tisha8409 tisha8409 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Popravdě teď sama nevím, zda dávám pětku a hodnotím film, nebo knihu samotnou.
Četla jsem ji před víc jak 12ti lety a asi si to budu muset zopáknout, abych dokázala nově posoudit míru dětskosti a zla.
Nicméně nápad je to zajímavý, neotřelý, tento a příští díl jsou ještě milé a "nevinné", ale pak už je to příliš tvrdé.

Zaujalo by mne ale víc, kdyby to byl popis toho, o čem hovoří celý námět - kluka, který unikne ze svého bídného života do světa, kam patří a tím pádem by nám ten svět měl být přiblížen jinak - víc ohledně školy, dětí, jejich studijních potížích/úspěších a toho světa magie.
Čekala jsem, že to bude o takových tématech, ne o vraždě, která se vlastně vleče, jen se čeká na příležitost a všichni okolo vědí, co bude následovat...

Nicméně.. jo, pětku si to zaslouží.
Už jen za to, že to děti po celém světě četly, i když jakmile se to dostalo k nám, záhy byl natočen film a tím pádem to děcka znají z filmu, z knih už tolik ne.

08.08.2015 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Fantasy, ale taková.. dětsko-dospělá.
Děcka v klubu, sex, vraždy...duchové...hm tyhle knihy utváří dnešní mládež a to si myslím není dobře.
Nevím co se četlo před rokem 2000, ale já četla Káju Maříka a poté Pottera. Už tam se mi nelíbila přítomnost tak strašného zla a vražd u tak malého děcka.
Nemám totiž ráda prolínání těžkých témat, které jsou na bedrech dětí.
Takže nedočteno a hodnocení? Hm znáte to...co poškozuje čistotu děcek a navíc se to nedá číst, tak má hodnocení jen jedno.

08.08.2015 odpad!

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Musím říci, že obecný popis knihy zde mne nalákal, protože zněl velmi zajímavě - téměř dnešně.
Chápu, že je to z dávné doby, kdy se prostě psalo jiným způsobem, ale je to neskutečně protahované, nahuštěné, navíc já mám vydání kde téměř nejsou odstavce takže mě z toho bolí oči i hlava, popisy míst či myšlenek mne neberou, všechno je bídné špinavé a na dně, což jen stresuje a člověku se do toho banhna nechce zabředávat víc a víc.
Dnes už toto téma není tak šokující, takže si člověk řekne, že když to nepřečte, prostě o nic nepřijde.

Ale víte co? já tomu tu jednu hvězdu dám za tyto hlášky:
"smála se tak, až se jí z toho dělalo nanic" a " už dlouho jsem s tebou písemně nehovořila".
Já totiž ten smích, kdy je vám z něj až zle, moc dobře znám :)

08.08.2015 1 z 5

Kniha mŕtvych Kniha mŕtvych Patricia Cornwell

Hm ano, jsem také zklamána. První kapitola byla sice nejasná, ale zajímavá, chtěla jsem vědět víc a víc... no a ale poté už to byly jen a jen jen jakési hádky, rýpání jeden do druhého jako děcka na písečku a ty hrozné vraždy byly prostě jen jejich prací, ne ústředním motivem.
Dokola vysvětlování toho, co jsou posmrtné skvrny mne štvalo, snad není vyšetřovatel tak hloupej aby to musel dokola vysvětlovat jiným, ne?
Označení DOBRODRUŽNÉ bych tam tedy rozhodně nedala.. co je na takových vraždách dobrodružného ?
A ten sáhodlouhý podrobný popis vyšetřování o tom co jedla, proč si asi holila nohy, jaká byla náladová nebo co na ni říkaly kámošky mi tam překáželo.. prostě NE.

08.08.2015 1 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Nepochopitelné, jistěže hrůzné, ale ... maličko mne zarazila jedna věc - v deníku vraha se píše, že v roce 2001 ji poznal a dorpovázel ji stejnou cestou, kudy ona chodila za svým přítelem - jeho kamarádem.
Počítejme.
V roce 2005 jí bylo 17.
Ona měla "přítele" již ve třinácti???
Dnes nás to neděsí tolik, protože se tyto věci dějí denodenně. Tehdy z toho bylo obrovské haló.
Trochu mi tam taky jakože překáželo samé KAMILKA KAMILKA a osobní pocity toho, kdo toto sepsal. Slzy rodičů jsou pochopitelné, jeho už tak moc ne.
Jo a co já si pamatuji, tak zdokumentovaný nahraný výslech v tv probíhal tak, že tam seděl týpek se šátkem okolo krku, dával si vlasy za ucho a víceméně se tomu, co vyprávěl, usmíval, jako by říkal děj z hodiny matematiky, takže nějaký "hodný slušný inteligentní" - to jsem v tu chvíli skutečně necítila.
Hodnej kluk tohle prostě neudělá a to, že sousedy zdravil, neznamená, že to je andílek. Proto nějak nechápu ty věčné otázky občanů "jak jen mohli, takoví hodní?"

07.08.2015 2 z 5

Vítejte v Pokušení Vítejte v Pokušení Jennifer Crusie

Super erotickou scénou se myslí co... to, že leží na zemi u kulečníku a vejde tam máma?
Ne, ani tohle mne nezaujalo.
A ten hydrant nebo co to bylo narůžovo byl pěkně trapný.

07.08.2015 odpad!

Jsem do tebe blázen Jsem do tebe blázen Jennifer Crusie

Jedna kniha za to, že si psíka vybojovala, ale jinak je to klasika - "láska" se zakázaným mužem, jejky to jsem ale zhřešila... nuda.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tohle, ani film. Ale vúbec.

