tuommo tuommo komentáře u knih

Prach snů Prach snů Steven Erikson (p)

Ale jo, četlo se mi to o chlup/hvězdu lépe než Daň pro ohaře... Ale zase si SE neodpustil pseudofilozofické rozjímání a plkání - hlavně u malazskych vojáků... finální bitka, linka onose a barghastu a linka Kalyth byly fajn... ten dětský had se dá v klidu vypustit, nudná byla i Rautosova vsuvka... ale což, mám to za sebou a jde se do Grand finále!

08.02.2020 4 z 5

Poslední rozkaz Poslední rozkaz Timothy Zahn

Třetí pohádka od Zahna. Je to jednoduché, čtivé, bez větších wow momentů. A je to ze světa SW (jako klidně bych si dokázal představit i film, který by byl úspěšnější než nové SW disneyovky :-) )! Jen ten konec mi přišel takový rychle ukončený.

03.06.2019 3 z 5

Temná síla na vzestupu Temná síla na vzestupu Timothy Zahn

Pohádková jednohubka na dobrou noc/do vlaku. Lítá se sem a tam, občas prosviští střely z blastru nebo někoho protne světelňák; navíc dobrodružná inspirace pro nastávající matky dvojčat - hlavně nesedět doma ale jít vstříc adrenalinovému napětí (ideálně s Chewiem)! Pokračuji třetím dílem.

07.05.2019 3 z 5

Princezna z Marsu Princezna z Marsu Edgar Rice Burroughs

Dobrodružná jednohubka s vcelku rychlým finále a vlastně zbytečnou závěrečnou kapitolou, film se mi líbil o dva chlupy více:-)...

04.02.2019 3 z 5

Včelařství Svazek I. Včelařství Svazek I. kolektiv autorů

Skvělý průvodce pro včelaře o včelaření a nemocích včel... Popisuje metody/nemoci, ale nejde příliš do detailů, takže je (asi) vhodné to porovnávat s realitou a zkušenostmi včelařů...

25.01.2019 5 z 5

Včela a úl Včela a úl Lorenzo Lorraine Langstroth

Kniha z poloviny 19. století napsaná uznávaným včelařem L. L. Langstrothem. Pro mě, jako laika, který by rád začal včelařit je to příjemný úvod a seznámení s chovem včel. Samozřejmě vše, co 3L. psal bylo poplatné době a tehdejší technologií a zkušenostmi,. Beru to tedy jen jako úvod do včelaření.

26.08.2018 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Pěkně popsané taktiky vyjednávání, které autor používá... Proloženo i praktickými (ale vlastně obecnými) příklady.

01.01.2018 4 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

Vynikající začátek (prvních 200 stránek - jízda Karsy Orlonga)...a vrcholně dynamický konec (posledních cca 100 stran), kde se vykrystalizovalo mnoho chybějících dějových střípků (i z minulých knih), mě nadchnul a Erikson tyhle akční poloh umí bravurně napsat... leč knize ubralo zpomalení ve střední části knihy, které pro mě bylo rozvleklé a nedokázal jsem se do něj pořádně dostat. Jdu ale dál, tahle série za to stojí.

06.10.2017 4 z 5

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Tak jsem se posunul o mrzký kousek (935 stran) blíž ke konci této giga-série:-). V knize vás čekají dvě velké bitvy a mezitím přesuny z bodu A do B a nějaké ty vysvětlovačky. Je to dost hustý (ve smyslu hustoty obsahu) a musel jsem hodně vzpomínat (a hledat), co bylo psáno na začátku. Každopádně konec to krásně uzavřel a jede se dál...

06.03.2017 5 z 5

Jan Hus známý i neznámý Jan Hus známý i neznámý Jiří Kejř

Jan Hus známý i neznámý je skvělá kniha pana Kejře. Odhaluje prostředí, přátele/nepřátele Jana Husa. Nastiňuje situaci Husových akcí a následných reakcí církve, demystifikuje Jana Husa a podává odborný názor na Husův proces. Doporučuji.

18.07.2016 5 z 5

Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Co vám výživoví poradci neříkají? (Protože to nevědí) Pavel Walek

Konečně zajímavě pojatá knížka, která vyvrací mnoho mýtů o stravování a dává dobrý informační základ o zdravé výživě.

19.06.2016 4 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Parádní román o cestě meče, od kterého se určitě inspirovali filmaři Kurosawa i Mijazaki. Lehce romantizované, postavy jsou krásně vykresleny. Je to sice bichle, ale čte se vcelku rychle. Doporučuji.

27.12.2015 5 z 5

Záhada Harcovských kolejí Záhada Harcovských kolejí Michal Ježek

Zhusta nahláškovaná chujovina největšího kalibru. Na současném knižním trhu totální vyjímka a chybějící článek. Autor tímto dílem definuje nový subžánr crylaugh porn thriller, tj. thriller, s prvky porna u kterého brečíte smíchy. Za mě za pět hvězd a jen tak dál.

11.02.2015 5 z 5

Drood Drood Dan Simmons

Chválím Simmonse za živé črty Dickensova hektického (až sebedestrukčního) života, Collinsovi bolesti a drsného Londýna.

24.09.2014 4 z 5

Conan a Démonova brána Conan a Démonova brána Roland James Green

Klasická Conanovka:-)... Pohoda s vypnutým mozkem.

18.06.2014 3 z 5

Conan ničitel Conan ničitel Robert Jordan (p)

Skvělá jednohubka.

25.12.2013 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Imaginativní dílko, Gaiman se čte pohodově. Oproti filmu brutálnější...ale musím přiznat, že film se mi líbil více! ...Čteno v originále.

05.10.2013 4 z 5

Sníh Sníh Neal Stephenson

Originální, cyberpunk román, rychlý spád, kvanta zajímavých (nadčasových) vizí. Doporučují čtyři programátoři z pěti!

03.11.2012 4 z 5