Příbuzenská krev

Řezné rány vypadají příšerněji než střelné… I když na některé střelné taky není příjemný pohled… Rutinní dialog citově okoralých policejních vyšetřovatelů nad tělem jako by potvrzovalo jeho proměnu z živé tkáně v neživou hmotu. Tahle hmota, zkrvavená, pobodaná a pokrytá řeznými ranami, byla živá ještě před hodinou. To se jmenovala Muriel Starková a bylo jí sedmnáct roků. V téže chvíli, co se policisté nad tělem mrtvé dívky dohadují, zda byla před smrtí znásilněná, přibíhá na 87. revír jiná dívka. Je jí teprve patnáct, nevypadá o nic lépe než mrtvá, odřená, zakrvácená, ale žije. Hlásí vraždu. Obětí ke její sestřenice. Zdá se, že detektivům její svědectví o tom, jek se obě vracely ze zábavy a jak je napadl neznámý muž, pomohlo. Netrvá dlouho a domnělého pachatele mají. Jenže netrvá o nic déle a musí ho zase pustit, protože je nevinný. A tak nezbývá, než se vnořit do přediva příbuzenských vztahů, kde se vedle obou dívek nacházejí i velmi nedůvěryhodní jedinci, a litovat, že se beze stopy ztratil deník, který si oběť vedla. Až jim padne do rukou, pochopí i nejjemnější podrobnosti dívčina života. K tomu však musí nejprve dopadnout vraha… Ed McBain tak jako vždy vidí i tento zločin jako extrémní projev zcela určitého společenského klimatu, jaké nevládne v USA teprve od včerejška, klimatu, které jako virus neblaze prosáklo i do bohabojné, navenek naprosto spořádané rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85563/pribuzenska-krev-85563.jpg 4.476

87. revír 30.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art

Blood relatives, 1975

Kniha Příbuzenská krev

tygřík2

Trochu jsem podezření měla, ale detektivům z 87. jsem do toho radši nekibicovala. (Tentokrát trochu více omáčky, ale i tak napínavé.)

Vivienca
19.01.2019

Naprosto nezaujala. Snadno předvídatelný příběh, styl psaní a vyprávění spíše slabší průměr. Nic pro náročného čtenáře :-) Výhoda knížky je, že příběh je natolik nezajímavý, že si ji už za pár týdnů nebudu vůbec pamatovat, takže si ji můžu vzít kdykoli na dovolenou znova a číst ji pořád dokola.

Terkishead
03.04.2018

Celkem slušná poctivá detektivka, ale celkem vzato nic moc. Jak to dopadne jsem věděla asi tak od druhé stránky a pak už jen čekat na poslední stránku, kdy mi to autor konečně "prozradí". Naštěstí byla krátká.

moničina
18.04.2017

Napínavý príbeh, smutný koniec. Páchateľ bol tá najmenej pravdepodobná osoba. Táto kniha vo mne vždy zanechala depku, ale bola skvelá.

RSR
25.10.2016

McBain mě ani tentokrát nezklamal. Tomu, kdo má rád příběhy 87. revíru, doporučuju. Tentokrát jsou hlavními hrdiny náctiletí.