doufám, že paní spisovatelka nebude dbát na jedovaté sliny, které po ní plivou závistivci, nepřejícníci a jiní bubáci, a nenechá se od své, bohu i mně libé, činnosti odvrátit. Tož tak!

03.10.2018 4 z 5

Pan autor si v předmluvě sype popel na hlavu, že by dnes leccos v příběhu napsal jinak. No, možná toho "naštěstí" je tam nadbytek, ale na druhou stranu, i to je jeden z půvabů tohoto žánru - hrdina má z pekla štěstí. Dobré nápady, akce, vtipné a vynalézavé hlášky, co víc si přát? Snad jen to, aby se tahle tuze strašidelná vize budoucna nestala skutečností...
Á propos - blahopřeji kolegovi Tervovi ke slávě - jedna vtipná myšlenka z jeho recenze jest zde citována v reklamě na další Kotletův opus:-)

20.03.2021 4 z 5

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Děkuji autorovi/autorce za poskytnutí knihy k přečtení. Požádal/požádala mne také, abych k ní napsala pár slov. Dobře, řekl/řekla jste si o to:-))
Kniha se četla lehce. Dobře promyšlený příběh napsán pěknou češtinou. Popisy jsou krásné, někdy až plastické, místy jsem viděla krajinu v HD. Ubrala bych na mnohokrát opakovaných zoceleních a několikerém omílání minulosti hrdinů a jejich přemítání. Raději bych, aby jejich duševní pochody a povahy vyplývaly více z jejich činů a dialogů. ( A když už jsme u dialogů, nenechávejte, prosím, křupany a nízké zlotřilce mluvící slangem a argotem používat slova jako zde a nyní.) Takto mi místy připadalo, že čtu výtah z knihy, ne knihu samotnou.
Milý autore/milá autorko, máte velký talent, vládnete krásným jazykem, máte styl. Vaše prvotina je diamant, který ještě potřebuje tu a tam vybrousit, aby se zajiskřil v celé své kráse. Zaslouží si to. Věřím, že to zvládnete a do budoucna Vám držím palce!

01.03.2021 3 z 5

Příbuzenská krev Příbuzenská krev Ed McBain

Trochu jsem podezření měla, ale detektivům z 87. jsem do toho radši nekibicovala. (Tentokrát trochu více omáčky, ale i tak napínavé.)

27.02.2021 5 z 5

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Ten "Hluchý" si nedá pokoj. A jeho nejoblíbenější zábavou je střílet si z 87. revíru. Detektivy i mne to štve, ale zároveň baví.

05.02.2021 5 z 5

Zemřela jako Sadie Zemřela jako Sadie Ed McBain

Intuice, to je věc! Měli bychom na ní dát víc, než to děláme. Detektiv Steve z 87. revíru to udělal a přidělal si tak v předvánočním čase kupu práce. Vydala jsem se s ním shánět důkazy a dobře jsme udělali..

03.02.2021 5 z 5