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Toto četly už i moje tetičky, ale mně osobně se to nelíbí. Je to z jisté doby, vím, ale nelíbí se mi ani hlavní hrdinka, ani její kamarádky nebo vztah s Honzou.
A ani film.
Nelíbila se mi ani myšlenka, že muž píše o duši holky a o jejich potížích, prostě mi to přijde na hlavu, něco jako Lanczová - i v sáti psát o náctiletých duších, které se nemění??
Nevím no. Rozpaky.
To, co tito autoři totiž popisují, se většinou v tom věku v mé hlavě nekonalo.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Péťa Bajza, naděje vlasti, která si vyčistí zvukovody, až splní poslání.
Skvělá kniha i seriál.

07.08.2015 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Tuhle knížku si pamatuji.. a matně i ty příběhy. I když už těší další generaci, pořád ve mně jakési povědomí milých příběhů zůstává.

07.08.2015 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Kterak se ze spisovatele a borce stala na lůžko upoutaná sekaná...aneb o magorovi-fanynce a tom, že rozhodovat o osudech svých hrdinek není vždy nej nápad.
Hm to,co mu dělala nebo jak zmasakrovala policajta - mladíčka bylo až moc příliš přehnaný.... takže nevím za co bych dala byť jen jednu hvězdu.... opravdu ne, proto nehodnoceno.

07.08.2015

Pán much Pán much William Golding

Děcka na opuštěným ostrově o kterým ani nevědí, zda ostrovem vůbec je.
Celé to je o věku 6-12 let, vše se nese ve stokrát opakovaném heslu JÁ MÁM LASTURU.
Musím vám vzít iluze - je to prostě o hloupých děckách, co se strkají o lasturku a SPOILER !!!!!
(jeden z nich holt upadne ze skály a praskne mu palice. Celkem umřou takhle vlastně dva.)
Takže zlo a hrůza? ne, spíš nezralost, nesmyslný plácání a děj o ničem.

Co se týče hlubší myšlenky, tak ji v tomto příběhu nevidím. Kdyby to byla část lidí uvězněná v kleci a měli by se dostat ven díky promyšlené strategii, pak bych chápala, že se ukáže lidská podstata...tady šlo ale o děcka, který se holt pojančily z možnosti být bez dohledu dospělých.

Jo a mohl by mi někdo vysvětlit, co je to BĚHUTÉ vánky a zrcadlení trochu POTUCHLO? ( do zpráv, děkuji)
Jinak divně zní i slova zvedl se REPOT nebo šlahouny VĚNČILY stromy.

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Pro teen-naivky dobrý...ačkoliv pro ty rozumné a nesentimentální ne.
Ty nemají potřebu se zaplácávat s takovými hlody, kterým se vznešeně říká osudová láska....a přitom je jen směšná.

06.08.2015 odpad!

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Jedna hvězda za obálku.

06.08.2015 1 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Slyšíte taky mezi těmi řádky ten výtlem Kotlety ?
Jakou má, chlapec jeden vtipná, radost z toho, jak hezky umí vzít dílo jiných a poničit ho vlastní rukou a že mu to druzí ještě nadšeně žerou??
To, že tím pádem hodnota původního díla i autora jen stoupla mu zřejmě nedošlo.

Pro mne je tento autor slaboduchý blbeček rádoby vtipálek a drsňák, který ale nemá co vlastního nabídnout.
A takové typy, jak známo, mají nejvíce následovatelů, proto se tomu mega nadšení z těch nic-výplodů nedivím.

Takže ač milovnice fantasy a divnejch potvor, tak jemu s chutí říkám NE.
(proč tu není možnost nálepky BRAK?Tady bych věděla, že je na místě! )

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Dvě hvězdy za super začátek v sekci TEĎ.
Bezútěšné drsno, nebezpečná cesta, úchylové útočí, přímo hmatatelně to cítíte...do okamžiku, kdy se ukázalo, že obě jaksi nejsou dvě ale čtyři a ta slepá je ze všeho ponižování ještě nadšená.
Od té doby se to vleklo úmorným popisem okolí, kapek krve, které jsou odnikud, lidmi, kteří do příběhu vešli ale ihned odešli a chvil, kdy ho zabít chtěla, ale nezabila, protože se v takových chvílích ptá sama sebe, zda je zrůdou. Ta drsnačka totiž měla jen hlavu plnou drsných aktů a keců... ale neuskutečnila je. další mínus. Když hrdinka, má umět zabít.
Došlo to až k lahodnému okamžiku, který prostě zplodí v palici jedině ženská. Romantika se tam vůbec proplétá jako hlavní motiv a do apo to prostě nesedí!

Takže z tvrdé baby, která jde, neohlíží se a ví co má dělat, i když pochybuju že by to zvládla, je nakonec ubrečená ženská, překypující láásečkou.
Panebože přesně tyhle náměty nesnáším.
Další díly rozhodně číst nebudu.

A sekci TEHDY jsem zcela přeskákala a o nic jsem nepřišla. Ono je to vše stejně řečeno v TEĎ.
No hrozné zklamání.

06.08.2015 2 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Popis po útěk dobrý.. ale pak to bylo o ničem. Afektovaná slova Olivera a natahovaný děj,,, a záchrana v podobě luxusního života a možností je happyendem...a to mi tam nesedí.

05.08.2015 1 z 5

Schody do Nebeského pokoje Schody do Nebeského pokoje Lubomír Müller

Propánajána, kniha o tom, jak si dvě děti chtěly tentononc...a navíc v tak démonizované době, kdy spolu spali dva za skutečně jiných podmínek, než pouhé dětské zvědavosti... To psal autor svůj zážitek??
Děti se chovají jako dospělí.
Nereálné a přiblblé.

05.08.2015 odpad!

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Čarodějnice v kruhu mladých a blbých...... zajímavý námět, líbilo

05.08.2015 5 z 5