Příbuzenská krev

Příbuzenská krev https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85563/pribuzenska-krev-85563.jpg 4 100 11

87. revír série

Řezné rány vypadají příšerněji než střelné… I když na některé střelné taky není příjemný pohled… Rutinní dialog citově okoralých policejních vyšetřovatelů nad tělem jako by potvrzovalo jeho proměnu z živé tkáně v neživou hmotu. Tahle hmota, zkrvavená, pobodaná a pokrytá řeznými ranami, byla živá ještě před hodinou. To se jmenovala Muriel Starková a bylo jí sedmnáct roků. V téže chvíli, co se policisté nad tělem mrtvé dívky dohadují, zda byla před smrtí znásilněná, přibíhá na 87. revír jiná dívka. Je jí teprve patnáct, nevypadá o nic lépe než mrtvá, odřená, zakrvácená, ale žije. Hlásí vraždu. Obětí ke její sestřenice. Zdá se, že detektivům její svědectví o tom, jek se obě vracely ze zábavy a jak je napadl neznámý muž, pomohlo. Netrvá dlouho a domnělého pachatele mají. Jenže netrvá o nic déle a musí ho zase pustit, protože je nevinný. A tak nezbývá, než se vnořit do přediva příbuzenských vztahů, kde se vedle obou dívek nacházejí i velmi nedůvěryhodní jedinci, a litovat, že se beze stopy ztratil deník, který si oběť vedla. Až jim padne do rukou, pochopí i nejjemnější podrobnosti dívčina života. K tomu však musí nejprve dopadnout vraha… Ed McBain tak jako vždy vidí i tento zločin jako extrémní projev zcela určitého společenského klimatu, jaké nevládne v USA teprve od včerejška, klimatu, které jako virus neblaze prosáklo i do bohabojné, navenek naprosto spořádané rodiny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Blood relatives , 1975

katka134
12.07.2023 4 z 5

Mít příbuzné je hezké, ale vypadá to, že někdy je ta příbuzenská krev nakažená špatností.

Česneksmedem
14.06.2023 4 z 5

Na uhodnutí pachatele nemusíte mít tentokrát hébl (nos) jako indiánský náčelník Tatanka Yotanka. Navíc má kniha elegický nádech bez humoru, takže za sebe nemůžu dát plný počet.

heavy66
01.10.2022 4 z 5

Carella s Klingem řeší případ brutálního napadení dvou děvčat neznámým, sadistickým útočníkem. Pátrají mezi pedofily a sexuálními predátory a při tom rozkrývají vztahy v jedné věřící a na první pohled funkční rodině. Pachatel není znám až do samého závěru, ale když se naladíte na rodinnou vlnu, dokážete ho tipnout!

mi-380
04.08.2022 4 z 5

Steve Carella řeší případ zdánlivě jednoduchý, jenže… Autor znovu na polovině stran (v porovnání se současnými thrillery) rozvíjí napínavé a komplikované pátrání, plné smysluplných odboček a zamyšlení nad tehdejší americkou společností (1975).
Tentokrát bez humoru a bez dobrého konce.
85 % (zatím 87 hodnotících s průměrem 86 %).

adelinka
09.09.2021 3 z 5

Idem hodnotiť a neviem si vybaviť o čom to bolo? pozerám na popis a nula bodov? Nechytám sa.....Popis je k tejto knihe? Maľovali a písali po stenách? Postupne sa mi ale vybavuje o zavraždenej mladej kočke, svedok bola sestranica....Nebola zlá, ale asi nezostane v pamäti, keď som si musela dlho spomínať o čom to bolo...

Crimble
23.08.2021 4 z 5

Jsem trochu exot, protože tohle je fakt první McBainova knížka, co jsem četl. A je to dobrá detektivka. Takže asi tak.

tygřík2
27.02.2021 5 z 5

Trochu jsem podezření měla, ale detektivům z 87. jsem do toho radši nekibicovala. (Tentokrát trochu více omáčky, ale i tak napínavé.)

Vivienca
19.01.2019 2 z 5

Naprosto nezaujala. Snadno předvídatelný příběh, styl psaní a vyprávění spíše slabší průměr. Nic pro náročného čtenáře :-) Výhoda knížky je, že příběh je natolik nezajímavý, že si ji už za pár týdnů nebudu vůbec pamatovat, takže si ji můžu vzít kdykoli na dovolenou znova a číst ji pořád dokola.

Terkishead
03.04.2018 2 z 5

Celkem slušná poctivá detektivka, ale celkem vzato nic moc. Jak to dopadne jsem věděla asi tak od druhé stránky a pak už jen čekat na poslední stránku, kdy mi to autor konečně "prozradí". Naštěstí byla krátká.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Napínavý príbeh, smutný koniec. Páchateľ bol tá najmenej pravdepodobná osoba. Táto kniha vo mne vždy zanechala depku, ale bola skvelá.

RSR
25.10.2016 5 z 5

McBain mě ani tentokrát nezklamal. Tomu, kdo má rád příběhy 87. revíru, doporučuju. Tentokrát jsou hlavními hrdiny náctiletí.

rodinné vztahy detektivní drsná škola

Ed McBain
americká, 1926 - 2005