Conan ničitel

Conan ničitel https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29554/bmid_conan-nicitel-65c1f274c51e1.jpg 4 34 4

Jedenkrát za tisíc let je možné získat nesmrtelnost a stát se všemocným. Princezna Taramis to ví a vysílá svou svěřenkyni pro magický poklad. Podle proroctví ji musí doprovázet barbar ze severu. Ten však překazí plány všem. Mocní padají z trůnu, bohové ztrácejí svou moc. Vždyť tím barbarem je Conan.

Dobrodružné Romány Fantasy
Vydáno: , Mustang

Conan the Destroyer , 1984

lampernaqui
01.01.2020 3 z 5

Jsem hrozný, ale tohle je zatím jediná věc, kterou jsem od Jordana četl. Ke Kolu času jsem se ještě nedostal. Ale jeho příspěvek do obřího světa nepřemožitelného barbara nebyl zlý a patřil k těm lepším. Člověk nesmí čekat nic extra, příběh je jednoduchý a přímý. Na žádné odbočky není čas - což je tady dobře.

t_gon
17.08.2016 3 z 5

Moje Jordanova prvotina, která mne nijak zvlášť do křesla nepřikovala. Možná je jeho sága Kolo času geniální, ale tahle Conanovka byla prostě jen a pouze „dobrý“ průměr. Možná se na mém hodnocení podepsalo i to, že tenhle příběh lze projet na obrazovkách během 90 minut a i když je pokračování filmového Conana velmi slabým odvarem filmu prvního, tak kniha působila ještě fádněji než filmové zpracování ničitele.

Na Conana zde bylo velmi málo brutálních scén, tak typických pro kontaktní souboje, Conan zde byl často za mladého nekňubu, který byl polovinu času zamyšlen s hlavou v oblacích a nejednou o ni málem přišel. Abych jen nekřivdil, tak je zde spousta scén „prodloužena“ oproti filmu, dojde i na pár lechtivých scén, jedno zbytečně rychlé úmrtí v souboji, na který čekáme celou knihu a děj má díky těmto doplňkům mnohem větší logiku a návaznost a celkově to rychle uteče.

Obuvník
13.07.2015 4 z 5

Conan mě uchvátil už jako kreslený komiks. V sedmi letech to byl od Kačera Donalda trošku náročnější přechod, ale co naplat :-)

Tuhle knihu jsem si vybrečel k patnáctinám. Když jsem uviděl tu epickou obálku, nešlo to jinak. Spousta akce, silných hrdinů, ještě silnějších potvor, nějaká ta lepá děva a hlavně Conan... Cimmeřan, který otravuje boha svými modlitbami jenom v případě, že se chystá hordám nepřátel rozlámat kosti. A že mu to jde náramně :-)

tuommo
25.12.2013 4 z 5

Skvělá jednohubka.

Conan

Robert Jordan (p)
americká, 1948 - 2007
2012  79%Oko světa
1998  75%Oko světa 1
2019  85%Kolo času 0–14 (komplet)
2016  93%Bouře přichází
2017  94%Vzpomínka na světlo