toulava toulava komentáře u knih

Pozitivní inteligence Pozitivní inteligence Chamine Shirzad

Pro toho, kdo neví nic o vnitřním kritikovi a sabotérech nebo sebesabotáži. Jako první čtení o tématu, to může být náročné na přemýšlení a sebererflexi, kterou knížka zasluhuje. Já uplně začátečník v tomto tématu nejsem a přinesla mi taky zajímavé Aha momenty a podněty.

11.04.2021 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Asi jediná, co jsem od autorky četla a nebyla vůbec zajímavá. Hlavní hrdinka byla vykreslená až moc kyčovitě, totéž hlavní hrdina. Z kterého mi občas rozum šel kolem. Zbytek postav jsem měla chuť rovnou vyhodit z té jachty.

11.04.2021 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Z tohohle dílu jsem byla na začátku taková zaražená, a pak jsem si hlavní hrdiny oblíbila. A ten konec mě uplně dojal. :) Posledních 100 stran jsem knížku nemohla odložit jak mě zaujal příběh. Ovšem nečekejte, že to bude víc než oddychové čtení.

11.04.2021 5 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Přemýšlím, co vlastně po dočtení říct. Je to zajímavá kniha, určitě přinese spoustu podnětů, jak se chovat k sociálním sítím a naší pozornosti jinak. Přináší i dost dobrý rad. Jen mi přijde, že některé věci jsou nepřenositelné a trochu až někdy dogmaticky je autor hlásá jako jedinou pravdu.

28.03.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantická oddechovka. Vlastně na mě působila jako setkání se starými známými. Nebo ten pocit, který máte, když si sednete do své oblíbené kavárny. Prostě hygge. :) A co se týče postav, sice trochu klišé a šablonovité typy, ale takové miloučké, že mi to ani nepřišlo jako problém.

06.03.2021 5 z 5

Paráda. Musela jsem se od knížky odtrhávat. Místy se mi tajil dech a přemýšlela jsem jak to dopadne.

13.02.2021 5 z 5

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Metoda vedení deníku Bullet journal mě nadchla už před čtením knížky. No a knížka mě pak pro ni nadchla ještě víc. Moc se mi líbilo grafické zpracování i spousta rad, které se týkali i toho jak zacházet se zoufalstvím nad nějakým projektem a jak si zvolit priority.

07.02.2021 5 z 5

Miminka v rovnováze Miminka v rovnováze Sabine Hartz

Budu asi jedna z mála, ale já tu knížku nedočetla. Na jeden zátah to nešlo a po kouskách mi pak zase unikají souvislosti. třeba se mi jednou povede to prolomit.

16.12.2020

Tao koně Tao koně Linda Kohanov

Knížka, která vyvolává kontroverzi. Ale na druhou stranu má velký potenciál a je tak dobře psaná, že ve mě vyvolávala ty správné emoce. A ladění se na kolektivní vědomí. Pro milovníky koní s širokými obzory je jako dělaná. Navíc v ní najdete odkazy na další zajímavou literaturu a techniky, které se týkají koní.

16.12.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Backman si za tuhle knížku zaslouží metál. :D Zase dokázal, že umí vystihnout skrytou podstatu hrdinů a jejich bolesti (osamění, smutku) v málo slovech a vtipných replikách. Většinu knihy jsem měla zvláštní pocit směsy smutku, naděje a toho, že mi něco uniká.

08.09.2020 5 z 5

Reteaming - koučování zaměřené na řešení Reteaming - koučování zaměřené na řešení Leoš Zatloukal

Super knižka pro začínající SF terapeuty a kouče. Oceňuji hlavně to, že si autoři dali tu práci a přepsali terapeutická sezení a opatřili je poznámkami s vysvětlením. Je to dobré nahlédnutí pod pokličku.

04.08.2020 5 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Přečtená jedním dechem. Má hladivý příběh, nádherné ilustrace a hlavně ten přesah ve formě duchovna mě naprosto odrovnal.

25.06.2020 5 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Čtivý základ pro všechny, kteří se chtějí orientovat na sociálních sítích a ne jen tam prázdně marnit čas jako uživatelé. Jsem nadšena z grafického zpracování, infografik i obrázků přimo ze sítí.
Pro ty, co se sítěmi profesně zabývají, asi nic moc nového nepřinese. Ale možná přeci jen dodá jiný úhel pohledu nebo rámec, který bude fungovat i když se síť změni.

25.06.2020 5 z 5

Jak to mají mámy. Psychologický výzkum mateřství Jak to mají mámy. Psychologický výzkum mateřství Lenka Lacinová

Spíš než psychologický mi výzkum přišel sociologický. V publikaci jsou velmi zajímavé informace doložené zahraničními výzkumy. Vzhledem k tomu, že spadám do kategorie, na která byla zkoumána, jsou pro mě informace vyplývající z výzkumu mou žitou realitou.
Nicméně jeden aha moment jsem měla a to v předposlední kapitole, která pojednává o partnerském vztahu a zapojení partnera v péči o dítě.

14.06.2020 4 z 5

Podnikání z pláže Podnikání z pláže Stanislava Stiborová - Mrázková

Těžko se mi na toto píše nějaký komentář. Příčí se mi hodnotit něčí život a jeho vnímání. Od knížky jsem, čekala trochu více. Jako nakopnutí k tomu jít si za svými sny je to fajn. Ale někde zatím mi chybí čtenářské wow.

31.05.2020 3 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Naprosto báječná kniha psaná s láskou a nadhledem. Spánek dětí "řeší" každá maminka a je na ně snad trilion zbytečných rad. Každé dítě situace a rodina jsou jiní a autorka proto má pochopení. Doporučuji jako povinnou četbu pro všechny maminky.

31.03.2020 5 z 5

Okamžik nepozornosti Okamžik nepozornosti Ewa Lipska

Tyto básně se mi hodnotí velmi špatně, protože je to sbírka z velmi dlouhé doby a v podstatě i různých knih. Nálada v každé básni se trochu mění i když velmi často zůstává poválečný nostalgický tón. Některé básně a obrazy v nich se u mě minulz účinkem. Některé naopak byly velmi vyvedené a četla jsem je i 3x.

30.03.2020 4 z 5

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Báječná kniha jako úvod do teorie typu. Je sice pro mámy, ale je potřeba ji určitě číst s čistou myslí a neunavená. Jinak se asi podle ní nedoberete k výsledku. Je to trochu náročné čtení, ale autorka čtivosti pomáhá tím, že informace prokládá příběhy a citáty.

23.02.2020 5 z 5

Úlf a Edda: Ukradený klenot Úlf a Edda: Ukradený klenot Kristín Ragna Gunnarsdóttir

Naprosto luxusní knížka pro děti okolo 10ti let. Je v ní hezky povyprávěna severská mytologie. Já sem si jí uplně zamilovala a to pro ní nejsem cílovka. :)

01.02.2020 5 z 5

Lesana z paneláku Lesana z paneláku Petra Šetele

Troufnu si tvrdit, že by to mohla být povinná četba před porodem pro mámy, které to chtějí brát s nadhledem. Ale čte se nádherně i pro mámy, které začátky mají už dávno za sebou. Četla jsem ji na etapy a o to lepší ten zážitek pro mě byl.

29.01.2020