toulava toulava komentáře u knih

Restaurant The Hills Restaurant The Hills Matias Faldbakken

Trochu Hrabalovské bez dotažnosti příběhu. Takové to, dny plynou ani si nevšimneš jak.

Nakonec, ale velmi zajímavé čtení s náznakem zápletky.

14.04.2024 3 z 5

Bohumil Bohumil Veronika Hájek Hurdová

Musím říct, že se mi příběh líbil. Plynul tak jak život a vnímání světa Bohumila. Jen obecně mi přijde,že autorka neumí dotahovat konce, tak aby nepůsobilý uspěchaně nebo utnutě.

20.01.2024 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Kd začatku se mi líbila. Feel good kniha sem tam přiložená moudrostí. Jen je škoda, že konec vyzněl do ztracena. A vlastně mi přijde,že příběh byl utnutý dřív než došlo ke katarzi.

05.03.2023 4 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Za mě top kniha o čase a produktuvitě hlavně pro ty, co honí čas a vše chtějí stihnout.

Číst ji bylo jako nadechnout se na hladině po hlubokém ponoru do vody.

25.12.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Trochu mi trvalo se začíst a najít stekný rytmus spolu autorkou ve střídaní příběhovych linek. Ale knížka mě nakonec milebpřekvapila i tím, že ne všechno se děje tak předvídatelně jak si myslí čtenář.

25.12.2022 3 z 5

Tulákem ve větru Himálaje Tulákem ve větru Himálaje Josef Rakoncaj

Zajímavá sonda do myšlenek horolezce i fascinací velehor. Je nutné počítat, že jazyk odpovídá době, takže než si člověk zvykne trošku to trvá.

27.11.2022 3 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Ucelené, výživné a bez mazání medu kolem pusy. Co víc si o podnikání přát slyšet. Podnikání je taky práce, jen je prostě jiná.

15.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Filozofické a zároveň dost niterné. Takové knížky mám moc ráda. Nemůžete jí zapřít hloubku, ale zároveň jednoduchost sdělení a jazyka, takže i ve chvíli, kdy ji odložíte se těšíte na další část.

12.09.2022 5 z 5

Šaman, mudrc, léčitel - Jak léčit sebe i druhé energetickou medicínou původních obyvatel Ameriky Šaman, mudrc, léčitel - Jak léčit sebe i druhé energetickou medicínou původních obyvatel Ameriky Alberto Villoldo

Někdy nejde o to vyprávět příběhy, ale ptát se sebe sama. Co jsem pro svůj život a léčení schopen udělat. Knížka se mi líbila, přívedla mě k mnohému zamyšlení.

10.08.2022 4 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Musím se přiznat, že první díl pro mě měl větší hloubku. Ale i tak to byla velmi zajímavá kniha s přesahem, který mě nesl stránku za stránkou. Těším se, až ji jednou budou číst děti nebo já jim.

09.07.2022 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Prostě Murakami, jeho citlivost a hloubka, která mě vždycky dostane do melancholického rozjímání. :) Tyhle povídky nebyly výjimkou.

09.07.2022 5 z 5

Prázdniny Prázdniny Jan Balabán

Balabána čtu pro jeho melancholické náladu. Přijde mi to, jako když se člověk vrací ráno zpátky do začouzené mlhavé Ostravy, kde život je příliš těžký na žití a zároveň je vždycky důvod jej žít.

29.04.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Krátká a zároveň velmi hluboká kniha o 4 hlavních příbězich. :) Trošku mi něčím připomíná styl Murakamiho.

27.02.2022 5 z 5

Kamínky po kapsách Kamínky po kapsách Karolína Kváš

Netradiční knížka, do které jsem se ze začátku nemohla začíst a pak už ji nemohla odložit. Velmi trefná přirovnání a taky pocity, které byly vykresleny velmi vrstevnatě. :) Ale cestopisem bych to teda nenazvala.

23.01.2022 5 z 5

Dračí příběh aneb putování za moudrostí dračího světa Dračí příběh aneb putování za moudrostí dračího světa Eliška Mabel Morkes

Parádní knížka pro mladé a dospělé. Vede k zamyšlení a do hloubek spolu s draky, kteří jsou v ní průvodci a učiteli.

23.12.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Přijemná romantická oddechovka. U Caplinové mě baví jak na sebe díly volně navazují a postavy s ní cestují po světě. :)

21.12.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Přijemné odpočinkové čtení s esencí humoru Marka Ebena. Některé fejetony byli i hodně duchaplné a až filosofické.

27.09.2021 4 z 5

Jaguár v těle, motýl v srdci Jaguár v těle, motýl v srdci Ya’Acov Darling Khan

Šamanismus a léčení je cesta a tuto cestu nám autor popisuje ve svém životě. Moc se mi líbí, že vlastně nechává jen ty události, které ho směřovali a nechává tušit kolik úsilí a práce za tím vším bylo. Budu doufat, že podobnou knihu napíše i jeho žena. :)

25.07.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Odlehčený příběh na léto s klasickou romantickou zápletkou. Atmosféra Tokia mi přišla hezky vykreslená a jídlo bylo popsáno lákavě, až bych si taky něco zakousla. Oproti třeba Pláži v Chorvatsku mi přišel hlavní hrdina i hrdinka jako skvělý pár. :)

01.07.2021 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

V každý z nás má dar, a když ho najdeme a budeme používat. Bude svět zas o kousek lepší. :)
Mě knížka přinesla mnoho AHA momentů a zamyšlení a ty ilustrace mě okouzlily. :) Určitě se k ní pak až děti povyrostou budu vracet spolu s nimi. A už se těším na další díl.

29.06.2021 5 z 5